Skocz do zawartości

Przebasowiony system


lukasz89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz bo ktoś Ciebie spytał czy gdzieś to usłyszałeś w luźnej rozmowie?

 

Słyszałem o takim określeniu i zastanawiam się czy to u mnie nie występuje bo w zależności co aktualnie leci i w jakim stopniu nagrzany jest wzmacniacz, niskie tony czasem wydają się nieprzyjemne dla ucha, przytłaczające, a nawet tak jakby zniekształcone. Informacje z urządzenia MEX-GS820BT:

 

EQ  32 > 0, 63 > +2, 125 > +2, 250 > 0, 500 > 0, 1k > -2, 2k > -2, 4k > +4, 8k > +5, 16k > +3 

position - front left

subwoofer position - near

dso - off

hpf freq 80Hz i slop 2/3, lph freq 100Hz i slop 2/3

subwoofer level 0 lub +2dB

fader - center, balance - center

aav - on

 

wzmac. sub. skręcony na 3/5

wzmac. do przednich basów skręcony na 3/5

bass boost w radiu i wzmacniaczach - wyłączony

 

z przodu AS X200 Evo 2 + Ampire MBM 100.2-2G, z tyłu AS R12 w obudowie BR 48 L firmy Basser + AS CO-100.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Basser jest strojony na ok. 46,8Hz.

Masz spore podbicie, gdzie max. przebiega od 70 do 49Hz wynosi +4.5dB

 

Dobrze by było skroić skrzynkę typową (pod t/s) dla R12.

Koszt niezbyt duży, a jest szansa na znaczną poprawę brzmienia.

 

Też o Vn = 48litra, ale strojonej na Fs = 33Hz, będzie miała delikatne podbicie +0.46dB.

F3 = 34Hz

Port fi = 100mm i L = 377mm

Do tych 48 litrów dodajesz V suba i V portu plus ewentualne wypory/usztywnienia.

Czyli port 3 litry i sub 4 litry.

Daje to w sumie pojemność konstrukcyjną obudowy wynoszącą 55 litrów. Usztywnienia musisz sam obliczyć i dodać.

Manual R12:

Download Manual

 

No i te twoje podbicie 63Hz +2 pogarsza odsłuch.

Bo podbijasz "podbicie" typu killer akurat pomiędzy 70 ... 49 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63Hz zdejmij nawet na - (minus), np. -1 lub -2.

Natomiast 32Hz daj +1.

Wypłaszczy się podbicie w przedziale 70 ... 49Hz.

Pobaw się tymi dwiema częstotliwościami na jakimiś nisko brzmiącym utworze - nie może być buczenia - masz słyszeć instrument(y) wybrzmiewające niskimi tonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Czy dobrym pomysłem albo inaczej czy poprawnym będzie przypisać filtrowi górnoprzepustowemu hpf wartość 100 Hz lub więcej ? Od jakich częstotliwości będą wtedy grały woofery w drzwiach ? Czy prawdą jest, że przy słabszych systemach przednich z reguły lepiej ustawić niższe hpf, a przy mocniejszych można wyższe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji Sony Music Center udało mi się ustawić odległości tak, że wokale i basy z głośników z drzwi pojawiają się mniej więcej gdzieś przed głową kierowcy (nie jest perfekcyjnie, ale zadowalająco), ale nie wiem jak przesunąć subwoofer do przodu, bo zbyt bardzo jest słyszalny na tyle i nie jest to fajne głównie w muzyce trance, trap i dance. W rapie gdzie bas jest wolniejszy aż tak to nie razi. Czy za pomocą tego radia jest to do zrobienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...