Skocz do zawartości

Procesor DSP Helix


grzybol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie wołał bym helixa od h800 to raz , a dwa autor posta pyta o proc helixa nie "tylko po co" ? Nie ma wielkiej i znacznej różnicy między procami helixa , każdy jeden poprawnie użyty spełni swoje funkcje bardzo dobrze .

Pytam bez złośliwość co ci nie pasuje w dźwięku h800 że wolisz helixa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wyczuwam silną chęć, potrzebę,wręcz mus zmiany procesora jako lek na całe zło.

Nagle zaczal grać kiepsko czy po jakichś manewrach? Skąpe dałeś informacje to i skąpe odpowiedzi w kwestii helixa.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już samo stwierdzenie "który jest najlepszy dźwiękowo a nie funkcjonalnie" jest podejrzane...

Helix wygrywa (tak na prawdę z każdym innym DSP) w kwestii softu, a to softem się stroi. Po wypowiedziach autora wnioskuję, że i tak nic się w jego systemie nie zmieni bo na 99% problemem są ustawienia a nie przetworniki, co już każdy tutaj próbował perswadować.

 

Należało by też zastanowić się czym w ogóle jest "lepszość" przetworników... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi da super podział i ustawienie czasowe sygnału który jest po prostu gowniany? :)

 

A teraz powaznie:

Nie znam narazie lepszej metody na podawanie sygnału po świetle do h800, jak amas k96, który łączy się z telefonem z tidalem po bluetooth.

Moze to być wąskie gardło, zgadza się, ale tez nie wierzę że po tylu latach od wprowadzenia 800 na rynek nie ma urządzeń które wprowadzają nowości i możliwości odtwarzania gestych plikow i po prostu lepsze przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to jeszcze był chociaż LDAC ale to zwykły A2DP...

TLDR: wysyłasz audio w formacie zbliżonym do mp3 256mbps a szukasz przetworników ze złota.

 

Podać audio z telefonu do DSP też trzeba umieć, nawet po USB. Metoda P&P wprowadza tutaj też zamieszanie i trzeba kombinować, żeby sygnał faktycznie nietknięty androidem wysłać z telefonu, jak już wjeżdżamy na tak wysoki poziom "jakości" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czym najlepiej to połączyć? Coś czym połączę telefon z tidalem a z drugiej strony światło. Może być na usb albo bluetooth. Macie coś sprawdzonego?

 

Masz cały temat alternatywne źródła dźwięku, grono osób przerabiało już twój problem na SCA. Masz tam opisane warianty wszelkiej maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj drogich zabawek typu Fiio x5.. Potrzebujesz tak na prawdę zewnętrznego klocka do telefonu, wpinanego po USB-C, który wypuści Ci światło. Ew. podaj dźwięk po coaxialu - pewnie większy wybór klocków. Np. FiiO E10K już tutaj będzie wystarczający.

 

I zainteresuj się apką USB Audio Player Pro na androida.

I poczytaj sobie czym jest MQA. Zostań przy HiFi na Tidalu i nawet nie kupuj tego rozszerzenia MQA dla UAPP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A czy chromecast audio jest już wystaczajacym urządzeniem do podawania światła do h800?

 


A co z tym chromecastem audio?

 

Jak najbardziej zważywszy na cenę, Chromecast sam zaciąga plik z neta i jest szansa, że zbytnio w niego nie ingeruje jak to robi nieuzbrojony Android, temat Chromecasta również był poruszany w wyżej wymienionym wątku. Obawiam się, że przy brakach wiedzy jaką kolega zaprezentował ten Chromecast czy odbiornik bluetooth z kodekiem SBC będzie najmniejszym problemem w tej instalacji. Obawiam się też, że porównanie z domowymi DAC'ami o których założyciel tematu wspomina nie było przeprowadzone w tych samych warunkach, więc co tu porównywać? Podłącz H800 w domu zamiast DAC'a, wyzeruj ustawienia puść na "flat" czy jak to się tam będzie zwało w tych waszych procesorach za worek pieniędzy, wyłącz cięcia/opóźnienia, sygnał podaj z tego samego źródła i wtedy porównuj jedno z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech autor tematu opiszę cały system, co jest zamontowane, głośniki, piece, no i czy jest jakieś wygłuszenie, może będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

 

Co do chromecasta używam w domu i jest tam coś takiego jak pełny zakres dynamiczny, koniecznie trzeba włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem ze zrobiłem i to i to, czyli 800 w domu oraz dac i domowy wzmak w aucie na oryginalnych zwrotnicach.

I moze macie rację i jestem w super błędzie.

Ale to co zauważyłem, to ze nowszy dac mimo braku cięć, czasów itd zagrał mi mega detalicznie i nazwie to "o kilka poziomów" lepiej (w sensie jakości, wiadomo ze scena gorsza itp)

Porównałbym to np do grania 3.1 w stosunku do ml3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Brawo za nadanie kierunku porównań sprzętu w domu 1 do 1.

 

Co do procesorów to one nie tylko robią aktywna zwrotnice oraz time alligment.

Posiadają także swoją manierę grania, swoistą fakturę i sygnaturę dźwięku.

Którą w danym połączeniu także wnosi od siebie w całokształt.

Procesory HELIX mają dosyć techniczny sznyt w kwestii dźwięku.

Wszystko mega poukładane i szczegółowe, jednak po osłuchaniu się jest OK ale... Czasem brakuje tej nutki fantazji która daje np Alpine

Jest to kwestia gustu i estetyki dźwięku która nam bardziej pasuje.

A nie wyższości nowszych chipsetów. Nie oznacza to że nowsze nie są w pewnych płaszczyznach lepsze.

 

HELIX ma w mojej opinii najlepiej dopracowany soft do obsługi.

Ale to nie jest jak dla mnie rzeczą która powinna wyłącznie decydować o wyborze.

 

 

Autor sam sobie strzelił w kolano oczekuje super dynamiki i poprawy a sygnał już obdarty z jakości podaje.

Bawiąc się z BT przez ponad rok testując i porównując stwierdzam że poważnie to tylko 2 urządzenia można uznać za dające max co może nie zabić w sygnale BT.

Ifi zen blue oraz Audioengine B1

Wszelkie inne - nie wymagaj od nich niczego po za tym że to gra.

 

Tutaj potrzeba wysokiej klasy konwertera z usb na optyk. Wtedy dopiero będziesz mógł (nie licząc błędów i poziomu reszty systemu w aucie) jaki poziom oferuje H800 którego bym nie skreślał.

Z mojej strony mogę polecić sprzęt od Lyuben Mollow który z zasilaczem I w odpowiednim przygotowaniu pokazuje jak cholernie dobry można uzyskać z usb sygnał do podania do dalszej obróbki na proc.

Ilość szczegółów które gdzieś zaciera BT w porządnym systemie jest do usłyszenia od pierwszych taktów.

 

Zmieniając na HELIX jedynie uzyskasz ułamek tego co możesz mieć podając sygnał o prawdziwej jakości a nie zmielonej przez kiepski amas.

 

Wpierw po testuj a później wydawaj kasę.

PAMIĘTAJ shit in, shit out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie jak konie pod górę .

Do oceny ( porównań) procków można / należy wykorzystać podstawowe wejście cyfrowe i podać sygnał bezpośredni z napędu CD .

Aby coś ocenić trzeba mieć świadomość , co może mieć wpływ na finalna ocenę do minimum ograniczyć wpływ zmiennych .

A tak jest zamęt , fałszywe wnioski , do tego zaserwowane na własne życzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...