facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Oscyloskop

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 1065 postów

Napisano 18 luty 2021 - 08:38

Witam, czy ktoś z Was miał styczność z zabawką typu DSO138?

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 slawekmod

slawekmod
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 18 luty 2021 - 13:22

Odpuść. To jest guano. Kup lepiej przystawkę Hantek 6022BE do PC. DSO 138 i 150 to zabawki a sam wzmacniacz pomiarowy już wprowadza ogromne znieksztalcenia. Przerabialem juz temat tych oscyloskopów.

#3 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 1065 postów

Napisano 18 luty 2021 - 17:21

Ok, dzięki ;)

#4 slawekmod

slawekmod
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 18 luty 2021 - 18:13

Dopiszę Ci tylko tyle: oscyloskop ponoć ma pomiar ponoć do 200kHz. To samo ma 150-tka. 138 miałem, 150 pożyczyłem od kolegi.  Nie obejrzysz takiej częstotliwości. Wzmacniacz wejsciowy oscyloskopów (obu) przy tej częstotliwości robi z prostokąta zniekształcony trapez przed trafieniem do przetwornika procesora. To praktycznie urządzenie wskaźnikowe a nie oscyloskop. Wspomniany przeze mnie Hantek 6022BE jest o niebo lepszy. Ma też wadę, nie ma opcji pomiaru AC.Czyli do obserwowanego przebiegu dodawana jest składowa stała w przypadku gdy taka występuje w sygnale. Jednak pomierzyłem nim mnóstwo wzmacniaczy lampowych i spokonie dawał radę do momentu kiedy nie ubiłem w nim procka. Kupiłem wtedy Siglenta 1072CML a potem naprawiłem Hanteka. I oba mi służą. Za hanteka 6022BE dałem chyba ze 230zł parę lat temu. Do car radio spokojnie wystarczy i nie tylko.

Tu pomiar wzmacniacza  właśnie przystawką hantek 6022BE

Załączone pliki

• Załączony plik  hantek.jpg   126,78 KB   19 Ilość pobrań

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych