Skocz do zawartości

Połączenie RCA Subwoofer Mazda BOSE i radioodtwarzacz


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

chciałbym dołożyć sobie do audio w samochodzie subwoofer mazda BOSE gj5a66960, czyli ten ze wzmacniaczem. W związku z tym mam pytanie o połączenie tego z moim radiem.

 

W załączniku wysyłam zdjęcie przewodów wychodzących z subwoofera.

 

Chciałem to połączyć do odtwarzacza za pomocą takiego konwertera:

https://novmix.pl/konwertery-hi-lo-i-filtry-rca/2505-hollywood-hlc-2-konwerter-sygnalu-glosnikowego-do-poziomu-rca

 

Przeznaczony do odtwarzaczy o maks. mocy 2x50W więc powinien wystarczyć. Moje radio to Pioneer DMH--G220BT, który ma maks. moc 4x50W.

 

Przykładowy kabel:

https://novmix.pl/kable-cinch-cinch/3121-kabel-2x-rca-2x-rca-6m

 

i wpiąć to do wejścia w odtwarzaczu oznaczonym R/SW (również w załączniku).

 

Czy dobrze myślę i to wszystko ze sobą zadziała w ten sposób? Konwerter jest OK?

Z góry dzięki za pomoc i sugestie

 

Pozdrawiam

 

post-28176-0-68749600-1618652489_thumb.jpg

post-28176-0-29252500-1618652504_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Co do audio to udało mi się zamontować nowe radio, głośniki przednie i wygłuszyć drzwi i gra to o wiele wiele lepiej niż to co było fabrycznie, więc teraz zastanawiam się czy nie olać tematu tego subwoofera. Uznałem że jak już go kupiłem i pociągnąłem kable to chociaż przetestuję jak to działa i wtedy zdecyduję czy go zostawić. Pociągnąłem kable z radia z wyjścia R/SW, ale uznałem że przerobienie wtyczki w subie na RCA oddam komuś doświadczonemu i podjechałem do firmy car audio i tutaj opiszę co mi powiedzieli i proszę o wasze zdanie czy tak jest faktycznie:

 

1) Panowie mieli wątpliwości czy do głośnika w ogóle można dać typ wtyczki RCA bo nie do końca wiadomo jak ogarnąć te kabelki.

2) subwoofera może nie uda się wzbudzić.

3) subwoofer nie będzie się (całkowicie) wyłączał po wyłączeniu radia tylko pozostanie w "czuwaniu" . To nie do końca rozumiem bo jak radia przestaje działać po wyjęciu kluczyka to subwoofer też już nie ma zasilania, bo niby skąd. Mówiłem że u mnie radio działa dopiero po przekręceniu kluczyka ale mimo to zrozumiałem to tak że subwoofer i tak się nie wyłączy. Wiem że radio dostaje jakieś tam zasilanie do podtrzymania pamięci ale czy ono obejmie subwoofer? Wtedy była mowa o podpięciu kabelka amp remote ale znowu niewiadomo gdzie go podpiąć w tym subwooferze.

4) Niewiadomo czy przy wlaczaniu/wyłączaniu czy zmianie źródła sub nie będzie trzaskał lub buczał.

 

Co o tym sądzicie? Podpowiedziano mi opcje zrobienia subwoofera pod koło zapasowe i wzmacniacza ale to koszt razem z robocizna jest zdecydowanie za wysoki i wolałbym to ogarnąć z tym co mam teraz albo to sprzedać i obyć się bez tego.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

1. Możesz dać przez RCA, sam mam tak podłączonego takiego suba w Corolli. Wcześniej używałem taniego konwertera pod OEM radio.

2. Sub włącza się gdy dostanie prądu, gra od razu gdy pojawi się sygnał na wejściach.

3. Sub wyłączy się gdy braknie mu prądu - trzeba podpiąć pod zasilanie po stacyjce lub wysterować przekaźnikiem pracę wspólnie z radiem.

4. Żadnego trzasku czy innych kwestii nie zauważam u siebie, a sub gra już pod trzecim w kolejności radiem (aktualnie SPH - DA250 Pioniera).

Gotowe rozwiązania aktywne w koło zapasowe to z tego co patrzyłem koszt ok 1000zł. Tradycyjna skrzynka jest znacznie mniej dyskretna. Jak dla mnie sub ładnie uzupełnia niskie tony przy typowym słuchaniu muzyki. Jeśli ktoś ma większe oczekiwania  co do basu to tutaj taki sub skomponowany jednak pod system bose w maździe się nie sprawdzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...