Skocz do zawartości

Morel CCWR 254


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krisman słuszna uwaga. PSsound czy na przykład Nick Apicella prawie zawsze tną wszystko LR24. Erin chyba to samo. Andy z Audiofrog też tak zaleca i mawet jakoś argumentuje takie podejscie. Ja gdzieś słyszałem że jak głośniki są dalej od siebie to lepiej 12. Ale odbiegam od tematu.

Powodem dla ktorego zależy mi na cięciu nisko, powiedzmy przynajmniej 400Hz jest położenie moich wooferów względem wielkiego tunelu środkowego w moim samochodzie i znany na tym forum problem z zakresem 400-600Hz. To tak tytułem usprawiedliwienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrakeEH, ja słyszałem odwrotnie, im dalej głośniki od siebie tym bardziej strome zbocze bo faza się rozjeżdża.

 

Co do dziury w paśmie przy 400-600Hz to dobrze by było zrobić jakiś pomiar i zobaczyć jak to u Ciebie wygląda, być może jest ok a być może problem jest na tyle mały, że nie ma sensu się tym zajmować.

 

Jeżeli nie masz systemu pomiarowego to najlepiej generator częstotliwości, puszczasz woofery pełnym pasmem i słuchasz czy jest gdzieś dziura albo górka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "system" w postaci UMIK-1. Ta dziura tam jest. Nie jakiś krater, ale jednak. Co trochę dziwne da się ją sporo wyciągnąć przez EQ nawet bez przekraczania 5db podbić. Będę myślał. Dzięki wszystkim za podpowiedzi i przepraszam że trochę zaśmieciłem temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako że w mojej okolicy były ccwr254 do wzięcia, skorzystałem z okazji. Obecnie w malutkich kinkietach ale dają radę, wg. mnie tweetera nie trzeba, nie ma też przesadnych podbić w dolnych rejestrach z racji małej pojemności. Cięte 350 Hz drugim rzędem. Docelowo będą w słupku.

 

Dla porównania zrzut z REW, czerwony CCWR254 200 Hz -12 dB, niebieski CCWR 350 Hz -12 dB, zielony Scan Speak 10f 8 Ohm 200Hz -12dB, pomarańczowy Morel MT120 6,3 kHz -12 dB.

Niestety rozsunięcie wykresów nie działa jak trzeba i dwa wykresy się pokrywają.

 

7b4667c116ccad78m.jpg

 

Puki co wygląda to tak:

31138ddcc962efdfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że w mojej okolicy były ccwr254 do wzięcia, skorzystałem z okazji. Obecnie w malutkich kinkietach ale dają radę, wg. mnie tweetera nie trzeba, nie ma też przesadnych podbić w dolnych rejestrach z racji małej pojemności. Cięte 350 Hz drugim rzędem. Docelowo będą w słupku.

 

Dla porównania zrzut z REW, czerwony CCWR254 200 Hz -12 dB, niebieski CCWR 350 Hz -12 dB, zielony Scan Speak 10f 8 Ohm 200Hz -12dB, pomarańczowy Morel MT120 6,3 kHz -12 dB.

Niestety rozsunięcie wykresów nie działa jak trzeba i dwa wykresy się pokrywają.

 

7b4667c116ccad78m.jpg

 

Puki co wygląda to tak:

31138ddcc962efdfm.jpg

W menu u góry overlays możesz dowolnie rozsuwać.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Jako że w mojej okolicy były ccwr254 do wzięcia, skorzystałem z okazji. Obecnie w malutkich kinkietach ale dają radę, wg. mnie tweetera nie trzeba, nie ma też przesadnych podbić w dolnych rejestrach z racji małej pojemności. Cięte 350 Hz drugim rzędem. Docelowo będą w słupku

U mnie właśnie mam mocne podbicie w niższych częstotliwościach. Moje kinekty wyglądają na większe od twoich.

 

Jak wyciągnąłem go z kinektu to wykres wyglądał lepiej. Zamówiłem teraz watoline poliestrową, wysciele kinekty i sprawdzę efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania zrzut z REW, czerwony CCWR254 200 Hz -12 dB, niebieski CCWR 350 Hz -12 dB, zielony Scan Speak 10f 8 Ohm 200Hz -12dB, pomarańczowy Morel MT120 6,3 kHz -12 dB.

 

 

 

Jak ten scan 10f sobie radził w takim małym pudełku? Jaką to ma pojemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...