Skocz do zawartości

Kompletowanie sprzętu pod tablet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, żeby nie było że jestem leniem, przeszperałem ogrom tematów w poszukiwaniu informacji ale ilość danych przyprawia o zawrót głowy, jako że jestem zielony w tej kwestii proszę o nakierowanie mnie w temacie. Otóż, postanowiłem w swoim leciwym aucie zastąpić swojego poczciwego JVC KD-801RBT - tabletem, posiadam już przystosowanego do pracy w samochodzie Lenovo A7-40. W swoim samochodzie posiadam fabryczny zestaw JBL, zestaw odseparowany na przodzie i głośniki w tylnej półce oraz subwoofer. Sub zasilany ze wzmacniacza. Logiczne jest iż seryjny zestaw głośników muszę zasilić wzmacniaczem, który dobiorę wg uznania, natomiast czytałem o różnych zakłóceniach z gniazda jack tableta, domyślam się iż muszę zastosować jakieś filtry, natomiast chciałbym sterować swoim audio jedynie z poziomu tableta. Jak rozwiązać problem sterowania pasmami itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chińczyk zamiast tabletu dużo więcej opcji .

 

Może i to głupie nastawienie ale kiedyś miałem radio chińczyka, już pomijam fakt samej estetyki wykonania urządzenia które rozpadało się w palcach, natomiast jego użytkowanie było dość problematyczne. Drugą zaś sprawą jest, iż w samochodzie nie posiadam miejsca na 2DIN więc i tak musiałbym rzeźbić, tablet już mam więc chciałbym go wykorzystać, tu natomiast musiałbym wydać kilka groszy na zakup radia, poza tym satysfakcja z wykonania czegoś samemu jest nie do opisania :)

 

było trochę na temat tableta poszukaj tematow Nexus7

i nailepiej by było otg zewnętrzny dac i sygnał na wzmacniacze

 

OTG czyli zewnętrzną kartę dzwiękową? Jakąś konkretnie polecasz?

 

 

Procesor załatwi sprawę.

 

Mógłbyś naświetlić, bo słowo procesor, nawet jeśli chodzi o dźwięk jest dość szerokim terminem. Rozumiem że procesor który po AUXie z tableta filtruje sygnał i puszcza dalej na chinch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po auxie, tu właśnie chodzi o wyciągnięcie czegoś więcej skoro tablet daje taką możliwość - mowa o sygnale cyfrowym.

W skrocie: tablet -> kabelek mikro/mini usb-otg -> kabelek usb B do... (i tu wtyk na drugim końcu zależnie od tego jakie gniazdo będzie mieć konwerter) -> konwerter usb-toslink -> przewód optyczny toslink -> cyfrowy procesor dźwięku (DSP) -> przewody sygnałowe (RCA) -> wzmacniacz/wzmacniacze -> głośniki (ewentualnie zwrotnice pasywne przed)

 

Zależnie też jak rozwiążesz prad/ładowanie tabletu modyfikacji może podlegać przewód otg na rozgaleznik otg typu Y lub możesz próbować modyfikować zasilanie bezpośrednio na pinach baterii. W przypadku gdy chcesz podłączać do tabletu więcej urządzeń/dodatków (pendrive/dysk/kamera/itp) za otg może dojść aktywny Hub usb

 

Jeżeli już mowa o chińczykach i ich jakości, wiem że Mirek nie pisze o najtańszych badziewiach, z powodzeniem zbudował system na czymś "lepszym", no i nie on jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos to mam na zbyciu Nexusa7 2gb 32gb LTE, jeżdziłem z nim jakiś czas miałem podpięty zew. dac, dwia pendrivy i jest możliwość podpięcia kamery

 

zasilanie z przetwornicy automatycznie wyłączał się a właściwie przechodził w stan głębokiego uśpienia po wyłączeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem, aktualnie mam radio z którego jestem zadowolony. Pomysł instalacji tableta padł tylko i wyłącznie dlatego że taki tablet przystosowany do pracy w samochodzie już posiadam. Jakiś wielkich kosztów nie chcę generować, sądzę iż gdybym miał wydać 1000zł + to też bym rozważył możliwość zakupienia radia na androidzie, zresztą jak już wspomniałem - satysfakcja.

 

Tak patrzę i większość konwerterów jakie spotykam to konwertery Digital->Analog, w drugą stronę trudniej, możecie polecić jakiś konwerter?

Tak samo jeśli chodzi o procesor dźwięku, czym się sugerować przy zakupie? Rozumiem iż powinien mieć wyjścia na przód, tył i subwoofer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Widzę że błąkacie się Państwo w temacie.

Tablet nie jest wcale gorszym rozwiązaniem od chińczyka a na pewno nie takiego z kartą SIM.

 

Z wpisów wnioskuję że pytający nie rozróżnia i nie zna urządzeń i nomenklatury.

Dodatkowo nie wydaje mi się aby chodziło o zaawansowane podpięcie tabletu.

 

Tutaj jest kwestia wyjścia z tabletu poprzez jack 3,5mm

Kablem Jack -cinch do wzmacniacza i tyle .

 

Jeżeli poziom zabawy i oczekiwań dojrzeje to wtedy dopiero.

Wyjście portem USB na konwerter z niego do procesora aby następnie wylądować we wzmacniaczu.

 

Tylko mi tu zaraz proszę nie pisać że tak się nie da lub się nie robi .

Uruchamiałem już w ten sposób instalacje i dla zwykłego śmiertelnika jest wystarczajaco.

 

A tak jest prawdopodobnie tym razem.

 

Ps

Żeby nie było.

Tablet zamontowany w desce w lagunie robił tylko za Yanosik, Google maps i wyświetlacz po wifi dla zamontowanego w aucie PC.

Obecnie za tabletem zamontowałem Zen Ifi blue i gram z tegoż tabletu po BT.

Mogę się przełączyć i na PC.

Lecz używając już dłuższy czas w Talismanie instalacji opartej na odbiorniku BT audioengine b1 przy codziennym użytkowaniu nie ma potrzeby wyższej jakości sygnału podanego na procesor.

 

Więc można jeszcze prościej zaprząc tablet do grania w aucie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z całym szacunkiem, Czytałem FAQ Nazara zaraz po jego wyjściu, czyli jakieś 15 lat temu, kiedy o tablecie nikt nawet nie marzył. Stąd też moje pytania i wątpliwości gdyż technologia już kilka razy mogła się zmienić.

W pierwszym poście napisałeś że jesteś 'zielony', tak też zostałeś potraktowany.

 

Jeśli coś tam ma tylko grać to spróbuj podłączyć tablet bezpośrednio do wzmacniaczy. Zakłóceń nie powinno  być z racji podłączenia przez złącze Jack. 

 

Problem może być jak masz przód podłączony aktywnie, jeśli nie to filtry na wzmacniaczu powinny wystarczyć. Du ustawienia sceny trzeba by ściszyć lewą stronę i zastosować FSA. 

 

Coś nie mogę znaleźć Twojego radia w sieci, podaj link, może warto je zostawić i przez aux/bt podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tablet nie jest wcale gorszym rozwiązaniem od chińczyka a na pewno nie takiego z kartą SIM.

ten dziadek ma androida .4 to ja nie wiem czy warto się w takie coś pchać .


 

 


A już jak tam gadany o tych chinolach w granicach tysiaka to co polecacie

4 gb ram minimum , dobre np https://www.joyingauto.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...