Skocz do zawartości

Pliki z Tidala offline


Espineles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno niema głupich pytań, to pytam   :]

Używam Tidala hi-fi, dużo plików zapisuję do offline żeby nie zżerać transferu. Muzę streamuję po bt do ute-92bt. Mam USB audio player pro, ale dac i proc do samochodu to temat na przyszłość. 

Jak wiadomo bt ma swoje ograniczenia, więc pomyślałem że tymczasowo fajnie byłoby znaleźć sposób na przeniesienie plików offline'owych na usb w formacie funkcjonalnym. Domyślam się że są one zabezpieczone przed odczytem przez inny program, pytanie jak dobrze.

Wie ktoś coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam DRmare TidiKit Music Converter nie popieram piracenia ale czasami po prostu dany kawałek jest nie do zdobycia poza Tidalem. Zwłaszcza że program pobiera w najwyższej jakości, wady

wykupienie pełnej wersji i czas, bo klonuje kawałek w czasie rzeczywistym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te oferty, w których trzeba co jakiś czas zmieniać konto bo wygasa i przenosić muzykę płatnymi programami?

wystarczy stworzyc swoje playlisty i je wyslac, nie trzeba wtedy platnych programow:) 10zl na pol roku to chyba niewiele dla takiej niewygody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za konkrety. Jeszcze podpytam - generalnie brzmienie Tidala przez bt, jest bardzo fajne i często wolę słuchać w ten sposób niż odpalać kawałki we .flac z usb pomimo że mają większą rozdzielczość. Czy po zgraniu do pliku utwór nie traci tego brzmienia? Chodzi mi o to czy sam program nie nadaje jakiejś charakterystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za konkrety. Jeszcze podpytam - generalnie brzmienie Tidala przez bt, jest bardzo fajne i często wolę słuchać w ten sposób niż odpalać kawałki we .flac z usb pomimo że mają większą rozdzielczość. Czy po zgraniu do pliku utwór nie traci tego brzmienia? Chodzi mi o to czy sam program nie nadaje jakiejś charakterystyki.

Jest kompresja na poziomie od 18% do nawet 33% .flac wzgledem pliku zrodlowego, zalezy od utworu.

 

U mnie jest tak ze wszystko streamowane przez BT dalej brzmi gorzej niz .flac z strata kompresji.

 

Chyba ze by jakies HD BT to moze wtedy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kończąc historię napiszę dla zainteresowanych - rozwiązanie z iPhone, Tidal Hi-Fi i Alpine przekroczyło moje oczekiwania względem jakości. Naprawdę można się zdziwić. Dzięki arczar  :zdrowko:

Jedna tylko uwaga: Tidal można zainstalować na iOS 13 lub wyższym, natomiast iPhone 5 niema aktualizacji do tej wersji. Najstarszy który ma to 6. Ja kupiłem dla testu 6S z wersją systemu 14.6 i muszę przyznać że Tidal lata na tym nieporównywalnie lepiej mniż na Androidzie. Ogólnie wszystko działa jakby lepiej  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...