Skocz do zawartości

Problem z subwooferem, brak ruchu membrany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zamontowałem sobie w aucie skrzynkę z subwooferem. Zakupiłem głośnik Kenwood KFC-W112S 800w (200rms) i wzmacniacz Pioneer GM-A3702 który w mostku ma 190rms. Wkręciłem wszystko w skrzynkę zamkniętą. Kable zasilania pociągnąłem 16mm^2 i na + założyłem bezpiecznik 60A. Oczywiście do tego cinche i remote. Wydaje mi się że wszystko jest podłączone prawidłowo, LFP ustawione na ON, kręcenie gainem niewiele zmienia. A głównie chodzi mi o to że niby jakiś tam bass jest, aczkolwiek membrana praktycznie się nie rusza, jak oglądam na Youtube jakieś testy tego głośnika to chce odlecieć. Co może być nie tak? Czy to brakujące 10rms robi aż tak ogromną różnicę? Czy on może grać mocniej na tym wzmacniaczu? Czy jednak potrzeba zainwestować w coś mocniejszego (jakieś wskazówki?)

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam - Waariat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co zrobić? Sprawdzić go po odkręceniu? Jakby miał mieć dostęp do powietrza (skrzynia z otworem)


Na pewno wpiąłeś się we właściwe RCA i czy nie masz gdzieś aktywnego filtra HPF?

Bo wygląda na złe podanie sygnału - brak reakcji na gain i poziom na granicy szumu.
Mam na myśli radio.

W radiu mam tylko jedną parę wyjść rca i tam się wpiąłem, na wzmacniaczu też jest tylko jedna para, + z - napewno nie pomyliłem bo zwracałem na to szczególną uwagę. Jutro wykręcę głośnik i sprawdzę jeszcze czy np nie zrobiłem zimnych lutów i czy tam się nie pomyliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji masz opisane jak to sprawdzić.

Gdybyś jednak nie miał instrukcji, to:

- wciskasz i przytrzymujesz MENU;

- przewijasz za pomocą VOLUME (gałka podgłaśniania :)) do wyświetlenia napisu AUDIO;

- zatwierdzasz przyciśnięciem VOLUME ten wybór;

- przewijasz za pomocą VOLUME do napisu L/O MODE;

- zatwierdzasz przyciśnięciem VOLUME ten wybór;

- z dwóch opcji wybierasz SUB.W;

- zatwierdzasz przyciśnięciem VOLUME.

 

Wychodzisz z ustawień za pomocą BACK.

 

Wybór filtra LPF masz zarówno w radio jak i we wzmaku. Mają podobną częstot. cięcia, więc wybór należy do Ciebie.

W radiu masz ustawienie filtra zaraz po wyborze opcji SUB.W - wybierasz 72Hz i zatwierdzasz przyciskając Vol.

Prościej aktywując na wzmaku switche'em LPF. Masz wtedy aktywne stałe 80Hz. Jak dajesz z radia - ustawiasz na wzmaku OFF.

 

Radio ma max. 2.5V na wyjściu RCA, to ustaw Gain wzmaka na pozycję 2V i graj z wyczuciem, aby nie dostał przesteru. A jak masz obycie z multimetrem, to ustaw po odłączeniu suba napięcie 27,6V zgodnie z opisami jak w tym linku:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/61370-jak-poprawnie-ustawi%C4%87-gain-we-wzmacniaczu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem problem, polatałem chwilę z miernikiem i wzmacniacz w ogóle się nie włącza, dioda power w ogóle się nie świeci. Po sprawdzeniu + z - normalnie daje mi ~12V, ale sam wzmacniacz się nie uruchamia. Wypiąłem też remote aby sprawdzić czy będzie działać cały czas i nic, jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak plus miernika przyłożyłeś do remote a minus miernika do minusa i pokazuje 0 to wzmacniacz w ogóle nie ma prawa działać. Skąd wzięłeś sygnał remote?

I możliwe że tu będzie błąd, właśnie sprawdziłem i pomyliłem żyły i remote jest wpięty do złej. Zaraz podepnę do właściwej i zobaczę co się stanie. Ale czy w takim razie wzmacniacz włącza się TYLKO po otrzymaniu sygnału z remote? Czy teoretycznie bez podpiętego remote powinien działać cały czas, czy będzie wyłączony aż nie dostanie tego sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, wzmacniacz uruchamia się tylko wtedy jak będzie miał podane 12V z remote. Bez remote nie uruchomi się nawet wtedy, gdy będzie podpięty + i - do wzmacniacza. A uruchomiony będzie cały czas bez przerwy, jeśli jako remote użyjesz + z akumulatora, czyli po prostu jak zmostkujesz + wzmacniacza z remote (nie poleca się tak robić).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...