Skocz do zawartości

Skrzynia BR, 2 porty, głośnik 250w 10 cali.


zorro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, nic nie pisałem ale działam, tylko że powoli.

Rozebrałem trochę bagażnik i się okazało że jest dużo przetłoczeń na tylnej ściance i nie będzie tak prosto jak myślałem.

Otwór na narty ma 22,5cm szerokości, głośnik ledwo się zmieści, albo trzeba będzie ciąć.

Zastanawiam się czy skrzynię umieścić centralnie na środku czy może niesymetrycznie?

Szerokość tylnej ściany bagażnika to 89cm.

Czy skrzynia o szerokości do 60cm , głębokości 30cm, wysokości 35cm powinna posiadać wzmocnienia? czy wystarczy skręcany i klejony MDF 18mm czy 23mm?

Jaką średnica portów szukać żeby najłatwiej dobrać do tego kolanko i rurę?

 

Dlaczego głośnik do środka?

jeszcze rok temu nic nie wiedziałem na temat car audio, i tak zacząłem czytać i wymieniać klocki.

czytając na temat basu trafiłem na gościa który tak robił i był zadowolony, więc stwierdziłem że będzie ok. 

ja nawet nie widziałem na żywo subwoofera ;0.


wygląd bagażnikapost-27277-0-88921500-1615760161_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Szukając wiadomości na temat car audio i bmw e34 znalazłem takiego gościa w stanach który dawno temu robił nagłośnienie do bmw " German Audio Specialties".

Facet pisze że ma 30 lat doświadczenia i że sam takiego używał i nic lepszego nie ma:).

Tak wiec chciałem zrobić taki sam projekt, tylko głośnika już nie dostanę.(Infinity 1062W).

 

Trudno dyskutować , nie wiem na co przekłada się 30 lat doświadczenia , ale ten głośnik jest przetwornikiem średniej klasy i włożenie go w kufer auta na trzy litery tego faktu nie zmieni .

Posłuchaj "chłopaków" z forum , nie kombinuj zbyt dużo , jak nie masz doświadczenia , to trzeba zacząć od rzeczy prostych .

Prosta i stosunkowo tolerancyjna jest skrzynka zamknięta , gra bardzo dobrze , jedynie nie uzyskuje takiej skuteczności jak BR .


 

 


Robisz tak bo jakiś gościu napisał że jest zadowolony?!

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Robisz tak bo jakiś gościu napisał że jest zadowolony?!

Tak, facet robił 30 lat subwoofery do bemek, myślę że to co pisał jest prawdą, że udało mu się uzyskać dobry dźwięk ze średniej klasy głośnika.

Tak samo czytając forum kupiłem 9835r bo ktoś pisał że jest zadowolony, i tak samo wybrałem głośniki i wzmacniacz.

 

Nie ma zbyt dużo projektów suba do bmw sedan, więc ten projekt wydał mi się najlepszy.

I słucham "chłpaków" z forum. 

Jedyne co mogę podyskutować to myślę że najlepszym wyjściem jest głośnik w otworze na narty do środka a nie do bagażnika.(ściana grodziowa i wygłuszenie jest porządne)

Jeżeli w moim przypadku lepsza będzie skrzynia zamknięta (głośnik 25cm, moc ok 250RMS, muzyka rock), to proszę mi to powiedzieć, - rób taką skrzynię z takim albo takim głośnikiem, bo to będzie najlepsze dla twoich wymagań i samochodu.

Jeżeli chodzi o wykonanie to i tak muszę to komuś zlecić(wycięcie ścian i otworów, poskładać i obkleić mogę sam,) więc różnicy w pracy dużo nie będzie.

Proszę doradźcie !

Jeśli jest lepszy projekt, niż ten gladen ze skrzynią kórą obliczył dla mnie grzeczny, to naprawdę skorzystam i podziękuję.

Jak byście mieli namiar na kogoś kto zrobi skrzynię, to będę również bardzo wdzięczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...