Skocz do zawartości

Wzmacniacz i głośniki do Pioneer SPH-10BT (Panda 3)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jest to mój pierwszy post, więc na początek się przedstawię.

Marcin jestem, od niedawna interesuję się samochodowym audio. Dotychczas byłem wkręcony głownie w systemy słuchawkowe i domowe stereo.

Z uwagi na to, że nie mam czasu słuchać na słuchawkach, pozbywam się słuchawek, wzmacniacza i rzeczy których nie używam by choć w jakimś stopniu zbudować zestaw do samochodu, który będzie mnie cieszył i satysfakcjonował.

 

Samochód: Fiat Panda III (mały ale wariat :P) nie planuję zmieniać.

Radio: PIONEER SPH-10BT (również zostaje, zamontowałem już dedykowane czujniki parkowania do tego modelu)

Subwoofer aktywny (pod siedzeniem pasażera): PIONEER TS-WX130DA

Głośniki: Seryjne

 

W lecie będę wygłuszał drzwi, lecz wcześniej chciałbym skompletować pozostałe elementy toru.

 

Na początku zrodził mi się pomysł skompletowania systemu opartego na urządzeniach Pioneera (sentyment z czasów dzieciństwa) ale widzę, że jest problem ze wzmacniaczami od Pioneera bo ludzie skarżą się na brumienie i piski... w kilku miejscach o tym czytałem, więc zmieniam koncepcje. Wymieniłem już radio, które to wywołuje spore kontrowersje. Jedni się nim zachwycają, inni hejtują. Mi podoba się koncepcja twórców radia: minimalizm i prostota z możliwością rozbudowy (sub, wzmacniacz i spore możliwości konfiguracyjne przez aplikację). Poprzedni używany przeze mnie telefon jest podpięty na stałe i pełni rolę wyświetlacza (LG G6).

Dokupiłem aktywny sub, wiem, że nie jest demonem zejścia i nie rozwali podłogi ale mi w zupełności wystarcza. Bas ma być uzupełnieniem ładnie grającego zestawu, ma zaakcentować uderzenie. Bardziej liczy się dla mnie średnica. Lubię też kiedy góra ma błysk. lecz bez przesady :)

 

Jaki wzmacniacz i głośniki polecilibyście do tego zestawienia? Może coś ze stajni Focala? Na początku myślałem o wzmaku czterokanałowym by zasilić głośniki zarówno z przodu jak i z tyłu. Teraz zastanawiam się czy to ma sens. Czy nie lepiej kupić dwukanałowy, a z tyłu zostawić seryjne nagłośnienie? Zainwestować powiedzmy większe pieniądze w przód? Oczywiście mam na myśli zestaw odseparowany.

 

Obecnie słyszę, że brakuje mocy i wbudowany wzmacniacz nie do końca radzi sobie z seryjnymi głośnikami.

 

Słucham w zasadzie wszystkiego, od jazzu, muzykę klasyczną po rock, hiphop i elektronikę - czyli zestaw ma być dość uniwersalny.

 

Wzmacniacz musi być dość zgrabnych rozmiarów by zmieścił się pod siedzenie kierowcy.

 

Liczę na Waszą pomoc Panowie.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze masz jakieś odniesienie z audio domowego.

Jak wiadomo ceny są bardzo rozbieżne a i Ty pewnie postawiłeś sobie jakiś limit, łatwiej będzie Ci pomoc jeśli nam zdradzisz ile chcesz wydać na głośniki i wzmacniacz.

 

Druga sprawa to ten nieszczęsny Focal, nie wszystkie zestawy są godne polecenia i np. Rse lub iss/isu to droga zapchajdziura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze masz jakieś odniesienie z audio domowego.

Jak wiadomo ceny są bardzo rozbieżne a i Ty pewnie postawiłeś sobie jakiś limit, łatwiej będzie Ci pomoc jeśli nam zdradzisz ile chcesz wydać na głośniki i wzmacniacz.

 

Druga sprawa to ten nieszczęsny Focal, nie wszystkie zestawy są godne polecenia i np. Rse lub iss/isu to droga zapchajdziura.

Oczywiście, że mam limity. Nie raz przekonałem się, że ilość wydanych pieniędzy nie jest proporcjonalna do jakości dźwięku. Chyba bardziej zależy mi na zestawieniu elementów, które będą się ze sobą dobrze zgrywać i stworzą tak zwaną synergię

Planowałem stopniowo rozbudowywać audio ale tego nie przeskoczę bo obecne radio będzie za słabe by zasilić coś poważniejszego i bardziej wymagającego prądowo. Dlatego muszę zakupić wzmacniacz i głośniki razem.

Dlaczego Focal? Mam w pokoju monitory studyjne (aktywne) od Focala - Alpha 80 i bardzo sobie je chwalę. Dla mnie grają bardzo dobrze. Wyleczyłem się z kolumn pasywnych jak i oddzielnych wzmacniaczy :)

Na zestaw głośników (przód) byłbym w stanie wydać 1000zł. Tyłu teraz nie będę ruszał, ewentualnie w przyszłości dokupię drugi zestaw. Teraz wolę kupić wzmacniacz. No właśnie, na wzmacniaczach się nie znam zupełnie. Może więc wybiorę głośniki a pod nie będę szukał wzmaka? Dobre opinie ma Focal AP-4340, może coś w tych pieniądzach? czyli do 700zł. A może wystarczy jakiś wzmak 2-kanałowy na przód? a tył zasilany będzie z radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wyższych modeli Focala, K2, Flax tyle że używanych. Z nowych to chyba tylko Preformance PS 165 V1 jednak te mają trochę wysoki FS. Ewentualnie większy budżet na przód i tańszy/używany wzmacniacz. 

Z drugiej strony to większość zestawów do 1000 zł nie będzie miało łagodnej góry, Morel na fabrycznej zwrotnicy też do najłagodniejszych nie należy, może to też jakiś kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu lekturach znalezionych na tym forum, zaczynam najpierw od wygłuszenia drzwi i montażu wzmacniacza, który to powinien nieco rozruszać fabryczne głośniki. Warto pchać się w mały wzmacniacz, który z powodzeniem będę mógł zmieścić w schowku? Np: https://audio-system-polska.com.pl/katalog-audio-system/wzmacniacze/seria-m/m50-4md ?

Myślę, ze wtedy będę miał jakiś punkt odniesienia.

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...