Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie tylnych fabrycznych głośników


lukasz89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Szukam przyczyny tego co dzieje się u mnie w tylnych głośnikach. Z przodu komplet był wymieniany, z tyłu pozostała fabryka plus jeszcze dołożony subwoofer w bagażniku. Zacznę od tego, że przód gra przez cały czas i sub także. A co z fabrycznymi z tyłu ? Jest kilka przypadków. Raz gra przód i tył razem, a raz tylko sam przód plus sub jak wspominałem wcześniej. Innym razem przód i tylko lewa strona z tyłu, a czasami przód i tylko prawa strona z tyłu. Co tu się może dziać do jasnej anielki ? Zdążyłem tylko sprawdzić przewody i gniazdo pod gumą harmonijkową po otwarciu drzwi i niby są w porządku. Radio nie fabryczne Sony, przód napędza wzmacniacz Ampire, tył jest zasilany z radia. Ciężko mi stwierdzić w którym konkretnie momencie pojawił się ten problem, ale na pewno to się stało po modyfikacji przodu i też nie od razu, a jakoś po 1.5 roku może dłużej. Samochód Volkswagen Golf 5-generacji. Życzę Wesołych i Spokojnych Świąt chodź może lepiej przede wszystkim zdrowych i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizuj od strony radia kolory przewodów na tył i w przelotkach "popieść" je w miejscach zgięcia - czy przypadkiem nie są nieco bardziej uginające się niż w miejscach przed i po zagięciu.

Izolacja cała, jednak wewnątrz możesz mieć przerwane i minimalnie stykające się pojedynczymi włóknami żyły danego kabla. Nieważne czy plus czy minus.

Sprawdź wszystkie.

Jak masz multimetr, to:

- weź ostre szpikulce/igły i wbij je w kabel nieco przed i nieco po podejrzanym miejscu przerwy celem zdiagnozowania tego odcinak kabla.

Zakres ustawiony na "przedzwonienie" - będziesz słyszał buczek - wtedy poruszaj w tym załamaniu kabla i jak jest O.K., to szukasz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Całkiem przypadkiem odkryłem pewną rzecz i nie wiem jaki to ma związek, ale zawsze jak to zastosuję to o dziwo działa. Dajmy dla przykładu, że słucham coś z CD lub USB i gra przód oraz lewa strona z tyłu i jest to drugi najczęstszy scenariusz, bo jednak częściej gra całość. No więc co robię przechodzę w tryb TUNER czyli radio FM i przyciskiem ze strzałką oznaczonym jako "mode" przechodzę przez wszystkie dostępne zakresy fal radia (FM1, FM2, FM3, MW, LW). Po tym zabiegu jak wrócę do FM1 - głośniki, które wcześniej nie grały zaczynają grać. Przycisk "mode" ma też inne zastosowania w zależności od tego czego aktualnie słuchamy lub co robimy z urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...