Skocz do zawartości

Procesor DSP Helix


grzybol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Który procesor z oferty helixa ma najlepszy stosunek jakości do ceny, ma ktoś w tym rozeznanie?

Można kupić helix dsp jak również dsp.3, dsp ultra,dsp pro i prawie każdy ma wersję 2 (mk2).

Kompletnie się w tym nie orientuje, oprócz tego który produkt jest najkrócej na rynku.

Teraz mam alpine pxa-h800 ale jakość dźwięku z tego dsp jest slaba :(

Co będzie lepsze? Gdzie siedzą najfajniejsze przetworniki C/A?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wychodze z założenia że najlepsze przetworniki będą w najnowszym produkcie, ale przeczytałem tu opinie że od jakiegoś czasu zmienia się tylko funkcjonalność programowa.

Jeśli chodzi o wymagania to najchętniej kupiłbym Brax dsp, ale muszę się zadowolić czymś od helixa. Pytanie który model jest najlepszy pod względem "dzwiękowym"... no,chyba że wszystkie mają montowane te same przetworniki C/A i zmieniają się tylko funkcjonalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz mam alpine pxa-h800 ale jakość dźwięku z tego dsp jest slaba

 

Sam mam Helixa DSP PRO MK2 ale nie podzielam Twojej opinii na temat H800, wiele razy słuchałem na spocie Alpine u kolegów jakiejś rażącej przewagi Helixa nie było po powrocie do siebie.

 

Może problem jest w innej części systemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Helixa DSP PRO MK2 ale nie podzielam Twojej opinii na temat H800, wiele razy słuchałem na spocie Alpine u kolegów jakiejś rażącej przewagi Helixa nie było po powrocie do siebie.

 

Może problem jest w innej części systemu?

Dzięki za odpowiedź, ale Alpine h800 jest naprawdę slaba i tu nie ma co polemizować.

Oczekiwalem od np DSP Pro mk2 czegoś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie na temat helixow, bez wchodzenia w szczegóły i inne tematy.

Jeśli to możliwe proszę o opinię np pana Nakamichi.

Powiedzmy że chce cos podwzgledem jakościowym (nie funkcjonalnym) gorszego tylko od Brax dsp.

Nie chce Alpine F1 a ma Braxa nie mam kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale jak Ty chcesz dostać odp na swoje pytanie. Skoro nie podałeś dlaczego alpina Ci nie odpowiada? To tam jakbyś miał auto i powiedział że ten wolksvagen mi nie odpowiada chce inne ... Ale to ze jeździłeś lupo 1.0 juz nie dodasz. Podaj jakiś argument że h800 jest kiepski ? Bo zapewniam Ci iż większość mysli w tym momencie ze to nie wina proca , tylko stroiciel piz..a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zaczęło się. To dobre a tamto do dupy.

Chudy jaką Ty chcesz opinie? Cały świat montuje te helix i grają. Tu na forum wszystkie modele się przewinęły. To samo z Alpiną. Montują, działa, ludzie słuchają muzyki. Normalne, że wyższy model z reguły ma lepsze parametry, wyposażenie. Ale to już sprawa indywidualna kto czego oczekuje i kto czym się zadowoli. A procesor z d.. to taki który nie działa. Chcesz porównania 1do1? No może w warunkach laboratoryjnych i przy jakiś bezwzględnych kryteriach oceny można by było przeprowadzić uczciwe i miarodajne porównanie. Co Ci da opinia kolegi z forum, który Ci opowie że mu się podoba jego procesor w jego aucie na jego setupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zaczęło się. To dobre a tamto do dupy.

Chudy jaką Ty chcesz opinie? Cały świat montuje te helix i grają. Tu na forum wszystkie modele się przewinęły. To samo z Alpiną. Montują, działa, ludzie słuchają muzyki. Normalne, że wyższy model z reguły ma lepsze parametry, wyposażenie. Ale to już sprawa indywidualna kto czego oczekuje i kto czym się zadowoli. A procesor z d.. to taki który nie działa. Chcesz porównania 1do1? No może w warunkach laboratoryjnych i przy jakiś bezwzględnych kryteriach oceny można by było przeprowadzić uczciwe i miarodajne porównanie. Co Ci da opinia kolegi z forum, który Ci opowie że mu się podoba jego procesor w jego aucie na jego setupie?

 

Ja tu jako gość a nie autor posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Staram się odnieść do ogółu toku rozmowy. Wydaje mi się, że miarodajny sposób to na ogarniętej, dobrze osłuchanej instalacji wpiąć inny procesor i zaaplikować ustawienia takie jak były na poprzednim ewentualnie lekki korekty i słuchać jaki to ma wpływ i czy nam się to podoba czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego też ta cała batalia z autorem wątku który wyszedł z założenia że Alpine to śmieć i szuka najlepszego Helixa a różnice są tak subiektywne że niektórzy nie będą ich w stanie wyłapać w swoich systemach a Ci co to zrobią wskażą na inne urządzenia jako preferowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H 800 słaba? Hehe

H 700 moim zdanie i nie tylko była i jest lepsza dzwiekowo od dsp pro MK2. Jednak helix króluje pod względem funkcjonalności.

Moim zdanie nie masz pojęcie i myślisz że zmiana procesora to lekarstwo na całe zło.

A jaki pytasz który helix jest najlepszy to chyba jesne że dsp ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H 800 słaba? Hehe

H 700 moim zdanie i nie tylko była i jest lepsza dzwiekowo od dsp pro MK2. Jednak helix króluje pod względem funkcjonalności.

Moim zdanie nie masz pojęcie i myślisz że zmiana procesora to lekarstwo na całe zło.

A jaki pytasz który helix jest najlepszy to chyba jesne że dsp ultra.

Rozumiem o co chodzi, w takim razie co bedzie lepsze niż h800?

Ja mam porównanie do domowych DAC-ów z nowszymi kośćmi i różnica jest kolosalna...

H 800 słaba? Hehe

H 700 moim zdanie i nie tylko była i jest lepsza dzwiekowo od dsp pro MK2. Jednak helix króluje pod względem funkcjonalności.

Moim zdanie nie masz pojęcie i myślisz że zmiana procesora to lekarstwo na całe zło.

A jaki pytasz który helix jest najlepszy to chyba jesne że dsp ultra.

Rozumiem o co chodzi, w takim razie co bedzie lepsze niż h800?

Ja mam porównanie do domowych DAC-ów z nowszymi kośćmi i różnica jest kolosalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że nie szukam rozwiązania problemu, tylko zadaje konkretne pytanie.

Nabijacie posty czy macie jakiś inny cel?

Pisze żeby sprostować twoja opinię która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością żeby inni użytkownicy nie czytali tych głupot.

Zwykłego helixa dsp 3 bym kupił na twoim miejscu bądź dsp mk2 pro .

Tylko po co ?

Autorowi pytanie nie pasuje jakość dźwięku. Dsp helixa nic tu nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Helixa tylko Ultra jest jakąś niewiadomą bo mało kto go ma a ponoć lepiej brzmi od pozostałych. Pro MK2 można posłuchać na spotach i taką drogą chyba bym poszedł - posłuchać w 2 lub 3 autach zamiast czytać.

 

grzybol jakie teraz masz źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od funduszy, widzę dwóch faworytów: PRO mk2 lub DSP.3. Czy zauważysz różnicę? Wątpię, to zależy od reszty zestawu, na pewno jeśli będzie to niewielka. Sam mam DSP.3 i zastanawiam się nad przesiadką ale tylko ze względu na obecność COAX i dwóch dodatkowych kanałów w PRO MK2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...