Skocz do zawartości

Helix URC 2A, URC.3 lub Director


hihol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wtyk miniDin 8 pin, schematy dostępne w sieci jednak da się prościej, postaram się dziś wieczorem zrobić mały przewodnik bo temat prosty, już zrobiłem 3 sztuki, tu taki najprostrzy który steruje źródłem sygnału i głośnością:

 

post-19389-0-42817000-1615629077_thumb.jpeg

 

A tu taki z cyfrowym sterowaniem poziomu głośności, sterowaniem presetami i głośnością subwoofera czyli wszystko co w URC.3 plus sterowanie odtwarzaczem XDuoo:

 

post-19389-0-63157100-1615629263_thumb.jpeg

 

Powiedz jakie ma mieć funkcje to ograniczymy wszystko do minimum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-19389-0-89164800-1615650195_thumb.jpeg

 

Obudowa gniazda - masa z Helixa

Pin 1 - funkcja dodatkowa, można wybierać presety lub źródła dźwięku, wybiera się główny i dodatkowy, który zostanie włączony po podaniu +3,3Vm

Pin 2 - zasilanie 3,3V z Helixa

Pin 4 - sterowanie główną głośnością, powrót z dzielnika napięcia

Pin 6 - sterowanie dodatkową głośnością, dla innego źródła lub subwoofera, również powrót z dzielnika napięcia

 

Pozostałe piny są dla directora.

Do potencjometrów podajemy masę z obudowy wtyczki i napięcie z Pin2, do funkcji dodatkowych nie musimy stosować przełącznika (raz masa raz +) jak jest w schematach w necie, wystarczy podać 3,3V by zmienił stan.

W pierwszym projekcie użyłem potencjometru z włącznikiem, potencjometr pod PINy 2, 4 i masę wtyczki a do włącznika potencjometru podłączyłem PINy 1 i 2, po przekręceniu gałki głośności z „0” w górę dawał napięcie na PIN 1 i od razu zmieniał mi źródło na XDuoo, do tego miałem pewność ze z Volume zaczynam od początku skali i mi nie ryknie. W drogim pilocie zrezygnowałem z dwóch źródeł i włącznik potencjometru podłączony był pod 12V i po przekręceniu potencjometru dawał mi sygnał na Remote Helixa, przez co w jednym pokrętle miałem zarówno głośność jak i możliwość włączenia i wyłączenia systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...