Skocz do zawartości

Skrzynia z 12" na 10"


ZikZag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym dziale jeszcze nie byłem..

Mialem wyrzucić stara skrzynie z głośnika 12 calowego ale pomyślałem że może bym dowalił front na tą skrzynie i zrobił na 10 cali. Ma to sens? Bardziej chodzi mi o zabawę ale czy się "opyla"? Według moich obliczeń wychodzi coś około +/- 30 L. Możecie sprawdzić? Wymiary pisane w piwnicy. Skrzynia w systemie BR i nie ukrywam że swojego sx-10s4 w tym systemie nie słyszałem.

post-3556-0-89822400-1616054709_thumb.jpg

post-3556-0-15015000-1616054760_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie dorobić front na 25cm. Zrób tylko trochę mniejszy ten front niż w tej skrzynce, inaczej nie będzie równo i będzie odstawał.

Kiedyś tak zrobiłem i wyszło słabo, dzisiaj wyciął bym jakiś kształt, obił go kocem i wtedy przykręcił do skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według symulacji pojemności w/g wymiarów wewnętrznych podanych przez Ciebie, to "surowa" budka bez uwzględnienia portu i suba ma pojemność 28.71 litra.

Jak odejmiesz objętość portu i zamontowanego suba, to będzie znacznie mniej. Dopiero znając objętość wypieraną przez port i suba możesz powiedzieć, ze pojemność netto wynosi tyle i tylko tyle litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mała w takim razie skrzynia, więc taki mało mądry pomysł wpadł mi do głowy aby przedłużyć skrzynie i żeby było ciekawiej to zrobić pochyła ale przeciwstawnie jak tył ( trapez równoramienny ). Matashh22 wspominał kiedyś że taki głośnik powinien mieć 35 L po odjęciu już portu i głośnika. Według producenta 33 L przy 35Hz ( netto) Trochę płyty wiórowej mam kleju, wkrętów więc pobawił bym się póki nie przyjdą ciepłe dni aby zająć się wygłuszaniem drzwi ;) Czy szybciej będzie zrobić od nowa a tą w śmietnik wywalić ? hmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mastah22 dobrze radził.

Chociaż bardziej płasko będzie przy nieco większym litrażu.

 

Natomiast możesz przeprowadzić odsłuch po zamknięciu otworu b-r i dodania nowego frontu 10" w tej do "wyrzucenia" budki.

Nie będzie zejścia jak w b-r, ale narzekać będzie trudniej. No i lepiej zniesie podawanie mocy zbliżonej do RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...