Skocz do zawartości

MasterTomsteR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, MasterTomsteR napisał:

gdy dokupię średniotonowe system z 4ohm zmieni się na 2ohm bo będzie to podpięte pod jeden wzmacniacz stereo - dobrze myślę?

Fałsz, to tak nie działa. Żeby tak było trzeba podłączyć dwa podobne głośniki. Średniak z tweeterem podpięte przez zwrotnicę (tylko takie podłączenie ma sens w tym przypadku) nie zmienia impedancji.

 

Alternator trochę słaby ale nie ma tam dziesięciu sterowników co by prąd żarły. Kable możesz dać grubsze, od 35 mm² wzwyż. 

Patrząc na pasmo przenoszenia tych wooferów, można by powiedzieć że mają fs około 50 Hz. Można by to zmierzyć ale czy jest sens? Co byś nie ustawił to bez pomiarów mikrofonem będzie kupa.

 

Jak czytam Twój post to przypomina mi się moja wędrówka we mgle po świecie CA...

 

Zostaw zestaw przedni jak jest tylko postaw system aktywnie i daj to komuś kto ma pojęcie co robi do zestojenia. Ten ktoś wychwyci co jest nie tak i ewentualnie zaproponuje zmianę jakiegoś komponentu. Nie da się wszystkiego zrobić samemu.

 

Taka rada, dzwonisz do AudioManuFaktura w Redzie koło Gdyni i ładnie prosisz o oględziny i termin na strojenie, bierzesz nawet jak będzie za pół roku. To najtańsza i najszybsza droga do dobrego grania. Sam lub z pomocą forum tego, czy innego nie osiągniesz zadowalającego efektu. 

 

Khazar już raz coś takiego napisał, co byś nie zrobił to jest lepiej ale nie jest na tyle dobre aby przestać poprawiać. Tak poprawiać można latami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomix 😎

5 kanałowy wyleci bo wzmacniacze PS200T i PS300T już dotarły. Woofery Raibow też już mam - tu się zastanowię. PS400M jest w drodze - napędzi bagażnik.

Zimą będę się nudził bo mam 3 tygodnie wolnego na święta, więc będę grzebał. 

Przy okazji... wydarzył się incydent zakupowy. Nieplanowany Infinity Kappa Perfect 12 za 150pln. Wziąłem "na wszelki wypadek". 🤷‍♂️

Odezwę się wkrótce. 

sub2.jpg

sub1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko ale średnio-wysoko.

Zrobię mu jednak konwersję z dwudrożnego na trójdrożny ale zostanę na 6ch DSP Helix Mini.

Przy przednich słupkach mam moje staruszki tweetery Rainbow CAL 25 Silk VOF (1kHz-30kHz)  i dołożę "temu Oplu" średniotonowe a konkretnie to kupiłem Audison Voce AV 3.0 (100WRMS, 250hz @ 12db -14kHz) i to zasili jeden z trzech wzmacniaczy Kenwood KAC-PS (chyba 300T). Dół pasma obetnę na DSP a pośrodku zastosuję zwrotnicę pasywną i będę eksperymentował z podziałem. Mam 3 opcje/zwrotnice:

1. Hertz Mille MPCX-2 TM.3 PRO. Średni LF 5,5 kHz/6 dB, Gwizdek HF 5,5kHz/12dB + regulacja 0 / +2 dB - którą kupiłem u tego samego sprzedawcy od Audisona (zrobił mi ekstra bonus)

2. Vieta Millenium M-5502. Oba filtry przy 3kHz / 12db + regulacja wysokich -2 / 0 / +2 - na eBayu zapłaciłem 15euro 🙂 dokupiłem jeszcze u niego czystych kaset magnetofonowych 😂

3. Zwrotnica Rainbow ale nie znam jej nazwy. Przyszła w pudełku razem z dokupionymi wooferami Rainbow które kupiłem przypadkiem bo w tym sklepie kupowałem Kenwoody KAC-PS 200T i 300T. 🙃 Ale do rzeczy. Coś czuję, że ta "zwrotka" będzie najlepsza: LF 4,2kHz/12db i HF 3,8kHz lub 4,8kHz/12db plus 3x regulacja tweetera ale nie pisze w instrukcji czy jest to -2/0/+2 czy -3/0/+3 albo 0/+3/+6 (na stronie diyaudioandvideo jest kalkulator w którym można to sprawdzić wpisując parametry rezystorów - obczaję przy okazji)

4. Hehehe. Jest jeszcze oryginalna (obecnie w aucie) zwrotnica z zestawu Rainbow Germanium ale dzieli na 2,2kHz lub 2,6kHz /12db więc raczej za nisko na tego średniaka.

Obczaję fajną obudowę na TW+MD, syn mi to zaprojektuje i wydrukuje a mi zostanie tylko szpachla, malowanie i montaż. 

Od której zwrotnicy/podziału byście zaczęli???

 

Niżej.

No to mam teraz 4szt 6,5" wooferów Rainbow. Dwa w aucie i dwa w pudełku. Mam też wzmacniacz który będzie je bujał ale już nie na 4ohm a w równolegle czyli 2ohm. Będę myślał co z tym fantem zrobić ale chyba je wsadzę do auta (korci mnie on 👿). Nie chcę wsadzać kija w mrowisko czy przejechać kijem po ogrodzeniu ale mam do Was okrutne pytanie...

Co, gdybym te woofery zabudował w boczkach za przednimi fotelami? 

Dlaczego to w ogóle rozważam? Moja wersja: będzie łatwiej to zrobić, bo i tak będzie już 3drożny zestaw, bo auto to 2dr coupe... 

Jeśli mi stanowczo to wybijecie z głowy - wsadzę/dołożę je w drzwi ale wcześniej spróbuję zagrać na jednej parze wooferów.

 

Jeszcze niżej.

Tego Infinity wrzucę do bagażnika bo MTX na 2ohm przy nowym KAC-PS400M długo nie pożyje. W sumie tak tanio ten sub wpadł, że nie martwię czy mi podpasuje czy nie bo zamierzałem kupić coś nowego z fabryki. Parę lat temu zamawiając cięcie skrzyni, którą mi zaprojektował Grzeczny52 zamówiłem dwie ale druga była CL. Gdy grzebałem wtedy w Oplu ją również złożyłem. Więc odpalę tą Kappę najpierw 35L w zamkniętej (rekomendowana skrzynka 28L), jak będzie lipa to będę robił większą BR - niżej zestrojoną niż dla MTX'a.

Bawić się CL czy od razu robić nowego BF?

 

Cyfrowo.

Studiuję materiały Helixa: świetny poradnik (3x pdf) jest u nich na stronie. Dokształcam się w necie i będę chciał wystroić samodzielnie, z zastosowaniem mikrofonu pomiarowego bo mam dostęp do takowego ale to okolice grudnia...

 

Szykuję się do dłubania w garażu zimą i tym smutnym dla małżonki akcentem kończę ten długi post. Pzdr. 👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...