Skocz do zawartości

Excursion STX-12 - brak jakości


ice6666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głośnik SXT-12D2 spięty w 1ohm, w paczce na 33hz, zasilane pod HXA-2K.

Kabel 12v//masa: spawarka 50mm. Maksymalne spadki z 14,2v do 12,8v.

Tyle z informacji, a problem polega na braku jakości, czy ciszej czy głośniej - bardziej przypomina to buczenie, bez względu na ustawienie cięcia na filtrach - daje to dość mały efekt. Radio na 50hz, LPF na klocku 50Hz, HPF 25hz i jest po prostu tragedia. Nie liczę na cuda na tym hxa, ale podobne "brzmienie" miałem parę lat temu na Dibeisi "600W" z wbudowanym wzmacniaczem gdzie były tylko dwa pokrętła...

Radio uwalone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik SXT-12D2 spięty w 1ohm, w paczce na 33hz, zasilane pod HXA-2K.

Kabel 12v//masa: spawarka 50mm. Maksymalne spadki z 14,2v do 12,8v.

Tyle z informacji, a problem polega na braku jakości, czy ciszej czy głośniej - bardziej przypomina to buczenie, bez względu na ustawienie cięcia na filtrach - daje to dość mały efekt. Radio na 50hz, LPF na klocku 50Hz, HPF 25hz i jest po prostu tragedia. Nie liczę na cuda na tym hxa, ale podobne "brzmienie" miałem parę lat temu na Dibeisi "600W" z wbudowanym wzmacniaczem gdzie były tylko dwa pokrętła...

Radio uwalone? [emoji848] Brak pomysłów.

Skrzynia uwalona.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda 90L, port prostokąt szeroki na 5cm, długość do zagięcia 26cm, nie wiem ile cm ma zagięcie bo pora późna i nie chciałem głośnika wykręcać.

Przedtem przez jakiś czas grał w 55L, dołu to był w sumie brak, ale efekt "buczenia" czy przeciągania był cały czas, w tej i w tej skrzynce brakuje głośnikowi "precyzji".

Aktualna skrzynka, 90L, ma strojenie 33Hz i ponoć była liczona pod ten głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknę jutro na budki cl i b-r.

Qts ma wysoki, co wskazuje na granie w cl.


Budka zamknięta 40 litrów.

F3 = 37.5Hz, podbicie rozpoczynające się od 45Hz (+2dB), gdzie max. jest przy 65Hz, ale to jest zakres do skorygowania przez ustawienia systemu.

Plus - jest dość szybki w takiej budce - 7,8 ms przy 43/44Hz

 

W aktualnej B-R opóźnienie masz 33ms.

 

Raczej powinna być o pojemności 67 netto i strojonej wyżej - na 41Hz.

Wtedy opóźnienie waha się od 19ms do 20ms i F3 wynosi 29.7Hz.

 

Jak nie closed, to można b-r o takich parametrach.

Ta 90/33 nie jest dobra dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja...
"BIG2" zrobione na 50mm2, jeszcze tylko masa-silnik została się do zrobienia. I wszedł DD715 w skrzyni na 38Hz, prądu na 110% za mało, klocek za słaby do niego, a jest o wiele lepiej niż SXT - lecz "buczenie" jest nadal, ale w mniejszej ilości, a co ciekawszego - wzmacniacz nie grzeje się tak jak przy SXT. Tak więc nie jestem pewien czy czasem z samym SXT coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mniejszym, słabszym przetwornikiem zyskałbyś o wiele lepszy efekt zasilając go w 100%, zwłaszcza w przypadku gdy są tak duże braki prądu, bo nie oszukujmy się, ze zapotrzebowanie hxa2k jest znikome, przy obecnych instalacjach. To raczej zaniedbanie z Twojej strony. Wszystko jest w internecie. Do czasu kiedy nie ustabilizujesz spadków prądu wszystko będzie miękło i grało niezadowalająco.
Zapewne siedzisz na alternatorze 90a i seryjnej instalacji porywając się z 1kw wzmacniaczem :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mniejszym, słabszym przetwornikiem zyskałbyś o wiele lepszy efekt zasilając go w 100%, zwłaszcza w przypadku gdy są tak duże braki prądu, bo nie oszukujmy się, ze zapotrzebowanie hxa2k jest znikome, przy obecnych instalacjach. To raczej zaniedbanie z Twojej strony. Wszystko jest w internecie. Do czasu kiedy nie ustabilizujesz spadków prądu wszystko będzie miękło i grało niezadowalająco.

Zapewne siedzisz na alternatorze 90a i seryjnej instalacji porywając się z 1kw wzmacniaczem :)

 

Alternator niestety 100A, nie mogę nikogo znaleźć co ogarnie mi do Vectry altka chociaż w okolicach 200A - chyba będę musiał brać coś pod VAGa i mocować się w przerabianiem mocowań. BIG2 (do zrobienia tylko masa do silnika, ale to kanał muszę dorwać) na spawarce 50mm2, do wzmaka też idzie 50mm, więc kablowo, pomijając masa do silnika seryjna - jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie katuj niskim napięciem pieca.

Dopóki nie będzie zrobione zasilanie pójdź inną drogą - zepnij suba w 4 ohm i tak graj do czasu, aż będziesz miał ogarnietą elektrownię.

Będzie to bezpieczne i rozsądne.

Jeżeli jego (suba) faktyczna efektywność wynosi 90 dB, to i przy 1/3 do 1/2 mocy jemu podanej będzie przyzwoicie grał.

 

Ewentualnie zostaw jak masz i ustaw moc RMS wzmaka na 800W.

Jak ma 75% sprawności, to przy takim obciążeniu i na zaciskach wzmaka będziesz miał nie mniej jak 13.8V, to będziesz potrzebował w piku 77A.

Przy pełnym BIG3 altek może (na postoju - bez świateł) podołać.

Podczas jazdy prawdopodobnie zejdziesz z mocą... ? To na pewno podoła :)

Piszę "może", bo jest to zależne od jego kondycji. Do sprawdzenia "dupcia" odpowiadająca za oddawanie prądu w stronę instalacji.

W sumie nie zaszkodzi - a będziesz miał pewność - przetestować wydajność prądową tego altka, a konkretnie jego regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie gain i tak skręcony na 1/4, by po prostu sobie coś tam się ruszało, z resztą niskie temperatury, więc i tak szkoda aku.
Osobiście obstawiam, że altek po prostu już zaczyna niedomagać. We wrześniu gdy jeszcze miałem w bagażniku SXT, był pomiar na 40Hz ile daje HXA. W przeliczeniu, na wolnych obrotach bez odbiorników typu światła itp. HXA oddał TYLKO nieco więcej niż 300W. 100A alterantora to nie jest żaden szał, ale te 400-500W to jakoś powinien wyciągnąć, a nie ledwo wykrztusić 300W...
Niestety nie znam aż tak szczegółowej historii auta, czy altek był wymieniany lub regenerowany, więc jest szansa że powoli nadchodzi jego kres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...