Skocz do zawartości

Głośniki coaxialne 10 lub 7cm + wzmacniacz obsługujący 2Ohm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poczytałem kilka tematów o nagłośnieniu w BMW. W skrócie chce zrobić w miarę tanio i w miarę przyzwoite audio w BMW E91. Mam u siebie system stereo (ten najgorszy - brak tweeterów) i navi business. Tweeterów dokładać nie będę, bo używane ramki są słabo dostępne, a nowe kosztują jakieś chore pieniądze. Dlatego też kupiłem suby od e60 L7 (250zł), planuje to podpiąć pod jakiś wzmacniacz, który obsługuje 2 Ohm. W drzwi chce wsadzić jakieś głośniki coaxialne 7 lub 10cm i chyba wepnę je też pod wzmacniacz. Co do coaxialnych to myślałem nad tymi z L7 z Land/Range Rovera:

https://allegro.pl/oferta/idealny-glosnik-harman-kardon-range-rover-1-10442865935

albo nowe Audio System MXC 100 EVO.

https://allegro.pl/oferta/audio-system-mxc-100-evo-glosniki-samochodowe-10cm-8737363292

Może zamiast coaxów wsadzić po prostu te głośniki z e90 z L7?

Zastanawiałem się jeszcze nad Alpine SXE-1025S, bo mogę je dostać tanio, chyba 100zł za 4 sztuki. Oczywiście używane.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz do subów to myślałem o Axtonie C209. Co do budżetu to na głośniki w drzwi chce przeznaczyć tak do 400-500zł za cztery sztuki, a na wzmacniacz do subów, nie wiem powiedzmy z 200zł. Taniej się chyba nie da...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupię głośniki coaxialne 10cm lub 7cm. Cena tak do 500zł za 4 sztuki. Dodatkowo kupię wzmacniacz, który obsługuje 2 ohm, ma on zasilać suby Logic 7 pod fotelami w bmw e90. Na wzmacniacz chce przeznaczyć tak 200-300zł max, ale im taniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup trójkąty pod tweetery(albo pobaw się żywicą i szpachlą) i zrób normalne 2 drogi z przodu.

 

Większość dwukanałowych wzmacniaczy car-audio, poradzi sobie z 2ohm na kanał, a subom z logic7 nie trzeba dużo. 60W da odczuwalną różnicę względem wzmacniacza oryginalnego z logic7.

 

 

Jeśli subwooferów jeszcze nie kupiłeś, to poszukaj subwooferów z logic7 z E65 przed liftingiem. Mają największy układ magnetyczny ze wszystkich logic7 i jako jedyne impedancję ohm. Wtedy możesz użyć wzmacniacza 4-ro kanałowego w mostkach. Przetestowane wiele razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już je masz, to szukaj dwukanałówki. Większość ogarnie 2 Ohm na kanał, a taka 2x40W, wygeneruje ok. 2x70-80W na kanał przy 2 Ohm, co będzie wystarczające dla tych subów. Oczywiście jak znajdziesz coś mocniejszego, to nie będzie to zła opcja.

Szukaj głośników z E90. Podeślę Ci schemat zwrotnicy z systemu Alpine Hifi, który bazuje na głośnikach w drzwiach z logic7(był dostępny zestaw doposażenia dla E90 w system Alpine Hifi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby l7 z e60 mają 4ohm, ja napedzam je SS rubicon 404 2x50 rms, ale myślę nad wzmacniaczem ok 100w, Ori wzmacniacz l7 podaje im 2x70.

Cursor jak myślisz warto wymienić te suby na top hi fi z f10 gdzie moc jest 2x125w,kuzyn na właśnie top hi fi w f10 i gra to bardzo mocno, z tym że te suby mają po 8ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby l7 z e60 mają 4ohm, ja napedzam je SS rubicon 404 2x50 rms, ale myślę nad wzmacniaczem ok 100w, Ori wzmacniacz l7 podaje im 2x70.

Cursor jak myślisz warto wymienić te suby na top hi fi z f10 gdzie moc jest 2x125w,kuzyn na właśnie top hi fi w f10 i gra to bardzo mocno, z tym że te suby mają po 8ohm

Suby z E60/E90 mają 2Ohm. We wzmacniaczu siedzi TDA8566Q jako końcówka do subwooferów(taka sama jest też w Hifi).

W F10 jest wzmacniacz podobny do tego z E70, gdzie końcówka w mostku(też scalak philipsa) może pracować z minimalną impedancją 8 Ohm, stąd takowe głośniki. Ten scalak w mostku może wygenerować maks 160W przy bodaj 10% THD(jak to obecnie podaje się moc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem miernikiem te suby i mają rezystancje coś koło 1,5ohma, więc raczej mają impedancje 2Ohm.

 

Suby z E60/E90 mają 2Ohm. We wzmacniaczu siedzi TDA8566Q jako końcówka do subwooferów(taka sama jest też w Hifi).

W F10 jest wzmacniacz podobny do tego z E70, gdzie końcówka w mostku(też scalak philipsa) może pracować z minimalną impedancją 8 Ohm, stąd takowe głośniki. Ten scalak w mostku może wygenerować maks 160W przy bodaj 10% THD(jak to obecnie podaje się moc)

Z tego co widzę to ten scalak obsługuję 2Ohm. Póki co podłącze te suby od L7 pod samo radio, żeby w ogóle zobaczyć jak to gra. W kodowaniu radia w systemie stereo jest włączone jakieś podbicie wysokich tonów? Domyślam się, że jest bo jak się posłucha muzyki trochę głośniej to strasznie wali po uszach. Domyślnie chciałbym przekodować to na hifi, wtedy bym miał sygnał niskopoziomowy pod wzmacniacz na suby (chyba nawet ucięty od góry?) i w reszcie głośników sygnał ucięty od dołu, więc byłoby idealnie, tylko pytanie czy dalej zostanie te podbicie wysokich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki z e90 są w czymś lepsze względem tych od f30 czy może po prostu te od f30 nie będą pasować w miejsca montażowe w e90? Pytam się, bo w sumie znalazłem komplet z f30 z harmana 4x średnie i 4x tweetery za 400zł, a może nawet i uda się jeszcze coś urwać. Do e90 sam średniotonowy kosztuje 100zł sztuka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średniaki to zupełnie inne głośniki. Exx ma membrany aluminiowe i impedancję 2ohm.
Fxx ma membrany polipropylenowe z aluminiową kopułką i jak dobrze pamiętam, to impedancję 4 Ohm

 

 

Z tego co pamiętam to E90 ma głośniki przykręcane do tapicerki. Podobnie jest w F10 i G30.

F20 i F30 ma głośniki przykręcane do drzwi, a tylko uszczelka opiera się o tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wywiązała się dyskusja temat przenoszę, jeśli autor chce post giełdowy proszę o ponowne wystawianie, przypominam do czego służy dział giełda.

 

 

Automatyczna wiadomość
Temat przeniesiony z forum:

"GiełdaKupię"

do

"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamieniłem te podstawowe głośniki w podłodze na te woofery z L7. Oczywiście póki co wszystko gra pod radiem, a w zasadzie navi m-ask. Posłuchałem tego trochę i tak szczerze mówiąc to szału nie ma. W poprzednim aucie (e46) zrobiłem drzwi i wsadziłem do nich AMA BL160 + tweetery harmana i do tego wszystko spięte na wzmacniaczu może 2x100W. Basu było aż nadto, żadnej skrzyni nie chciałem wozić w bagażniku. Do tego ten bas był taki mocno kopiący, aż w klacie było czuć. Domyślam się, że po podłączeniu tych wooferów pod wzmacniacz pewnie coś tam się poprawi, ale pytanie czy te woofery w podłodze są w stanie dorównać głośnikom 16cm w dobrze zrobionych drzwiach? Pytam się, bo nie wiem czego oczekiwać i może od razu warto zmienić strategię i wsadzić skrzynię do bagażnika (bardzo bym nie chciał) albo jakieś mocniejsze woofery w podłogę. W ogóle te woofery p&p do BMW (Gladen, Audio System itp.) są zauważalnie lepsze od tych z L7 czy raczej nie?

 

Skoro już je masz, to szukaj dwukanałówki. Większość ogarnie 2 Ohm na kanał, a taka 2x40W, wygeneruje ok. 2x70-80W na kanał przy 2 Ohm, co będzie wystarczające dla tych subów. Oczywiście jak znajdziesz coś mocniejszego, to nie będzie to zła opcja.

Szukaj głośników z E90. Podeślę Ci schemat zwrotnicy z systemu Alpine Hifi, który bazuje na głośnikach w drzwiach z logic7(był dostępny zestaw doposażenia dla E90 w system Alpine Hifi)

 

Mógłbyś podesłać ten schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...