Skocz do zawartości

E46 Coupe by Koartis (Adler)


Koartis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Składanie klocków ruszyło - czytałem, jakie wygłuszanie drzwi potrafi być mozolne, czasochłonne itd.... Ale czemu mnie nikt nie ostrzegł, że najwięcej czasu zżerają pierdoły poboczne - typu czyszczenie starego kleju po oryginalnej osłonie :D No ale dzień sądze, że owocnie zakończony. Drzwi wyklejone co było misją na dziś a ponad to mam już i dystanse przygotowane, planowo chciałem robić ringi z mdf ale się wycwaniłem - maskownice od excursionów (dodatkowo kupowane) działają tak, że głośnik wchodzi do środka obramówki a od zewnątrz na wcisk tylko wsadza się kratkę, a więc ring z mdf tylko jeden pod spód, żeby było do czego to po prostu przykręcić. Jutro kolejny etap zabawy, póki weekend trwa :) (zdjęcie z dystansem bardzo słabe, bo to screen z filmiku który nagrywałem [nagrywam wszystko] mając barrdzo słabe oświetlenie ;/ )

 

post-28474-0-79782400-1622313505_thumb.jpg

post-28474-0-36132800-1622313221_thumb.jpgpost-28474-0-70526500-1622313211_thumb.jpg

 

oczywiscie obie strony dzis wykonane :) u mnie taka różnica wyszła, pianka będzie przyklejona pozniej jak panele przygotuje

https://drive.google.com/file/d/1tuMQbpNr58VL01H0efhYisJtegFrkc7H/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche lipnie tak samemu pisac 3ci post pod rząd, myslalem że ktos cos dopowie a tu forma bloga mi się zrobiła. Anyway, panele wyszły - nie najlepiej, sporo błędów, ale i tak jestem zadowolony z siebie i z ilosci pracy jaką to wymagało...Mimo że połowa tej roboty polegała na naprawach własnych błędów - na Youtube zawsze wszystko wygląda pięknie, więc ja postaram się ich nie wymazywać z własnego filmu a wręcz je wypunktuje chyba, aby a nóż mogło się to komuś przydać... Teraz idę kłaść przewody, a jak skończę przyjdzie czas zacząc pracę nad wisienką na torcie... tj zabudowa w bagażniku ;-) ciekawe czy też mi tyle czasu zje co panele, chociaż już sporo nauki z nich wyciągnałem :)

 

post-28474-0-98541900-1622896693_thumb.jpgpost-28474-0-70369200-1622896708_thumb.jpgpost-28474-0-10934800-1622896718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się moim skromnym zdaniem wydaje, że raczej wszyscy czekali jaki będzie efekt końcowy :) Myślę, że zarąbiście Ci wyszło. Kiedy robimy coś po raz pierwszy zawsze jest niepewność czy i jak to wyjdzie. To powiedz lepiej jak grają 2 woofery na stronę ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak kończysz robotę, nawet gdy jest perfekcyjnie zaplanowana, dochodzisz do wniosku, że coś można by zrobić inaczej, prościej i lepiej jednocześnie. Ale uczymy się na błędach i najważniejsze, ze wiemy co i jak można poprawić.

Tak trzymaj i działaj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie moglem odpalić przodu, pól dnia się wnerwiałem tylko po to aby stwierdzić wieczorem na spokojnie, ze wina lezy po prostu w radiu z ustawieniem standard/network i tego jak podłączałem rca -,- a dziś - idealnie odpalający się wczoraj wzmak (hxa45) w sekundzie podłączenia prądu wywala bezpiecznik na wzmaku (gain skręcony na min, rca, głośniki, remote odpięte) RĘCE mi opadły... i bezpieczniki (40A płytkowe nie są w standardowych paczkach które mam pod ręką) się skończyły po 2 próbach, 30A próbowałem 3szt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięte, gra :D zwracam honor dla bezpieczników... Wczoraj grzebiąc w tę i spowrotem włosek z przewodu musiał się wbić gdzies gdzie nie powinien (taki domysł) bo przedmuch gniazd spręzonym powietrzem załatwił sprawę. Na szczęście... A już chciałem robić ognisko z bmw :D


Praca trwa... Ale zaczynam już powoli wrzucać pierwsze kawałki, bo wszystko naraz to i tak będzie za długie ;-) później jeszcze dziś wrzucę drugą część już z drzwiami do końca
 
 
 
edit :
 
druga część tego co już nagrane zdążyła się zrenderować i przesłać ;-)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, dwie rolki mialem ale najbardziej mi się przydała samoróbka która widać trochę na filmie - wałek malarski z długim prostym prętem i do tego dospawane małe kólko, polecam bardzo aby dojsc tam gdzie daleko i ciasno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to inaczej zrobił najpierw przykręcił dystanse do dzrzwi i w tedy wycioł bym otwory w boczkach i do nich dorobił zabudowę. Można by powiedzieć że według mnie zaczołeś od konca. Jeżeli chodzi o samo wykonczenie to się nie postarałeś ale to moja skromna opinia i nie chcę cię demotywować. Fajny projekt tylko więcej cierpliwości. Trzeba się nieco naszlifować aby to wyglądało fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotki to drzwi do poprawy.

 

Co konkretnie Twoim zdaniem do poprawy? Bo rozumiem ze są gusta, ale to zabrzmialo malo konstruktywnie

 

 

 

Ja bym to inaczej zrobił najpierw przykręcił dystanse do dzrzwi i w tedy wycioł bym otwory w boczkach i do nich dorobił zabudowę.

 

W tedy byłby wielki odstający klocek w najlepszym wypadku, zaczałem od bazy która płasko przylega do drzwi zachowując krzywizny, mogłem wstępnie przymierzać dystanse aby nie rżnąć drzwi ponad to co było mi potrzebne - dzięki temu chociażby zachowałem wszystkie spinki do drzwi, a juz po wycięciu otworów dystanse mogłem wpuścić bardziej na płasko. Szlifowania był cały długi nerwowy dzień... Dużo było momentów ktore w filmie zajmuja chwile bo są nudne. Tak więc no cóż, przykro mi że mimo starań sie nie podoba ale ma prawo. Jest duzo rzeczy ktorych sie nauczylem, na ktore teraz zwrocil bym uwagę i sądzę, że ten jeden raz wystarczył mi abym na drugi raz (jezeli kiedys się zdarzy) zrobił to 2 x lepiej i 2x szybciej poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotki to drzwi do poprawy.

 

Co konkretnie Twoim zdaniem do poprawy? Bo rozumiem ze są gusta, ale to zabrzmialo malo konstruktywnie

 

 

 

W tedy byłby wielki odstający klocek w najlepszym wypadku, zaczałem od bazy która płasko przylega do drzwi zachowując krzywizny, mogłem wstępnie przymierzać dystanse aby nie rżnąć drzwi ponad to co było mi potrzebne - dzięki temu chociażby zachowałem wszystkie spinki do drzwi, a juz po wycięciu otworów dystanse mogłem wpuścić bardziej na płasko. Szlifowania był cały długi nerwowy dzień... Dużo było momentów ktore w filmie zajmuja chwile bo są nudne. Tak więc no cóż, przykro mi że mimo starań sie nie podoba ale ma prawo. Jest duzo rzeczy ktorych sie nauczylem, na ktore teraz zwrocil bym uwagę i sądzę, że ten jeden raz wystarczył mi abym na drugi raz (jezeli kiedys się zdarzy) zrobił to 2 x lepiej i 2x szybciej poza tym.

 

Tak jak pisałem nie zamierzam Cię demotywować lub obrażać po prostu ja bym to zrobił inaczej nie mówię że dobrze bo nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Z tego co zaobserwowałem w necie to ludzie robią tak że mocują dystanse do dzrzwi tak żeby nie wystawały poza tapicerkę i później porabiają panel, osłonę. Wszystko w tedy jest szczelne oraz stabilne. Nie mam na celu nikogo pouczać tylko wyrażam swoją opinię jeszcze raz zaznaczam. To twoje auto i ty będziesz nim jeździł jak zrobisz tak będziesz mieć. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko wporządku ja się nie obrażam, opisałem po prostu dlaczego zrobiłem to tak, a nie inaczej, też ogladałem chyba wszystko co możliwe w necie i wszystkie możliwe metody a potem starałem się wyciągnąć z nich to co m8 najbardziej podpasowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż podwójnego zestawu na tapicerce to średni pomysł. Wątpię że uda Ci się  'uspokoić' drzwi w tej konfiguracji. Nikt też nie wiesza dwóch wooferów żeby ciąć je wysoko co by tapicerka nie trzeszczała.

Nie myślałeś żeby zamontować woofery na drzwiach a nie na tapicerce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo ludzi "wiesza na tapicerce", moim zdaniem wręcz własnie wiekszosć, nie licząc splowców. A wśród projektów z żywicą to już w ogóle min 90%... montaż na sztywno do drzwi zawsze jest lepszy ale przetloczenia pozwolily by ni na montaż 1szt tylko bez jakiejś grubej rzezby z metalem. A to mnie nie interesuje. A tapicerki nie slyszę ani odrobinę, to jest stare bmw - jeszcze z tych gdzie się starali. Gdyby to była plastikowa kia to bym o tym nie myślał nawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...