Skocz do zawartości

Budżetowy tweeter w zastępstwie dla Focal | Alternatywa dla Audax Mission tm025c1?


F10nemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki :)

Niestety ale może postąpiłem zbyt pochopnie oraz zbyt mało doczytałem i stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem Focal RSE-165.

Głównym problemem tego zestawu (chociaż nie wykluczam słabej jakości radia) są głośniki wysokotonowe. 

1. Jak dla mnie stanowczo za głośne.

2. Jakość odtwarzanych przez nich dźwięków jest mocno dyskusyjna..

Powoli zbieram się za próbę polepszenia dźwięku w aucie i chciałbym poprosić Was o pomoc, ale jeszcze tytułem wstępu dodam:

- Nie mam możliwości zwrotu głośników

- Sprzedaż i kupno innego zestawu średnio wchodzi w grę, ponieważ obserwując portale aukcyjne nie sprzedam ich za więcej niż 50% wartości nowych, więc musiałbym dorzucić np 400zł do nowego zestawu po sprzedaży Focali, co niestety nie wchodzi w gre.

 

Pierwsze co planuje zrobić, to L-PAD np 8dB, dzięki czemu je wyciszę. Aktualnie w skali radia wysokie tony mam na -9 (skala +/- 12), a średnie na -5.

Jednak to nie rozwiąże problemu drugiego, jakim jest po prostu mocno średnia jakość odtwarzanych dźwięków. 

 

Tak więc drugim pomysłem jest w ogóle zmiana głośników wysokotonowych, na przyjemniej grające i o wymiarach zbliżonych do wspomnianych Focali (przygotowane na nie miejsce). Tutaj głównie pytanie do Was, czy jest coś w miarę wartego uwagi (może być używka) za zestaw dwóch wysokotonówek do 100-150 plnów?

Dodam, że oryginalna zwrotnica Focali z tego co udało mi się wyliczyć to 6KHz 12dB/oct (tylko tnie tweeter).

Widziałem że pisaliście, iż Audax Mission tm025c1 są w miarę dobre i były w bardzo dobrej cenie. Chciałem je kupić, lecz nigdzie nie mogę na chwile obecną je znaleźć.

Prośba do Was o wskazówki czego jeszcze szukać. Przeglądam też czy trafi się w dobrej cenie np z popularnych zestawów jak Morel.

 

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...