facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Najlepsze obecnie tweetery.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 Wirtuoz

Wirtuoz
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 13:09

Owszem, Mocca, masz rację i także popieram podejście wyciągnięcia maximum z przetworników za sprawą aplikacji, ustawień, a czasem nawet wymianę samochodu, w celu wykorzystania całego potencjału systemu :)
Lecz z drugiej strony, w takim układzie Mariuszi nigdy się nie dowie jakby zagrały Esotary w jego systemie i na dłuższą metę może lekko go męczyć ta niewiadoma ;)
Car Audio= wiedza + improwizacja ;)

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#42 mariuszi

mariuszi
  • Użytkownik
  • 463 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 23:08

Czy naprawdę myślisz, że zainstalowanie Esotarów to będzie ten cudowny lek dla Ciebie?

Myślę,że cudownym lekarstwem może być fosforan potasu zmieszany z kapsułką xabolu  o ile lubimy farmaceutyczne przygody  :wink2:

Wracając do tematu, to nieprzetestowane Esotary ,mogą boleć bardziej niż popełnione błędy.

#43 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2512 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 00:53

Jak by nie patrzeć to fajną częścią audio przygody/zabawy też jest szukanie tego własnego dźwięku , moim zdaniem przerzucanie sprzętu i szukanie tego swojego grania, stylu, muzyki jest motywem przewodnim CA , bez kombinowania słuchania zmieniania nie znajdziesz tego czego tak naprawde szukasz chyba ze głównym zamiarem jest tylko poprawienie fabryki . Pokażcie mi osobę tutaj na forum ktora idzie w ambitniejszy system i muzykę czy to domowy czy samochodowy która nie przerobiła ton sprzętu zrobiła dziesiątek slupków aby znaleźć ten swój jedyny system , tylko od samego początku przez lata męczy jedną parę głośników i wzmacniaczy .
Któż to wie :)

#44 Wirtuoz

Wirtuoz
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 09:33

Dlatego, odnosząc się do cytaty Mark Twain-a: "Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż tego czego się nie zrobiło" ;)

#45 Piciu81

Piciu81
  • Użytkownik
  • 1114 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 17:32

Dlatego, odnosząc się do cytaty Mark Twain-a: "Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż tego czego się nie zrobiło" ;)

Oo, racja.
Są różne momenty, u mnie na przykład nie ma chęci i przede wszystkim czasu na przerzucanie, chce po prostu nacieszyć się tym co jest i gra. Nie jest to super wystrojone bo narazie samemu z pomocą kilku osób online, ale wsiadam, pyk i jadę w miłej, głośnej atmosferze . Oczywiście jest sporo braków ale narazie ich nie słyszę (odrzucam te myśli ), i słucham. Za jakiś czas pewnie się dalej zacznie, oby jak najpóźniej.
Także jeden lubi rybki, drugi akwarium ale każdy z nas lubi gapić się na te rybkitaka puenta

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka
Scania V8 R500: IVA-D106r+H700 Ls29neo - Sinfoni 45.2; Infinity Polydome - Sinfoni 90.2; Eton Pro 160x - Esx q175.2; Esx QE1522 - Audio System R1250.1d 24v.

#46 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6631 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 19:17

Jak by nie patrzeć to fajną częścią audio przygody/zabawy też jest szukanie tego własnego dźwięku , moim zdaniem przerzucanie sprzętu i szukanie tego swojego grania, stylu, muzyki jest motywem przewodnim CA , bez kombinowania słuchania zmieniania nie znajdziesz tego czego tak naprawde szukasz chyba ze głównym zamiarem jest tylko poprawienie fabryki . Pokażcie mi osobę tutaj na forum ktora idzie w ambitniejszy system i muzykę czy to domowy czy samochodowy która nie przerobiła ton sprzętu zrobiła dziesiątek slupków aby znaleźć ten swój jedyny system , tylko od samego początku przez lata męczy jedną parę głośników i wzmacniaczy .

Zależy co bawi , to grzebanie czy słuchanie muzyki ?
Bo niektórym na tyle brzydnie po paru latach to grzebanie , że w ogóle się zniechęcają, sprzedają graty , stawiają dwie kolumny dobry piec w domu wracają z pracy wrzucą ulubiony kawałek i mówią uff... Bez mat , dystansów , kickpaneli a gra... :D

A już na serio , to jeśli się pojedzie do dobrego doświadczonego instalatora i wie czego chce , to nie potrzeba przewalać klocków tonami , robić po raz nty słupków , tylko się mówi a najlepiej słucha jedno czy dwa auta i to jego praca i doświadczenie aby zapewnić uśmiech klienta a sobie poczucie dobrze zrobionej roboty i dochodu .
Pamiętam jak dzisiaj , spotkanie z Józkiem w Gliwicach kiedy zajechałem umówić się na montaż zielonej , przyjechał wtedy zaproszony kolega autem spod jego ręki , bodajże z LS 155 BMW 3ka, posłuchaliśmy dwa kawałki , powiedziałem Józkowi " takie to jakieś miałkie, spokojne , bez życia " , czytaj było neutralne i audiofilskie, ale to wiem teraz wtedy niekoniecznie...
Nakamichi wchodzi do sklepu i mówi do żony , no to pan Marcin lubi bardziej rockowo ... :D
Cokolwiek to znaczyło , zrobiliśmy termin za dwa tyg na podstawienie auta, odebrałem chyba także za dwa bo była robiona pełna zabudową , słupki , kickpanele itd, przyjechałem włączył mi 3 kawałki , wyskoczyłem z kapci jak potrafi zagrać dobry 2 way , zapłaciłem i z uśmiechem wracałem całą drogę do domu .
Potem zaś chciałem się spełniać zmieniając klocki o półkę czy dwie wyżej,efekt raz był lepszy raz gorszy , raz jakiś aspekt był lepiej niż kiedyś a jednocześnie 3 inne do kitu , kręcenie za ogonem .
Miałem teraz patrząc z perspektywy jakiś tam w głowie utopijny wzór zabrnęło do do momentu kiedy w aucie na źródle grało #F1, piece to były Xes , albo jakies gienki DMX no bo przecież normalny Genesis był passe, za mało "High endu " głośniki a to Pioneer Odr, a to Esotar.
Teraz się z tego śmieje i oglądam jak inni gonią tego królika. :-)
Kasy poszło że 3, 4 razy więcej niż weźmie instalator , żadna oszczędność , co się nagrzebalem to moje , słupki średnio jedne w miesiącu lepilem albo i lepiej ;-)
Z perspektywy bez sensu !!!

Na koniec żadna prawda objawiona ale fakt , każde auto ma swoją akustykę , i żadna np BMW nie zagra tak jak np zwykły golf 4 , to właśnie za tą wiedzę zdobywana latami się płaci instalatorowi , a nie za to , że wkręci 4 wkręty woofera , albo ulepi słupek pod tw.
Team OEM ;-)

#47 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2512 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 20:23

Najpierw trzeba pogrzebać aby była muzyka :D a najbardziej rozwijają spoty to sporo pomaga w określeniu własnego gustu , to w sumie największa rada dla autora postu :)

#48 Wirtuoz

Wirtuoz
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 20:24

Jakby jeszcze była taka opcja, by przełożyć swoje uszy instalatorowi ;) Dlatego bardziej realistyczną opcją jest zdobyć wiedzę i korzystać z własnych uszy ;)

#49 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2512 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 20:34

A wracając do domowego systemu , powiem szczerze że od pewnego czasu mam w końcu jakieś warunki gdzie pozwoliłem sobie na raczkowanie w temacie co prawda piec jest z car audio ale generalnie nie przeszkadza + monitorki na wstęgach i magmezowe seasy , jest kila aspektów które bym przeniósł do auta ale jednak więcej rzeczy oraz całokształt bardziej mi odpowoada w samochodzie , bynajmniej w moim syatemie .

#50 Wirtuoz

Wirtuoz
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 20:37

Jak już wcześniej rzekłem: komuś smakuje rybka zamówiona w restauracji, a ktoś bardziwj rozkoszuje się własnoręcznie złowioną i przyrządzoną rybką. Więc każdy dla siebie powinien określić swój szlak: krótki i łatwy lub długi i ciernisty. Lecz gdzieś, kiedyś słyszałem, że to co przychodzi z trudem - smakuje najlepiej ;)

#51 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2512 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 20:44

Jak już wcześniej rzekłem: komuś smakuje rybka zamówiona w restauracji, a ktoś bardziwj rozkoszuje się własnoręcznie złowioną i przyrządzoną rybką. Więc każdy dla siebie powinien określić swój szlak: krótki i łatwy lub długi i ciernisty. Lecz gdzieś, kiedyś słyszałem, że to co przychodzi z trudem - smakuje najlepiej ;)

O to chodzi , niech każdy się bawi jak lubi !

#52 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6631 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 20:53

najbardziej rozwijają spoty to sporo pomaga w określeniu własnego gustu , to w sumie największa rada dla autora postu

Jak to miło panie mądrego posłuchać :-)
Święta prawda , bo jeśli się nie wie czego tak naprawdę się chce czy próbuje uzyskać , co tak naprawdę lubi, lub chociażby nie umie określić fachowcowi co ma zrobić to niestety , pozostaje przewalanie f1nek i esotarow do upadłego ;-)

Znam 4 adresy gdzie można dać swoje auto i nie być zwyczajnie orznietym na kasę :
Santana, Józek , Raadek i Siwy ,reszta w Polsce to marny pył ...
Team OEM ;-)

#53 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2512 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 20:59

Chodź najlepiej wspominam czasy lepienia słupków pod f1 w kuchni gdzie człowiek naćpał się żywicą bo była zima i szkoda okna otwierać , te czasy najbardziej cieszyły , a jak własna robota wtedy grała o człowieku

#54 Wirtuoz

Wirtuoz
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 21:08

I właśnie takie wspomnienia są najbardziej trwałe i wartościowe ;)

#55 Szczupaczek

Szczupaczek
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 27 wrzesień 2020 - 23:59

-Ostatnie auto i chyba najlepsze jakie kiedykolwiek słyszałem , było na ME, zwykle Picasso na scan speakach , z piecami Dragster , ale co to wyprawiało.... Do dziś pamiętam Philla Colinsa... :-) Taki mój niedościgniony złoty grall.

Możesz coś więcej o tym powiedzieć ? Co oznacza zwykłe Picasso ? I na jakich scan speakach ?

#56 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 28 wrzesień 2020 - 00:44

Citroen...

Wpisz w Google:

scan speak car audio

W linku:

Automotive - Scan-Speak A/S

masz ich ofertę.

Czy jest tam produkt z postu @truck'a?

Któż wie...

#57 Szczupaczek

Szczupaczek
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 28 wrzesień 2020 - 08:00

Citroen...
Wpisz w Google:
scan speak car audio
W linku:
Automotive - Scan-Speak A/S
masz ich ofertę.
Czy jest tam produkt z postu @truck'a?
Któż wie...

Haha dzięki :) z tym Citroenem to bym nie wpadł :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych