Skocz do zawartości

Passat B8


Deo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny test pianek, tą czarną już raz zrywałem u siebie z boczka, dawała kompletnie nic, aby wyczyścić ten klej do zera potrzeba sporo czasu, pianka się odrywa a klej zostaje razem z kratownica z wzmacniającego cienkiego sznurka, stanowczo nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie,

Zabieram się z wygłuszenie dachu i potrzebuję waszej porady jak to zrobić raz a dobrze.

Zdemontowałem podsufitkę i okazuje się pod spodem znajduje się tam "dykta" (brak wzmocnień)przyklejona jakimś klejem - zastanawiam się, czy zrywać tą dyktę, czy kleić matę na nią. :rolleyes:

 

83fa8d45b4d88ca4gen.jpg

8ccf5a6fd4733f2fgen.jpg


42b3b9210958f325gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Zastanawiam się co będzie ze sztywnością blachy na dachu po zerwaniu tej "dykty" - obawiam się, że pod lekkim naciskiem może się uginać/zapadać (pisałeś, że nie ma wzmocnień) - a płaszczyzna dachu to nie drzwi. Dlatego wydaje mi się, że bezpieczniej ją zostawić, zaimpregnować czymś i kleić matę do niej - a może tylko piankę wyciszającą - jeśli się zmieści.

PS. Szacuneczek za profi robotę  :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Zastanawiam się co będzie ze sztywnością blachy na dachu po zerwaniu tej "dykty" - obawiam się, że pod lekkim naciskiem może się uginać/zapadać (pisałeś, że nie ma wzmocnień) - a płaszczyzna dachu to nie drzwi. Dlatego wydaje mi się, że bezpieczniej ją zostawić, zaimpregnować czymś i kleić matę do niej - a może tylko piankę wyciszającą - jeśli się zmieści.

PS. Szacuneczek za profi robotę :super:

Jeśli źle myślę to mnie poprawcie, ale chyba mate klei się by zwiekszysc sztywność blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że główne zadanie mat, to niwelowanie niechcianych rezonansów (blachy, tapicerki itp). Sztywność też w jakimś stopniu wzrasta - ale raczej nie jest to priorytet. Dlatego gdy robi się drzwi na tzw beton, duże otwory technologiczne zaślepia się jakimś sztywnym materiałem (np blachą aluminiową) i dopiero na nią klei się maty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEO to nie jest hdf, jest to dość sztywny materiał, jednak nie, niezniszczalny, i generalnie właśnie bardziej jak sprasowana tektura? Typek wyciągał mi wgniotke na dachu drutami do pdr to sypała się od działania, generalnie co widziałem foty z instalki to ludzie na nią kleili maty.

Rob jak uważasz... Generalnie jak byś nie zrobił będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...