Skocz do zawartości

VAG MIB2 Composition i jego softowe ustawienia dzwięku (DSP?)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy możliwe jest by producent w sofcie w/w radyjka pomieszał tak by dostosować je do wnętrza i akustyki w aucie?

Rozszerzyłem dość mocno standardowy system nagłośnienia bazujący na MIB2 Coposition ze standardowymi głośnikami.

 

System został rozszerzony o DSP helixa do którego sygnał wchodzi po wysokoprądowych oraz dodatkowe wzmacniacze na sekcję wysokotonową, średniotonową, niskotonową i subniskotonową.

Instalacja wyposażona w dodatkowy akumulator 18Ah jako bufor - zlokalizowany w bagażniku przy wzmacniaczach.

 

Moje pytanie brzmi.

Czy producent na etapie projektu, wykonania mógł gmerać coś w sofcie by dostosować brzmienia do panujących warunków w aucie?

 

Okazuje się, że

- jeden z kanałów na wyjściu MIB 2 jest odwrócony fazowo.

- po zastosowaniu korekcji parametrycznej w dsp (po pomiarze RTA) jest delikatny przester na średnich tonach (możliwe, że korekta producenta plus korekta w DSP helixa nakładają się stąd przester)

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim??

 

Może moje myślenie jest błędna i mam uszkodzone MIB2 bo co do innych elementów jestem pewien. (Sprawdzałem bezpośrednio sygnał podawany na wzmacniacze - brak zniekształceń, zamieniałem też dsp myśląc iż wina leży po stronie procesora - po podmianie DSP problem nadal występuje)

Dodatkowo poinformuję iż czułość wejściowa (potencjometr na dsp) jest ustawiony na minimum.

 

Chętnie rozważę inne metody sprawdzenia (podmiana MIB2) w celu wyeliminowania powyższego problemu.

Lokalizacja w jakiej się znajduję to woj. mazowieckie - mogę podjechać w celu podmianki MIB2

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej slyszalne znieksztalcenia mam po przekroczeniu 50% glosnosci z radia... sa slyszalne z racji glosnosci .. jesli na helixie wypnę wszyatkie glosniki a zostawie tylko te na ktorych slychac to najbardziej to nawet przy minimum mam znieksztalcenia-poprostu inne pasmo nie zaglusza znieksztalcen...

 

ciecia mam tak ustawione by sredniotonowy mial pominete pasmo w ktorym one sie pojawiają... a pojawiają się pomiedzy 200-350 hz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi pawel_luk1 w seat ateca orginalny sygnał z radia podawany na głośniki jest mocno zmodulowany, tzn występuje kilka korekcji EQ nie dostępnych z menu radia oraz, zależne są one od głośności.

Odezwij się do Pawła. Przez moduł VAG można to wyłączyć w znacznym stopniu ale nie do końca.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

A i dsp helixa ma możliwości "prostowania" sygnału wejściowego.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby, ktoś chciał zobaczyć, to takie coś wypluwa fabryczne radio w Seacie Ateca na głośniki:

https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=22193#p22193

 

W innych modelach z grupy VAG pewnie jest podobnie. Nie liczcie na to, że tam jest liniowy sygnał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby, ktoś chciał zobaczyć, to takie coś wypluwa fabryczne radio w Seacie Ateca na głośniki:

https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=22193#p22193

 

W innych modelach z grupy VAG pewnie jest podobnie. Nie liczcie na to, że tam jest liniowy sygnał...

szczerze mówiac ja licze na to by sygnal nie wprowadzal przesteru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...