Skocz do zawartości

Kabel rem nie chce wzbudzić wzmacniacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko co to może być. Podłączyłem wzmacniacz Magnat do mojej instalacji audio, do tej pory grało wszystko ładnie. A teraz mam taki problem, że nie chce odpalać wzmacniacz, jak zmostkuje +12V z kabla od akumulatora do Remote to działa, a normalnie nie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napiecie na kabelku remote?

Sprawdzałem próbnikiem z żarówką i świeci . Dodam że wszystko działało do czasu aż chciałem na kablu Rem zrobić włącznik i przeciąłem go i teraz już nie wzbudza wzmacniacza po mimo go skręcenia ze sobą i zaizolowaniu czy to może być przyczyna ????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły obciążenie kabla REM nie powinno przekraczać 300 do 400mA.

Jak zrobiłeś sprawdzonko przez żarówkę, to nie jestem pewny czy nie upaliłeś obwodu w radiu.

5W / 12.2V = 410mA;

5W / 14.2V = 350mA.

 

To dla żarówki 5W, a jak dałeś o większej mocy, to nie wróżę nic dobrego.

A wystarczy bele jaki multimetr służący jako wskaźnik napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmostkowanie działa, bo podajesz 12V ze stałego źródła - kabla zasiląjącego tubę... w dodatku ze sporą wydajnością prądową :)

Nie wiem czy radio do wymiany, trzeba zobaczyć jak jest podawane zasilenie REM. Być może jest to kwestia naprawy ścieżki na płytce. Nie interesowałem się nigdy takim problemem, bo jakoś nie miałem okazji uwalenia REM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


. Dodam że wszystko działało do czasu aż chciałem na kablu Rem zrobić włącznik i przeciąłem go i teraz już nie wzbudza wzmacniacza po mimo go skręcenia ze sobą i zaizolowaniu

Tak na szybkiego. Rozepnij kabel jeszcze raz w tym miejscu, odizolowane żyły oskrob ostrym nożem i skręć porządnie jeszcze raz i sprawdź czy sub się wzbudza. Jak zaskoczy to najlepiej ten przewód zlutuj i porządnie zaizoluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...