facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Płytki - pusty - słaby bas w samochodzie

płaski bas problem słaby Car audio wzmaczniacz subwoofer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzejws

Andrzejws
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 03 październik 2020 - 08:51

Cześć, 3 miesiące temu podłączyłem sprzęt wzmaczniacz-subwoofer w samochodzie Nissan almera 1998, niestety jestem z niego nie zadowolony. Momentami sprzęt gra dobrze, lecz głęboki bas osiągał bardzo rzadko... podejrzewam problem z orginalną instalacją samochodu... Sprawdzone było: Kabel zasilający, kabel masowy (styk), Radia, połączenia sygnału radio-wzmaczniacz, kabla rca, kabla remote i jego prądu, spadków napięcia, akumulatora, połączenia masa akumulator-buda, subwoofera, połączenia wzmaczniacz-subwoofer, wzmaczniacza, ustawień radia i wzmaczniacza, alternator, kabli ''big 3''. Co oprócz tych wypisanych rzeczy może mieć wpływ na falę akustyczną, jej brzmienie i jej ilość... Sprzęt gra też momentami słabiej, prądu nie winię ponieważ mam voltomierz i wszystko jest tak samo. Czyżby to było gdzieś przebicie do masy z orginalnej instalacji samochodu? Masę mam z klem akumulatora, z mocowania pasów (oczyszczone) było tak samo. Stojące falę śmiało też można wykluczyć. Proszę o propozycje. Pozdrawiam.

Sprzęt:

HXA 2k

Excursion shx 12

radio alpine (dałem za nią 400zł uzywkę z grupy)

Wszystko podmieniane jak wyżej nie pomagało.

Kable 35mm2, rca dobre.

Aa i dodam że kiedyś miałem tak że otwarcie szyby dawało zysk basu, robił się ładny, przyjemny bardzo głośny, teraz odczuwam tylko zmianę ciśnienia po otwarciu szyby, nic więcej.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 Andrzejws

Andrzejws
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 04 październik 2020 - 09:12

Panowie, czy na prawdę nikt nie ma takiej wiedzy by coś doradzić? Co oprócz tych wymienionych rzeczy powyżej warto jeszcze sprawdzić? Bez krytyki proszę oczywiście.

#3 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1361 postów

Napisano 04 październik 2020 - 09:30

Jak masz ustawiony HPF na wzmaku?

Nie masz go przypadkiem ustawionego zbyt wysoko, tzn. na powiedzmy 30/40Hz?

Zjedź w stronę "0"Hz, ale nie na samo "zero" - odbij w prawo od zera na jakiś milimetr.

Co z ustawieniami w Alpine?

Nie gryzą się ze wzmakiem pod kątem ustawień filtrów?

#4 zientek

zientek
  • Użytkownik
  • 400 postów

Napisano 04 październik 2020 - 11:42

Może zmiana fazy głośnika?

Kiedyś to było! Teraz to nie jest!

#5 Andrzejws

Andrzejws
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 04 październik 2020 - 12:27

Jak masz ustawiony HPF na wzmaku?

Nie masz go przypadkiem ustawionego zbyt wysoko, tzn. na powiedzmy 30/40Hz?

Zjedź w stronę "0"Hz, ale nie na samo "zero" - odbij w prawo od zera na jakiś milimetr.

Co z ustawieniami w Alpine?

Nie gryzą się ze wzmakiem pod kątem ustawień filtrów?

Wziąłem to pod uwagę, i robiłem różne kombinację, ale problem mam taki że samoczynnie raz gra ładnie a raz brzydko, cały sprzęt podmieniany i dalej to samo. 

Może zmiana fazy głośnika?

Mam nadzieję że żaden krasnoludek nie wszedł mi w nocy i nie zamienia plusa z minusem :)

Przód tnięty na 120hz więc problemu nie powinno być.

Ostatecznie jadę do fachowca, ale mam kawał drogi, chciałbym się dowiedzieć co warto jeszcze sprawdzić opróćz wszystkich powyżej wymienionych rzeczy, były sprawdzone i raczej ich nie winię za nic.

Aha jeszcze jedno, pasażer gdy wsiada czasem się polepsza, nie wiem czemu, sprawdzałem kable które idą tą stroną, wszystko jest ok, tym bardziej że były podmieniane, wydaje mi się że wina masy, ale dałem do klemy akumulatora masę i bez zmian?  Czy może jest to błędem i musi być do karoseri?

#6 znachor32

znachor32
  • Użytkownik
  • 672 postów

Napisano 04 październik 2020 - 12:29

nie za wysoko?

Morel Fan 

#7 Andrzejws

Andrzejws
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 04 październik 2020 - 12:41

nie za wysoko?

Nie są wygłuszone, otwory technologiczne odkryte. A więc między 80 a 120 hz jest mizerna zmiana, jedynie mam większą zmianę to głośność.

#8 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1361 postów

Napisano 04 październik 2020 - 12:44

samoczynnie raz gra ładnie a raz brzydko

Jak słychać zmieniającą się częstotliwość w zakresie niskich?

Nie ma "dziur" w pasmie i spadek jest w spodziewanym zakresie przenoszenia skrzyni/suba?

Może kwestia jakości nagrań?

Jedno ma pełne pasmo, drugie okrojone do 60/80Hz i słychać dół pasma jako niskie średnie...

Nie są wygłuszone

Na brzmienie suba nie ma wpływu.

#9 Andrzejws

Andrzejws
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 04 październik 2020 - 13:19

Jak słychać zmieniającą się częstotliwość w zakresie niskich?

Nie ma "dziur" w pasmie i spadek jest w spodziewanym zakresie przenoszenia skrzyni/suba?

Jest głośniej przede wszystkim i słychać ten bas, w rzadkich momentach, głównie z 4 ma pasażerami po przejechaniu kilkanaście km potrafi się pojawić taki głęboki bas, coś pieknego, ta sama głośność, muzyka, nawet nie wiem czy sub pracuje (tak słabo go słychać gdy gra niepoprawnie), a nagle słyszę bum bum. Wcześniej było tak że otwarcie szyb przednich poprawiało granie, i było tak że suby grały ładnie tylko na niskim basie, teraz co zanikło, miałem odczuwalny FS auta na poziomie 35-36hz, teraz tego brak.

Może kwestia jakości nagrań?

Jedno ma pełne pasmo, drugie okrojone do 60/80Hz i słychać dół pasma jako niskie średnie...

Przewidziałem taką możliwość, niestety ta sama piosenka potrafi brzmieć różnie. Aa i miałem takie coś po zmianie wzmaka że grało może 3 dni ładnie, ale było to tak: Raz gra na USB i BT ładnie, potem już na USB nie ma tego efektu, to na bt grało. Niestety potem to mineło i nie grało wcale już ładnie... Na poprzednim radyjku nie miałem bt to nie wiem, ale było to samo względem Radio fm i bt... Tak wiem że bt ma lepsza jakość ale ta sama piosenka na usb już nie grała tak ładnie, no i zdziwił mnie fakt że gdy grało dobrze, to miałem vol na radiu na max i nie czułem się winny nawet jeszcze mocniej podkręcić gdy by to było możliwe, potem okazało się na tej samej piosence max to było 4 vol mniej... Albo jakieś przebicie do masy, bo nie wydaje mi się żeby traciło masę z klemy akumulatora :) 

#10 Angelnh

Angelnh
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 04 październik 2020 - 17:49

Jedz do tego fachowca bo coś mi się wydaje, że to nie jedyne Twoje konto i nie pierwszy temat ;)

#11 Andrzejws

Andrzejws
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 05 październik 2020 - 14:15

Jedz do tego fachowca bo coś mi się wydaje, że to nie jedyne Twoje konto i nie pierwszy temat ;)

Czemu ci się tak wydaje? Tysiące ludzi ma takie problemy, tylko nie wiedzą jak to powinno poprawnie grać, więc nie dziwię się że było kilku takich jak ja z takimi samymi problemami :)  

Ja mam sprzęt od niedawna.

#12 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 821 postów

Napisano 05 październik 2020 - 14:39

W takim razie prześledź tematy, zobacz kto miał taki problem i się z nim skontaktuj, na pewno wspólnie uda się Wam rozwiązać problem :-) bo co trzy głowy to nie jedna :P

#13 4diwr0c

4diwr0c
  • Użytkownik
  • 504 postów

Napisano 05 październik 2020 - 18:32

Powrót trola widze. Stara gwardia strefy testuje cierpliwość nowych? Jedzie do fachowca ale FS zna dokładnie hehe
<p>Alpine DVA 9861Ji, PXA H800, U-dim ProX T2, U-dim ProX M3 pod U-dim JR.4.300 plus U-dim ProX M6 pod U-dim JR.2.370, RM 212 SL pod ProX 1k 1D

#14 Andrzejws

Andrzejws
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 12 październik 2020 - 18:38

W takim razie prześledź tematy, zobacz kto miał taki problem i się z nim skontaktuj, na pewno wspólnie uda się Wam rozwiązać problem :-) bo co trzy głowy to nie jedna

Hej! W tym problem nikt nie miał takiego problemu. Nikomu nie znikał bas i się pojawiał przy pasażerach... To dziwne że jeszcze w tamtym roku sprzęt grał już poprawniej ale na niskich hz 30-38. Niestety teraz nie ma nic dobrze :/  nie rozumiem co to moze być, a zamiast napisać o co chodzi to wolą głupio pisać na forum, doradzić coś, skoro nie potrafią nic doradzić na forum to dostając całe auto do ogarnięcia też by nic nie zrobili... Oczywiście bez urazy do ciebie bo widać porządny człowiek jesteś a nie jak niektórzy nie chcą pomóc a się nabijają że ja troll... Proszę do was o poradę wykluczając te o to wyżej zaznaczone rzeczy. Fala stojąca również odpada... To może przebicie do masy? Czy to jest możliwe i miało by taki wpływ na granie? Prąd jest w normie...

#15 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4910 postów

Napisano 12 październik 2020 - 19:03

Proszę do was o poradę wykluczając te o to wyżej zaznaczone rzeczy. Fala stojąca również odpada... To może przebicie do masy? Czy to jest możliwe i miało by taki wpływ na granie? Prąd jest w normie...

A co i gdzie miałoby się przebić do masy ?

Byle do przodu

#16 Andrzejws

Andrzejws
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 13 październik 2020 - 17:29

A co i gdzie miałoby się przebić do masy ?

Auto jest stare, pod maską jak i w kabinie jest parę kabli uciętych więc pewnie i gdzieś coś ukrytego może przebijać masę. Ale czy to może rozwikłać problem? Bo co by to innego mogło być?

#17 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4910 postów

Napisano 13 październik 2020 - 19:09

Auto jest stare, pod maską jak i w kabinie jest parę kabli uciętych więc pewnie i gdzieś coś ukrytego może przebijać masę.

To mnie przerasta , pewnie gdzieś w połowie a może i niżej :wink2:

Byle do przodu

#18 saltech

saltech
  • Użytkownik
  • 1037 postów

Napisano 14 październik 2020 - 07:51

To ja doleje. Poprosimy zdjęcia. Zasilania, rca wzmacniacza i wszystkiego co tam zrobiłeś. Czy przewody zostały zmierzone? Na zwarcie w sobie i na zawrcie do masy auta????? Coś pokaż bo kula słabo wróży. I nie pisz mi tu o trolach i nie pytaj czy tu nikt wiedzy nie ma.
Pozdro.

#19 Andrzejws

Andrzejws
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 14 październik 2020 - 14:03

To ja doleje. Poprosimy zdjęcia. Zasilania, rca wzmacniacza i wszystkiego co tam zrobiłeś. Czy przewody zostały zmierzone? Na zwarcie w sobie i na zawrcie do masy auta????? Coś pokaż bo kula słabo wróży. I nie pisz mi tu o trolach i nie pytaj czy tu nikt wiedzy nie ma.
Pozdro.

Będę w piątek w domu to pstryknę fotkę, ale że mam daleko to chciałbym coś pocudować przy tym audio. Powiedzmy że nic z tego nie jest przyczyną, to co mogę innego sprawdzić? Tak jak pisałem wszystko podmieniane, wzmaczniacz ostatnio zmieniłem na słabszy który miał tam może ze 200w według producenta to grało bez porównania do tej mocy co mam na codzień, ale 4 dni i zaczeło grac tak że na maxa gram to ledwo co czuję i niewiele słyszę, więc może coś do wzmaczniaczy wprowadza zakłócenia?  Co mam jeszcze sprawdzić w tym kierunku oprócz wszystkiego co zamontowałem. Położenie kabli również w jest ok. Pozdrawiam

#20 4diwr0c

4diwr0c
  • Użytkownik
  • 504 postów

Napisano 14 październik 2020 - 14:26

Może już słuch nie ten skoro po 4 dniach lipa
<p>Alpine DVA 9861Ji, PXA H800, U-dim ProX T2, U-dim ProX M3 pod U-dim JR.4.300 plus U-dim ProX M6 pod U-dim JR.2.370, RM 212 SL pod ProX 1k 1D

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: płaski, bas, problem, słaby, Car audio, wzmaczniacz, subwoofer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych