Skocz do zawartości

Civic X z 11 głośnikami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

 

Po krótce:

 

Brakuje niskich tonów w fabrycznym audio. Auto ma 11 głośników i seryjny "wzmacniacz".

Planuję coś zmienić natomiast auto na gwarancji więc dołożenie wzmacniacza zewnętrznego odpada.

 

Plany (materiały kupione):

Drzwi - stp aero + pianka k6s

otwór technologiczny - folia aluminiowa gruba ctk + stp aero

Tapicerka - pianka biplast STP.

 

i tu problem co wsadzić w przód (do załóżmy 800 zl) i co w tył (do załóżmy 400 zł).

Myślałem żeby z przodu wsadzić audio system X165em evo2 a na tył audio system m165evo2.

Czy w tych pieniądzach to dobry wybór? Czy uzyskam tym lepsze niskie tony niż fabryczne?

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napisano 41 minut temu

Po krótce:

 

W domu nie nauczyli się przywitać jak gdzieś wchodzisz?

 

 


i co w tył

 

Widzisz takim stwierdzeniem pokazujesz nam że nic nie czytałeś i od razu zamiast poczytać forum zaczynasz klepać temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzo przepraszam. Witam wszystkich forumowiczów.

 

Oczywiście, że czytałem faq. Wybrałem takie głośniki ale ciężko o opinie o nich. Miałem nadzieję, że tutaj ktoś je zna.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że lepiej inwestować w przód. Myślałam po prostu, że jak rozłożę drzwi do wygluszenia to zmienię od razu głośniki również z tyłu. W takim razie co możecie polecić na przód pod seryjne radio? Czy te x165em będą złym wyborem?

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu x165 evo i fajnie to gra pod seryjnym radiem. Podobno evo2 jest jeszcze lepsze ale różnicy nie słyszałem. Z tylu mam m165 evo 2 ale praktycznie jakby ich nie słychać, może to przez brak wzmacniacza albo seria x tak je dominuje? Jedyne co to bardzo długo się wygrzewaja te głośniki, a do tego jak dlugo nie używane to trzeba im dac na początek trochę mocy aby się znowu rozgrzany i fajnie grały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że byłem na jazdach próbnych takim Civic w wersji sport na pokładzie było 11 głośników właśnie, nie będę wyrażał swojej opinii na temat tego systemu fabrycznego bo nie o to tu chodzi ale jak się domyślasz brakuje mu wiele do tego by cieszyć się dźwiękiem. Polecam Ci wymianę całości zestawu czyli tych metalizowanych jazgoczących tweeterów również, powinna być przepaść między zestawem fabrycznym a tym co Ci proponują koledzy. Niskich tonów przybędzie jak porządnie zrobisz drzwi i dasz trochę czasu nowym głośnikom by się rozegrały. Mimo bardzo przyzwoitego wykonania wnętrza i fajnej linii nadwozia jak dla mnie Hondę niestety dyskwalifikuje skrzynia CVT, po przejechaniu się wyszedłem ze smutną miną a handlowiec w połowie jazdy przestał ze mną rozmawiać po tym jak usłyszał prawdę w oczy. Mam nadzieje że w następnych modelach wsadzą normalny automat który zmienia biegi a nie udaje że to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. 11 głośników to żart. To nie gra po prostu. Oczywiście, że tweetery również będą wymienione. Dodatkowo głośnik 8cm na desce rozdzielczej również idzie out. CVT przy zakupie wgl pod uwage nie było brane przeze mnie. Mam manual.

 

Wsadze w przód te x165em evo2 a na tył póki co m165 i zobaczę jak zagra. Boje się tylko, że to cała jednostka po prostu mocno ogranicza głośniki...

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szukałem przed zakupem. Dojechały 2 dni temu. Nikt się na ich temat tutaj nie wypowiedział. A na całym forum też bardzo mało informacji o tym modelu.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

... i kupiłem a teraz będę maglował innych czy to dobry wybór [emoji2935].

Moim zdaniem szkoda czasu żeby tobie pomagać w czymkolwiek bo jak 95% użytkowników którzy tu się zjawiają (celowo takie słowo), pyta a i tak robi swoje to co tam wcześniej sobie ubzdurało.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt audiofilem się nie urodził. Do wielu rzeczy należy dojść samemu, wyrobić sobie słuch, nauczyć się słuchać. Wszyscy dobrze radzą, nie pakuj głośników na tył. Dziwi mnie twoja postawa, każdą radę tak odrzucasz i upierasz się przy swoim? Mało kto na forum bierze się za zestawy z tej półki cenowej. Na początek zabawy są jak najbardziej ok. Po oglądaj dział Wasze instalację i podpatrz jak wyglądają przygotowane drzwi, zawsze można coś podpatrzyć. No ale pewnie i tak zrobisz po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że mam x165em evo2 a "tył póki co wygłuszam tylko". Także coś jednak dociera. Po prostu myślałem, że te głośniki są bardziej znane i ktoś się tutaj wypowie na ich temat

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jeszcze jedno pytanie.

 

Robiłem dzisiaj przednie drzwi kierowcy. Okazuje się, że mam osobne kable do mida i tweeta (do tweeta nie idzie od mida przez kondensatorek). Wg schematów do tweeta idzie bezpośrednio kabelek z fabrycznego wzmacniacza. Jak lepiej podpiąć nowego tweeta? W tej chwili podpiąłem klasycznie czyli od mida do zwrotnicy i do tweeta a fabryczny kabel od tweeta zostawiłem po prostu luźny. Czy tak to zostawić? Czy może podpiąć nowego tweeta oryginalnym kablem bez zwrotnicy (prawdopodobnie wzmak tnie już pasma).

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tutaj schemat mojej wersji:

 

Screenshot20200723123241WPSOffice-1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...