Skocz do zawartości

Berlingo B9 Multispace


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Posiadam Berlingo z 2010 roku. W nim radio RD45 z bt i usb. Generalnie chciałbym go zostawić na swoim miejscu z uwagi na przydatne funkcje, plus sterownie komputerem pokładowym oraz sterowaniem z kierownicy. Kupiłem do niego głośniki JBL jakiś czas temu ( nie powiem jaki model, ale za 4 głośniki+ w tweety zapłaciłem poniżej 700zł z tego co pamiętam). Generalni dźwięk jest kiepski. Bas płytki, a wysokie tony strasznie wyraźne, aż uszy niekiedy bolą. Czy bez wymiany radia mogę jakoś to polepszyć? Nadmieniam, że na car audio się nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko dobrze podłączyłeś to święty Boże nie pomoże, ostre wysokie tony i brak basu to domena tanich głośników. Sprawdź czy na 100 % wszystkie głośniki są podłączone tak jak trzeba, możesz to zrobić bez prucia tapicerek. Wystarczy że pobawisz się balansem i faderem w radiu ustawiając tak żeby każdy głośnik grał sam, jeśli będzie ciut lepiej to oznacza że gdzieś machnąłeś się z podłączeniem i któryś z głośników gra w przeciw fazie. Wtedy to trzeba będzie wszystkie połączenia sprawdzić.

Jak wygląda sprawa z wygłuszeniem drzwi i zamknięcie otworów technologicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenia są ok na 100%, każdy gra tak samo, tak samo kiepsko. Najbardziej to widać  na ciężkim metalu, którego słucham i  mimo wszystko tam najbardziej te  wysokie tony słychać. A jakieś dołożenia wzmacniacza do radia fabrycznego i wsadzenie 2 głośników na przód zamiast 4 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś tak jak opisałem czy tylko jesteś przekonany że wszystko jest właściwie podłączone?

 

Pod radio trzeba by głośników o wysokiej skuteczności np:

Audison APK 165

Excursion SHX-6C

Gladen M165

Helix F 62C

Morel Maximo

 

Wzmacniacz w każdym przypadku polecany, nawet jakiś p&p lub z wejściem hi-input. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Partnera z 2010. Zamontowałem Maximo z fabrycznym radiem. Drzwi wygłuszone i głośniki porządnie zamontowane. Tweetery mam w fabrycznym miejscu i grają z odbicia.

Obawiam się że problemem są same tweetery.

Napisz jeszcze gdzie je masz zamontowane. No i skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...