Skocz do zawartości

Wzmacniacze Ground Zero serii GZUA SQ PLUS


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy może ktoś miał przyjemność (lub jej brak) z wzmacniaczem tej serii. W prasie i na papierze wychodzi na to że słusznie noszą dopisek SQ. Także jak słuchałeś to nie duś, nie trzymaj tego w sobie tylko podziel sie rzetelną opinią.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
DLSa świetnie wspominam, potrafił pięknie grać. Przestrzennie, trójwymiarowo w pastelowych barwach. Gdyby nie jego dynamika to bym go nie sprzedał. Jeśli GZ potrafi wyczarować taki klimat jak DLS połączony z witalnością i energią to się szeroko uśmiechnąć będzie można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GZUA 4125SQ to praktycznie kopia 1:1 Xeteca P4 różniąca się paroma detalami.

 

Miałem chwilę GZUA i raczej nie idzie w stronę DLS'ów serii A, zdecydowanie bardziej dynamiczne i analityczne granie.

 

Myślę, że brzmieniowo mu bliżej do A4, ale od Helixa niż od DLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega mówił to samo odnośnie budowy. Ciekawy jestem ile się zmieniło brzmienie serii z "plusem". GZUA 4125SQ wnioskuję, że to starszy model i w środku wygląda trochę inaczej niż obecne wersje "plus". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GZUA 4125SQ to praktycznie kopia 1:1 Xeteca P4 różniąca się paroma detalami.

 

Miałem chwilę GZUA i raczej nie idzie w stronę DLS'ów serii A, zdecydowanie bardziej dynamiczne i analityczne granie.

 

Myślę, że brzmieniowo mu bliżej do A4, ale od Helixa niż od DLS.

 

Potwierdzam. GZUA 4125, to klon Xeteca P4 i tak też gra - dynamicznie i analitycznie. Pastelowych barw raczej w nim nie ma co szukać.

Bardziej pastelowo, ale też dynamicznie zagra Xetec 4G-600, jak już tak zeszliśmy na Xeteca.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. GZUA 4125, to klon Xeteca P4 i tak też gra - dynamicznie i analitycznie. Pastelowych barw raczej w nim nie ma co szukać.

 

Bardziej pastelowo, ale też dynamicznie zagra Xetec 4G-600, jak już tak zeszliśmy na Xeteca.

 

Jak byś tutaj porównał SS rubicon 404 do w/w wzmacniaczy, miałem 4g600 i dla mnie to piec grający za zimno i ostro, zdecydowanie bardziej odpowiada mi SS 404,nigdy nie słuchałem p4, jestem ciekaw jaki wzmacniacz mógłby zastąpić rubicona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję i zaproszenie. Xetec jest mi znany bo miałem. Helixy AiP mam. Celuję tu pod charakter bardziej dls-owy i w wersji 5(6)ch w szczególności i tu właśnie GZ 6.200 najbardziej mnie ciekawi i opinie o nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix gra neutralnie w moim odczuciu , jakościowo , szczegółowo ale barwą właśnie gdzieś między DLS serii A a chłodniejszym brzmieniem P4, czy to dobrze każdy musi odp sobie sam po odsłuchu czy mu pasuje.

Jeśli chodzi o szeroko pojętą muzykalność chyba jednak DLS wraz z Sony są najlepsze, ale odbija się to na trochę mniej przejrzystym dole( bo sam w sobie przecież jest ).

Jeżeli jest taka możliwość , to najlepiej mi się sprawdzało do tej pory dać ciepły muzykalny wzmacniacz na mid/tw może być pasywnie , pokroju DLS , Xes, a na dół dobrego mocnego amerykańca, typu Hifonix 7/8 gen lub Phoenixa, w 2 way podobnie wf napędzany czymś made in USA góra , miła dla ucha szczegółowa nie męcząca z DLS lub Xes

Wychodziło , muzykalne , szczegółowe , nie męczące granie z fajnym jeb... Na dole , mocnym i konturowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix gra neutralnie w moim odczuciu , jakościowo , szczegółowo ale barwą właśnie gdzieś między DLS serii A a chłodniejszym brzmieniem P4, czy to dobrze każdy musi odp sobie sam po odsłuchu czy mu pasuje.

Jeśli chodzi o szeroko pojętą muzykalność chyba jednak DLS wraz z Sony są najlepsze, ale odbija się to na trochę mniej przejrzystym dole( bo sam w sobie przecież jest ).

Jeżeli jest taka możliwość , to najlepiej mi się sprawdzało do tej pory dać ciepły muzykalny wzmacniacz na mid/tw może być pasywnie , pokroju DLS , Xes, a na dół dobrego mocnego amerykańca, typu Hifonix 7/8 gen lub Phoenixa, w 2 way podobnie wf napędzany czymś made in USA góra , miła dla ucha szczegółowa nie męcząca z DLS lub Xes

Wychodziło , muzykalne , szczegółowe , nie męczące granie z fajnym jeb... Na dole , mocnym i konturowym.

 

Mam podobne odczucia tylko z innymi markami (na góre i srednicę soundstream lub mosconi a na dół steg albo eton)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie to zgadzam się z wami całkowicie, jednak sprawa tu akurat ma się tak, że planuję latem zabrać się za montaż instalacji w drugim aucie. Tam jest malutki bagażnik 150 litrów i głęboki tylko na 25cm. Jedyne sensowne miejsce, żeby zachować jeszcze resztę miejsca to ścianka grodziowa która ma ok 70cm szerokości. Tam też trzeba upchnąć proc dlatego celuję w jeden klocek 5-6ch. Druga sprawa, że nie chcę iść w stare konstrukcje. W aucie "codziennym" mam już niemalże ćwierćwieczne piece o które w końcu czas się upomni - pewnie recap stanie się koniecznością i z niewiadomym na tą chwilę skutkiem brzmieniowym. W dodatku zamiennika na te piece do tej pory nie widzę. Dlatego staram się rozglądać za nowymi, dobrymi konstrukcjami, które brzmieniowo zbliżą się do uznanych konstrukcji ze "starej złotej ery" car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I frytki w cenie :wink2:

Po nowemu kup Helixa P SIX DSP MK2 , masz jednego klocka procko-wzmak i zabawę na lata

Nie myślałem o tym a może to być ciekawe rozwiązanie. Poczytam, poszperam o tym prockowzmaku. Pytanie na chwilę obecną - jaki to ma profil brzmieniowy? Do których wymienionych wyżej wzmaków mu najbliżej?

Ps. 

Jak się na niego ewentualnie zdecyduję to masz nakamichi frytki u mnie w gratisie  :wink:

ok co do brzmienia to znalazłem jak to gra. Jedyne co nie mogę znaleźć to czy on ma możliwość mostkowania dwóch kanałów tak, że robię 2way + mostek z pozostałych 2ch? bo jeśli nie to na suba zostanie tylko 120W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ok co do brzmienia to znalazłem jak to gra. Jedyne co nie mogę znaleźć to czy on ma możliwość mostkowania dwóch kanałów tak, że robię 2way + mostek z pozostałych 2ch? bo jeśli nie to na suba zostanie tylko 120W.

Masz tez dodatkowe wyjścia RCA ( sam procek w tym jest 8 ch ) i dać dowolny wzmacniacz na suba .

Opcja sub 2 x 2 jest optymalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...