Skocz do zawartości

Zmiana pieca, czy warto


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, samochód e60, w drzwiach 2 way pasywnie u dimension proz comp 4b 80rms 4ohm do tego woofery logic 7 80 rms 4ohm pędzone soundstream rubicon 404 4x50 rms, bardzo podoba mi się dźwięk z tego wzmacniacza w porównaniu do xetec 4g600, jednak wydaje mi się że mocowo nie ogarnia, na giełdzie pojawił się rubicon 604 4x100w, pytanie czy usłyszę różnice zmieniając wzmacniacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem na gieldzie rubicona 604.

Prawdopodobnie piszesz o RUB 600-4, niestety, to juz nie jest ta sama seria.

To co masz, to ostatnia seria produkowana w USA, nastepne to juz Chiny.

Ja bym nie wymienial, chyba ze naprawde dorwalbys 604.

Nie sluchalem tych RUB, ale to juz pewnie nie bedzie to samo brzmienie, ktore tak Ci pasuje. Rubicony 404, 702 jak i 1002 mialem sam u siebie, naprawde zacne klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem bardzo zadowolony z 404,"słychać dzięki niemu więcej" gra cieplej i nie ostrzy wysokich jak 4g600,

Teraz nie wiem czy zostawić woofery l7, i porządnie zasilić innym/osobnym wzmacniaczem czy wymienić na top hi fi z f01 (125w 8ohm)- wtedy zamiast 4ch by było 2x 2ch.

Jakie są jeszcze wzmacniacze podobnej klasy do SS rub/ref, czy pdx 4150 ma do nich start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa klasą ale z tych co podałeś to każdy brzmi inaczej a chyba brzmieniowo ma być zbliżony profil ?

 

Rub 604 bym nie skreślał...pod względem możliwości bo miałem ref 800.4 i według mnie jest to dobry piecyk a też china.

Z tym że już inne brzmienie względem Rubicona.

Mam 2szt 1002 jak chcesz :D mocy nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa klasą ale z tych co podałeś to każdy brzmi inaczej a chyba brzmieniowo ma być zbliżony profil ?

 

Nie potrafię określić profilu brzmienia, dla mnie np xetec był za ostry, emphaser ea 2190 już grał lepiej, nie wiem jak gra xetec p4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...