Skocz do zawartości

Focal krx3 a podlaczenie do Dls A5


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Hej wszystkim, mam pytanie.

 

Mianowicie jestem w trakcie skladania systemu do mojej Bmw f30. Aktualnie system sklada sie z:

Pioneer 230dab

Piece DLS A6 na suba DLS A5 na system przedni

z przodu system to w miejscach seryjnych Eton b100n suby pod fotelem to audio system AX08BMW EVO2

Sub aktualnie to 15 cali Ground Zero

Kable, wytlumienie Stp, DLS, Dietz

 

W przyszlym tygodniu jade odebrac zestaw Focal KRX3 ktory wyrwalem w mega dobrej cenie, pytanie brzmi jak to podlaczyc?

Z neta wiem ze dzialajac pasywnie poprzes zwrotnice koncowe obciazenie przy takim podlaczeniu to 0.8ohm. Dls A5 kanaly stereo sa stabilne do 2ohm, Kanal na suba do 1 ohm.

Najlatwiejszym rozwiazaniem byloby zamiast A5 dac jakas dobra czterokanalowke np. DLS A4, ale w tym poki co chcialem chcoiaz na jakis czas zeby dzialaly na tym co mam.

Czy moglbym np. podlaczyc kanal przod z A5 poprzes zwrotnice na srednio i wysokotonowe, a kickbassa dac pod kanal suba 2 2 ohmach?

 

Wracajac do instalki, kickbassy wyladuja w zmodyfikowanych obudowach pod fotelem tam gdzie seryjnie sa suby 8 calowe, a midrange razem z twetterem bedzie na zabudowanych slupkach. Takze w drodze jest nowy Sub Fi SSD V4 12 cali 

 

Z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W przyszlym tygodniu jade odebrac zestaw Focal KRX3 ktory wyrwalem w mega dobrej cenie, pytanie brzmi jak to podlaczyc?

Z neta wiem ze dzialajac pasywnie poprzes zwrotnice koncowe obciazenie przy takim podlaczeniu to 0.8ohm. Dls A5 kanaly stereo sa stabilne do 2ohm, Kanal na suba do 1 ohm.

 

Coś bliżej , w necie każdy może napisać co mu się podoba . Bez wiedzy jak wygląda "czoło" systemu trudno coś radzić na temat wzmacniaczy , obok tego ze raczej źle kombinujesz z tą A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Important Note: Focal strongly recommends using a 4-channel amplifier to drive the 165KRX3 component system — two channels for the woofers and two channels to run the mids and highs. The 165KRX3 crossover can be set up to use a 2-channel amplifier, but it would present a load of less than one ohm per channel which most amps cannot handle safely.

 

 

Tak jest napisane na stronie Focala US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie zaprzeczam bo nie mierzyłem ale podejmę polemikę.

Focal robi przetworniki znamionowo 2 R , ale w przypadku budowy zestawu 3 way ich impedancje nie podlegają prostemu sumowaniu ( nakładaniu ) , bo te przetworniki obsługują rożne pasma , lub inaczej każdy pracuje w swoim wycinku pasma . Oczywiście można tak "skopać" zwrotnice , aby impedancja "szalała " ale w Focalu raczej wiedza co robią . Trochę głupio robić zestaw, który jest problem napędzić wzmacniaczami które się produkuje .

Podłącz to do A5 , raczej nic złego się nie zdarzy , tylko na początek ostrożnie z poziomem , kontroluj temperaturę wzmacniacza w dłuższym okresie aktywności systemu i po czasie stopniowo zwiększaj poziom o kolejne 2 czy 3 stopnie regulacji głośności , obserwacja itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mysle podobnie, dziwne by bylo zeby zestaw mial ponizej 1 ohma, ciezko byloby napedzic to jakimkolwiek wzmacniaczem. Poki co chce zeby to lazilo pod Dls-em z ktorego brzmienia jestem bardzo zadowolny, w pozniejszym czasie bede szukal czegos jak DLS A4 lub Jl Audio 450/4 i pusic to aktywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne ( :)) uwagi gościa z Focal'a:

-------

Greetings All!!

What we have run into with the 165 KRX3 is that a lot of amplifiers in the market today,( especially those that are based on full range class D), will not run this system. The reason behind this is an ohm load swing in the bass driver around 150hz. When the system is pushed, the impedance drop is to around .8 ohms stereo. Now, it is not for very long, but some of the amplifiers out there will not handle this and the go into protection.

The "fix" for this is to Bi-amp the system. Now, there are amplifiers out there that will run the KRX3's without having to Bi-amp the system. As many of you know, this 3 way system is very good and can be extremely demanding on any amplifier. They are extremely dynamic and can be taxing on any amplifier. Take care when considering what kind of amplifier you are going to use!!

Nick Wingate Jr.
National Sales Training Coordinator
Focal America.

 

I propozycja przeróbki zwrotki:

561276e2e831b9ed.png

 

Proponuje się m. in. wzmacniacze:

Focal FP 2.150LE
STEG 2/02-03-04
Any of the Mosconi amplifers of proper power
Any of the Synfoni amplifiers of proper power

Nie powinno być z nimi kłopotu bez przeróbek zwrotki.

 

Pełna dyskusja na ten temat:

https://www.diymobileaudio.com/threads/need-help-with-focal-165krx3-crossover-asap.69522/

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdaje , ze jest tu totalny błąd i niezrozumienie .

Prawdziwy problem może wystąpić gdy spróbujemy ten zestaw rozbić na 2 amp z aktywnym podziałem woofera i zastosujemy pokazaną zwrotnicę w org stanie .

Mam wrażenie , ze nikt z zabierających głos w tej dyskusji nie ma dużego doświadczenia z układami pasywnymi, a jeszcze mniej cokolwiek z tego rozumie  . Innym aspektem może być zamknięcie woofera w tak małej objętości ze podniósł rezonans do 150-170 Hz . Zamiast rozwiązać problem , to szukają wielbłąda co ten garb udźwignie


 

 


Wlasnie mysle podobnie, dziwne by bylo zeby zestaw mial ponizej 1 ohma, ciezko byloby napedzic to jakimkolwiek wzmacniaczem.

Możesz mi wysłać ten zestaw do sprawdzenia , zanim go zainstalujesz .

Otrzymasz jasną wskazówkę jak można go bezpiecznie aplikować i zasilać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeczny_52 wielkie dzieki za info. 

 

nakamichi Niestety mieszkam w UK takze ciezko bedzie z wysylka zestawu...

 

Wracajac do tematu, jezeli to sa rekomendowane wzmacniacze do 2 kanalowego trybu

Proponuje się m. in. wzmacniacze:

Focal FP 2.150LE
STEG 2/02-03-04
Any of the Mosconi amplifers of proper power
Any of the Synfoni amplifiers of proper power

 

To troche dziwne dla mnie, Focal jak i synfoni nie sa stabline w 1ohm, a Steg najmniejszy model czyli 2/02 daje w 1ohm ponad 500w rms, takze ponad dwa razy wiecej niz moc zestawu. 

Nie mam wysjscia, sprobuje to puscic pod Dls-em w trybie stereo stabilny jest do 2 ohm, w najgorszym wypadku bedzie przechodzil w tryb protect.

 

A co do trybu 4 kanalowego mysle zeby w przyszlosci dac np. jl audio 450/4, on ma moc 2x150 i 2x75. te 2x150 dalbym na kickbassy bez zwrotnicy filtrujac dolne pasmo w jednostce sterujacej np. przy 70hz a filtr HP dac w wzmacniaczu na powiedzmy 500hz   a kanaly 2x75 dac poprzes zwrotnice na srednio i wysokotonowe. Tak chyba byloby najlepiej, nawet tutaj na forum maja taki setup https://www.diymobileaudio.com/threads/focal-krx3-amp-settings.157449/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu, jezeli to sa rekomendowane wzmacniacze do 2 kanalowego trybu

 

Proponuje się m. in. wzmacniacze:

 

Focal FP 2.150LE

STEG 2/02-03-04

Any of the Mosconi amplifers of proper power

Any of the Synfoni amplifiers of proper power

 

 

 

To troche dziwne dla mnie, Focal jak i synfoni nie sa stabline w 1ohm, a Steg najmniejszy model czyli 2/02 daje w 1ohm ponad 500w rms, takze ponad dwa razy wiecej niz moc zestawu.

 

.

 

 

 

za klasykiem ...... , nie idź tą drogą  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...