Skocz do zawartości

Alfa GT coupe - rozterka


Olgierd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem już o jeden lub dwa zakupy od skompletowania audio w moim aucie.

Póki co:

 

Głośniki U Dimension El Comp 6 - zestaw odseparowny

4ohm, 70w rms, 150w max

90dB,

60-22000Hz

 

Wzmacniacz Morel Mps 4.400

4 Ohm: 4 x 70W rms, 4x 100w max

THD+N: 0.05%

Pasmo przenoszenia: 10Hz - 30kHz

Separacja kanałów: 64dB

Współczynnik tłumienia: >100

Zakres napięcia wejściowego: 200mV - 5V lub 400mV - 10V

Filtr: HP/LP, 40Hz - 400Hz

Stromość zbocza: 12dB/okt.

Tryb wejściowy: 2/4 kanały)

 

Subwoofer Focal Bomba Bp20, 20 cm (8”) w obudowie typu bandpass

Wbudowany 300 W wzmacniacz klasy D

Wejście sygnału RCA i głośnikowego

Płynna regulacja częstotliwości 45 - 120 Hz

Pasmo przenoszenia: 20 - 125 Hz

Płynna regulacja fazy: 0 - 180°

 

Do wygłuszenia 4 metry pianki plus 4 metry maty butylowej

 

Kable zasilające- Audio System ZPC10R, przekrój 10mm2,

Bezpiecznik- ANH1 Hollywood

kabel chinch- Hollywood model PRO-625 x6 RCA Cinch

 

 

Potrzebuje pomocy w doborze radia które polubiło by się z tym sprzętem. Jeśli chodzi o kasę na radio to myślę że koło tysiąca ale zawsze mogę trochę więcej sypnąć. Śmieszna sprawa że chciałem to wszystko zamontować pod radyjko Alpine cde133bt... Myślę że pokazuje to mój stopień wtajemniczenia w car Audio :D

Poczytałem trochę i zastanawiam się czy byłby sens pakować tutaj jakiś procesor?

Ps. Jeśli czegoś zapomnialem podać to proszę o korektę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam głupi jestem, ale sam ostatnio czytałem o radiach i gdybym miał już wydać ponad 1k na samo radio (tak jak zamierzasz) to już bym dołożył do Pioneera 80PRS, w całych internetach nie znalazłem niczego innego niż ohy i ahy na jego temat :) nie wiem, czy to ma sens - ja tu tylko swoją opinię zostawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poczytałem trochę o nim i widzę że jest od razu z procesorem. Temat procesora poruszałem i Pioneer byłby wygodna opcja.

Czy warto do zakupionych przeze mnie przedmiotów kupić to radio? Czy byłaby synergia? Czy może radio jest już z wyższej półki niż mój sprzęt i nie ma sensu wyłożyć powyżej tysiąca ale raczej szukać coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o tym pioneerze są podzielone, dużo użytkowników jednak nie zaprzyjaźniło się z tym radiem. Druga sprawa to cena i wiek radia- pierwsze wzmianki w okolicach 2012 roku. 

 

Za połowę tej kwoty kupisz nowe Alpine CDE 195 BT lub Kenwood KDC-X7200DAB, jedyny minus to wyjścia Rca 2V Alpine i 4V Kenwood co nie stanowi wielkiego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś za coś. W tej cenie to i bit Ten by był nowy lub trochę drożej używany 6to8 co według mnie było by jeszcze lepszą/ bardziej rozwojową opcją.

 

Moim faworytem do takiego systemu by było radio Alpine, model zależny od zapotrzebowań na DAB/BT/CD. Za Alpine przemawia również parametryczny EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do zamontowanych u mnie hifonics titan 6.2c to rzeczywiście jest różnica, na korzyść hifonics. Za późno od zakupu zdecydowałem się na odsłuch i kasa poszła a na zwrot już parę razy za późno. Myślę zwrotkę i tweety zostawić z hifonicsa. Jak wszystko się podepnie powinno być w porządku a do przyszłych zakupów podejdę bogaty w nowe doświadczenia ;)

Radia i CD nie zamierzam używać. Bluetooth raz na ruski rok, także nie obraził bym się gdyby zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionka męczyłem 3 lata i z Alpine zaprzyjaźniłem się w 2 dni. Jak za te pieniądze tak se. El comp 6 też miałem, na ori zwortce takie sobie, na aktywce coś da się z tego zestawu wyciągnąć. Kabel 10 mm2 to trochę cienki, ja nie stosuję cieńszych jak 16 mm2 a najlepiej 25mm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia i CD nie zamierzam używać. Bluetooth raz na ruski rok, także nie obraził bym się gdyby zabrakło.

Radio nie, cd tak samo

Blutu tez nie musi być

 

To na co Ci radio? :)

 

Koledzy proponują Ci radio do aktywki, a Ty chcesz zostawiać zwrotnice z przypadkowego zestawu

 

Musisz jeszcze trochę doczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne zwrotnice świetna sprawa rzeczywiście, widzę też że są dostępne fajne używki. Już wiem do czego są te cinche na moich kablach :D

Bezprzewodowe połączenie z radiem szybko żre baterie w telefonie i wydaje mi się że jest to mniej dokładny przesył danych niż po kablu. Najlepsze byłoby CD ale szkoda mi kasy na płytki które i tak za chwilę by się znudziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że ta seria jest stworzona dla klientów pragnących wymienić fabrykę na jakiś firmowy zestaw odseparowany.

Płytki montaż, kondensator robiący z zwrotnicę i elastyczność co do sposobu zamontowania wysoko tonowego, skłania do zastosowania DSP radia. Ponadto charakterystyka SPL wysoko tonowego jest narastająca wraz ze wzrostem częstotliwości. Przyda się DSP do w miarę precyzyjnego ustawienia gaina dla nich.

Część montującytch jest zachwycona, część zawiedziona - kwestia wymagań i przygotowania drzwi, a na pewno będzie musiało być wspomaganie subem.

Opinie z netu, tu nikt nie wspominał na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprzednika czyli ISS 165, według mnie to była droga zapchaj dziura a nie zestaw godny polecenia. 

 

Czemu nie wykorzystasz tego co już masz? Skoro i tak przymierzasz się do aktywki to było by grzechem nie podłączyć tych el-comp lub hifona. Może nawet ktoś pamięta jakie cięcia dla el-comp były pasujące to już  bedziesz wiedział od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprzednika czyli ISS 165, według mnie to była droga zapchaj dziura a nie zestaw godny polecenia. 

 

Czemu nie wykorzystasz tego co już masz? Skoro i tak przymierzasz się do aktywki to było by grzechem nie podłączyć tych el-comp lub hifona. Może nawet ktoś pamięta jakie cięcia dla el-comp były pasujące to już  bedziesz wiedział od czego zacząć.

Cięć do końca nie pamiętam ale tweeter ciąłem chyba na 8kHz 12dB/okt, woofer albo 2,5 albo 3,15 kHz i też 12dB. Do tego tweeter -3db albo i więcej żeby go uspokoić, bo strasznie jazgodliwy jest ten głośnik. Woofer jeszcze był ok, ale grał tak bez dynamiki, taki neptyk od głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa głośniki z hifonicsa mi działaja a czytałem że nie za bardzo brzmieniowo jest mieć różne modele głośników zamontowane. Rozpatruje też zrobienie mostka na chwilę, z racji że hifonics mają 125w rms (mostek by dał 2x140wrms) i tak długo nie pożyją... Jeśli chodzi o u dimension to nie są przecenione? Mogę spróbować z nimi ale mam opcje na wymiane jednej pary na coś innego, z druga para to nie za bardzo ;)

Link do aktywki

https://allegro.pl/oferta/jbl-gtx-4-aktywna-zwrotnica-unikat-wawa-ochota-9139109557

Pytanie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...