Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy w wyborze subwoofera.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy przy wyborze subwoofera(do ok. 700zł), głównie słucham rapu/hip-hopu i ogólnie lubię mocny bass :D, auto to golfik V 3 dzwiowy, sprzęt jaki posiadam to:

Radio: Kenwood KDC-BT47SD

Wzmacniacz: Renegade REN-1100S

Kable zasilające wzmacniacz 20mm (4m)

 

Myślałem o zakupie Excursiona z serii SHX 12 lub 15cali, lub Hannibala FX38, czy któryś z tych głośników by się nadał, czy wzmacniacz by je "uciągnął" 

?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik 15" do tego wzmacniacza? Przecież to jakieś buczydło wyjdzie ...

Dlatego przyszedłem po poradę na forum, żebyście pomogli mi pomóc wybrać głośnik, niekoniecznie musi to być 15", mój znajomy ma w M3 excursiona 12" i mu ładnie gra, więc pomyślałem, że 15 będzie jeszcze lepiej grała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz do:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/65734-wzmacniacz-stealth-bl-1500/?do=findComment&comment=624339

Mocna, niedroga dwu kanałówka, która będzie "robić" za monoblok 1 x 750W/4 ohm

Będziesz miał pole manewru co do wyboru suba, bo przy takiej mocy będziesz mógł dobrać odpowiednią wartość do jego zasilenia.

Kabel starczy.

Tylko pamiętaj, sub ma mieć:

- cewki 2 x 2 ohm;

lub:

- cewka 1 x 4 ohm.

 

Wzmak jest dość spory - 26,4cm na 40,8cm, więc będziesz musiał go ładnie wkomponować.

 

Możesz też rozważyć suba o dość wysokim SPL, co pozwoli w pewnym sensie zaoszczędzić na prądzie pobieranym z instalacji auta.

Np. seria Iridium Ground Zero - Ground Zero GZIW 300X-II 12 "

Sugerowana przez producenta dla niego budka b-r o pojemności 50 litrów i strojeniu na 34Hz jest O.K.

Może być też nieco większa 62 litry i strojona na 35Hz - ta będzie miała nieco mniejsze opóźnienia i bardziej płaską charakterystykę - mniejsze podbicie.

 

W obu przypadkach bez problemu zejdzie do 30Hz na dość sporym poziomie ciśnienia... więc będzie Pan zadowolony :)

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz do:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/65734-wzmacniacz-stealth-bl-1500/?do=findComment&comment=624339

Mocna, niedroga dwu kanałówka, która będzie "robić" za monoblok 1 x 750W/4 ohm

Będziesz miał pole manewru co do wyboru suba, bo przy takiej mocy będziesz mógł dobrać odpowiednią wartość do jego zasilenia.

Kabel starczy.

Tylko pamiętaj, sub ma mieć:

- cewki 2 x 2 ohm;

lub:

- cewka 1 x 4 ohm.

 

Wzmak jest dość spory - 26,4cm na 40,8cm, więc będziesz musiał go ładnie wkomponować.

 

Możesz też rozważyć suba o dość wysokim SPL, co pozwoli w pewnym sensie zaoszczędzić na prądzie pobieranym z instalacji auta.

Np. seria Iridium Ground Zero - Ground Zero GZIW 300X-II 12 "

Sugerowana przez producenta dla niego budka b-r o pojemności 50 litrów i strojeniu na 34Hz jest O.K.

Może być też nieco większa 62 litry i strojona na 35Hz - ta będzie miała nieco mniejsze opóźnienia i bardziej płaską charakterystykę - mniejsze podbicie.

 

W obu przypadkach bez problemu zejdzie do 30Hz na dość sporym poziomie ciśnienia... więc będzie Pan zadowolony :)

Dzięki za obszerne wytłumaczenie, jednak chciałbym zostać przy 4 kanałowym, ponieważ chciałbym także zmienić głośniki z przodu ( myślałem o zestawie hertz dsk 165.3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...