Skocz do zawartości

Alpine cde-195 + iPod a muzyka w formacie bezstratnym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dłuższego czasu nurtuje mnie kwestia jak w temacie. Co prawda znalazłem kilka podobnych postów, ale bez konkretów. Posiadam cde-195 ale samo mp3 jest mocnym ograniczeniem tego sprzetu i tutuaj moje dywagacje...

1. skoro obsługa ipoda idzie cyfrowo (po usb) to teoretycznie jakosc plików wav czy alac z ipoda, powinna docierać do radyjka bez strat.

2. czy ma ktoś porównanie np w ute-92 ipod bezstratna muzyka vs flac z usb?

3. jak wygląda obsługa ipoda z poziomu radia? Jest to wygodne?

4. widzę, że ceny ipodów zaczynają się nawet od 50zl, specyfikacja cde-195 podaje konkretne modele:

iPod nano (7. generacja): wersja 1.0.2

iPod touch (5. generacja): wersja 7.0.4

iPod touch (4. generacja): wersja 6.1.5

iPod nano (6. generacja): wersja 1.2

iPod touch (3. generacja): wersja 5.1.1

iPod nano (5. generacja): wersja 1.0.2

iPod classic (160 GB) (koniec 2009 r.): wersja 2.0.4

iPod touch (2. generacja): wersja 4.2.1

iPod nano (4. generacja): wersja 1.0.4

iPod classic (120 GB): wersja 2.0.1

iPod touch (1. generacja): wersja 3.1.3

iPod nano (3. generacja): wersja 1.1.3

iPod classic (80 GB, 160 GB): wersja 1.1.2

 

Nie miałem żadnego doświadczenia z ipodami, może jest jakiś znawca co poleci możliwie najtańsze rozwiązanie z min 40GB

5. no i najważniejsze, czy to w ogóle ma sens? Czy lepiej cde-195 zamienic na ute-92, choć ten wyświetlacz woła o pomstę do nieba...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 178bt, mam 137bti + iPod classic 120gb.

iPod przełącza się po podpięciu w tryb Alpine i jest nie klikalny.

Natomiast w radio obsługujesz wszystko jak byś miał pendrive'a.

Na iPod muzyka w wav lub bezstratnym formacie Apple. Początkowa obsługa aplikacji apple jest trochę zamotana, ale są alternatywne np. na Linuxa. Jeżdżę z tym chyba z 7lat.

Sporadycznie, trzeba ipodowi zrobić reset przytrzymując 2 przyciski bo się zawiesi.

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądne rozwiązanie to najtańszy iPhone 5s z 32 lub 64gb pamięci. Nie iPod.

iphone będzie tańszym rozwiązaniem niż iPod? Przeglądałem na szybko ogłoszenia i najwięcej jest wersji właśnie 16 i 32GB, 64GB jest najmniej. Ipodów jest zdecydowanie więcej. Czy  iphone ma jakąś przewagę nad ipodem? W zasadzie to można kupić nawet z pobitym lcd, kwestia tylko sprawnej pamięci i dostępu do niej. Dlatego wydaje mi się, że ipod chyba jednak można ustrzelić taniej.

 

Miałem 178bt, mam 137bti + iPod classic 120gb.

iPod przełącza się po podpięciu w tryb Alpine i jest nie klikalny.

Natomiast w radio obsługujesz wszystko jak byś miał pendrive'a.

Na iPod muzyka w wav lub bezstratnym formacie Apple. Początkowa obsługa aplikacji apple jest trochę zamotana, ale są alternatywne np. na Linuxa. Jeżdżę z tym chyba z 7lat.

Sporadycznie, trzeba ipodowi zrobić reset przytrzymując 2 przyciski bo się zawiesi.

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Czy jest możliwość przeglądania muzyki wg folderów? Czy apple tego nie umożliwia? No w sumie zawsze można porobić playlisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iphone będzie tańszym rozwiązaniem niż iPod? Przeglądałem na szybko ogłoszenia i najwięcej jest wersji właśnie 16 i 32GB, 64GB jest najmniej. Ipodów jest zdecydowanie więcej. Czy iphone ma jakąś przewagę nad ipodem? W zasadzie to można kupić nawet z pobitym lcd, kwestia tylko sprawnej pamięci i dostępu do niej. Dlatego wydaje mi się, że ipod chyba jednak można ustrzelić taniej.

 

Czy jest możliwość przeglądania muzyki wg folderów? Czy apple tego nie umożliwia? No w sumie zawsze można porobić playlisty...

Co do iPhone tańszego niż iPod. Może źle się wyraziłem: iPod jest bez sensu, bo nie można na nim zainstalować TIDAL.

 

Zalet możliwości zainstalowania Tidal na iPhone chyba nie trzeba tłumaczyć.

 

Poza tym ma 4"więc jest idealny do samochodu

 

P.s. ja kupiłem iPhone 5S z pamięcią 64gb w świetnym stanie za 150 złotych. Ma tylko niesprawny... Aparat tylny.

 

Trzeba polować na allegro lub olx i za 200 złotych nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm tak prawdę mówiąc to tidal jest mi niepotrzebny, skoro iphone po podpięciu do radia i tak będzie tylko "magazynem" na który wcześniej wrzucę pliki z muzyką bezstratna.  Bo co mi z tidala na iphonie skoro nie mam jak przesłać tego do cde-195 bez utraty jakości po drodze, no chyba że działa to inaczej po podpięciu do radia. Samego tidala używam na telu i jest super, natomiast problemem jest jakość a raczej jej utrata, bo mimo tidala master czy hifi nie chce mi się za każdym razem wchodząc do auta i podłączać tela do aux, a po bluetooth to już całkiem jakość średnia....Ale dzięki tidalowi master czy hifi można sobie powiększyć bazę muzyki bezstratnej offline  :hyhy:   a później alac czy wav ...I właśnie tą drogą chcę iść, chyba że da się inaczej  :wink:

 

Niemniej jednak racja, bo iphone zawsze ma większe możliwości niż ipod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mocno nie kumasz...

 

1. iPhone z Tidal podłączasz to swojego radia przez USB i masz przesył cyfrowy, bez strat jak w AUX I BT. iPhona możesz sterować z radia.

 

2. Nie wiem czy wiesz ale muzyki która ściągniesz w Tidal na jednym urządzeniu, nie zgrasz do żadnego innego formatu bo to są zaszyfrowane dane możliwe do odtworzenia wyłącznie przez aplikację TIDAL.

 

Z powodu punktu 2-go musisz odtwarzać muzykę z urządzenia z Tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej gra Ci z auxa jak z bt?

Dziwne.

po przez auxa używałem tylko raz, bo to strasznie niewygodne wiec nie wypowiem sie. Na stałe słucham z usb albo bluetooth, zmieniłem teraz piec i morele podłączyłem aktywnie, słyszę dużą różnice, a po włożeniu płytki cd jeszcze większą. Więc wnioskuje, że bluetooth czy usb jest dla mnie ograniczeniem.

Chyba mocno nie kumasz...

1. iPhone z Tidal podłączasz to swojego radia przez USB i masz przesył cyfrowy, bez strat jak w AUX I BT. iPhona możesz sterować z radia.

2. Nie wiem czy wiesz ale muzyki która ściągniesz w Tidal na jednym urządzeniu, nie zgrasz do żadnego innego formatu bo to są zaszyfrowane dane możliwe do odtworzenia wyłącznie przez aplikację TIDAL.

Z powodu punktu 2-go musisz odtwarzać muzykę z urządzenia z Tidal.

1. Skoro tak działa podłączony iphone do radia to duży plus, Myślałem, że po podłączeniu iphone robi sie tylko magazynem dźwięku tak jak tel z androidem.

2. Tak wiem, ale pobieram muzyke z tidala na kompie za pomocą oprogramowania "alternatywnego" bezpośrednio do flaców, nie jest to też żadna nowość i najważniejsze że działa b dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo się skupiasz na tym żeby plik był FLAC jak i tak różnicy nie doświadczysz bo po drodze są przeszkody typu AUX lub bt z radia, co innego kabelkiem czy bt do konwertera czy modułu i światłem do proca, wtedy te operacje mają sens.

Sam w jednym systemie lecę po bt z cde-193bt i telefonu ale nie oczekuje tu cudów. Ot prosty system.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm generalnie ten wątek powstał właśnie po to, by się dowiedzieć czy stosowanie ipoda/iphone jako magazyn muzyki bezstratnej ma sens  :wink:  Od początku w swoim systemie korzystam własnie z bt i mp3 320, ostatnio zmieniłem piec na xeteca 4g-600 i podłączyłem morele tempo 6 aktywnie i nawet na mp3 320 różnica na duży plus. A jak włożyłem płytkę cd to już nawet żona słyszy różnicę w porównaniu do mp3 czy bt  :rotfl:  Dlatego też myślę o wymianie radyjka lub dołożeniu ipoda/iphone  :hyhy:  Wiem, nie jest to żaden hi-end ale skoro można poprawić to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w296bt więc podobny przypadek i poszedłem inną drogą trochę. Kupiłem fiio btr1k. Obsługuje aptx więc jakość lepsza niż 320kbs. I faktycznie gra lepiej niż samo bluetooth. Można kupić coś co wspiera ldac i mieć jakość flac z tidala :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel 195bt mam jeszcze inny pomysł. Sprzedaj w diabły wszystkie piece, kup pan cyfrową wielokanałówkę z procesorem na podkładzie wielkości pudełka po dużym telefonie, podłącz pan się z telefonu przez USB cyfrowo pod ten piec i zapomnij o bt, aux i innym kastrowaniu dźwięku.

Minusy? Problem z zasilaniem subwoofera- tu trzeba jaki inny wzmak, czy to cyfrowy czy nie ale musi być.

Całość operacji wyjdzie prawie tam samo w zł jakby kupić używkę helixa dsp i 3 wzmacniaczy na system a miejsca w bagażniku przybyło, mniej kabli, wywalone super kondensatory itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowanie skuszony waszym pomyslem, nabylem Iphone 6, kabel pozyczylem ori z 7 bo niestety byl bez kabla i poczatkowo myslalem, ze to wina nie ori kabla. Ale niestety z ori kabel rowniez nie chce sie radio sparowac.

 

Soft w Iphone 6 i Alpine aktualny, USB Pair na On ustawione i dupa. W instrukcji pisze ze obsluguje do 5s...ale znowu w opisach sprzedawcow czesto pada 6 i 6s. Wiec myslalem, ze zadziała....

 

Jest cos o czym nie wiem przy parowaniu?:) Czy 6 po prostu z 195bt nie polaczy sie przez USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może musisz zaktualizować oprogramowanie radia.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Jakbys doczytał, napisalem, że soft w radiu i iphonie jest aktualny, Radio ost aktualizacje oficjalna mialo chyba w 2016, od tamtej pory nic nie ma a aktualizowalem dwa lata temu.

 

Coś źle robisz, bo z iPhone 8 też działa. Z nowym iPad'em też.

Po USB rozumiem? Mozliwe, dlatego właśnie zapytalem. A napisalbys w takim razie w jaki sposob sparowales? Kabel musi byc appla ? u mnie jedynie telefon sie ladowal.

 

 

Nigdy nie bawilem sie iphonami/ipadami. Ale zrobilem wszystko zgodnie z intrukcja cde-195bt. + probowalem porady z appla , typu wlaczyc BT. Probowalem nawet polaczyc sie z aplikacja APP alpine, rowniez nie zatrybilo.

USB pair na on, visible on, probowalem nie parowac po BT (wszystko wyczyszczone jak w instrukcji), z parowanym po BT , dwa rozne kable. Ponoc mialo to dzialac automatycznie....

Moze telefon mial cos naprawiane i dlatego nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać "od strzała". Podłączasz kablem (obojętnie jakim - ja mam nieoryginalny długi i króki spiralny kątowy z aliexpress i oba działają bez problemu), przełączasz źródło, puszczasz coś na iPhone i leci...  Jedyne co można zmienić to tryb sterowania muzyką - czy tylko z iPhone czy z jednostki też. 

Jeśli nie działa to ściągnij panel i zresetuj radio przyciskiem reset. Potem spróbuj ponownie - musi działać automatycznie i nie tylko ponoć ;D

 

P.s. proponuje jeszcze wyczyścić gniazdo w iPhone. Ma taką dziwną konstrukcję, że można wyciągnąć stamtąd garść kłaczków w sam raz na mały sweter. Mi po wyczyszczeniu kabel zaczął się ładnie "wklikiwać" i przestał się ruszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać "od strzała". Podłączasz kablem (obojętnie jakim - ja mam nieoryginalny długi i króki spiralny kątowy z aliexpress i oba działają bez problemu), przełączasz źródło, puszczasz coś na iPhone i leci...  Jedyne co można zmienić to tryb sterowania muzyką - czy tylko z iPhone czy z jednostki też. 

 

Jeśli nie działa to ściągnij panel i zresetuj radio przyciskiem reset. Potem spróbuj ponownie - musi działać automatycznie i nie tylko ponoć ;D

 

P.s. proponuje jeszcze wyczyścić gniazdo w iPhone. Ma taką dziwną konstrukcję, że można wyciągnąć stamtąd garść kłaczków w sam raz na mały sweter. Mi po wyczyszczeniu kabel zaczął się ładnie "wklikiwać" i przestał się ruszać. 

no to u mnie najwyrazniej cos bylo nie tak bo niestety nie chcialo zadzialac w zaden sposob, telefon zdarzylem juz sprzedac :D pozycze od kogos i potestuje jeszcze w takim razie:) Tam masz jakis IOS z ciekawosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...