Skocz do zawartości

Wymiana nagłośnienia w Peugeot 206cc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebowałbym pomocy z wymianą nagłośnienia w moim kabriolecie^^

 

Wstępnie mam 3 pytania, mianowicie: To moj pierwszy post, proszeo wyrozumiałość :P

 

1. Sprawdziłęm rozmiar na tylnich głosników i wiem że mają 10cm srednicy, pytanie czym się różnią te dwa głosniki od siebie ? chodzi o to że cena ma kolosalną roznice a parametry są podobne i zastanawia mnie czy jest sens  inwestowac w droższe 

 

a) GŁOŚNIKI PEUGEOT 107 206 CC PODSZYBIE PRZÓD cena 40zl

 

b) Ground Zero GZTF 10 głośniki Peugeot 206 CC cena 240zl

https://allegro.pl/oferta/ground-zero-gztf-10-glosniki-peugeot-206-cc-7777276817

 

c) BOSCHMANN GŁOŚNIKI PEUGEOT 107 206 CC PRZÓD cena 110zl

https://allegro.pl/oferta/boschmann-glosniki-peugeot-107-206-cc-przod-8517642604

 

2. Powyższe linki z allegro są podpisane że to glosniki do przednich drzwi, ale dlaczego skoro maja srednice 10cm a w drzwiach po maskownicy na tapicerce widze ze tam wchodzą okolo 15cm druga sprawa wiecie może jakie dokladnie glosniki  mieszczą sie w przednich drzwiach ? bo nie moge nigdzie w necie znalesc srednicy glosnika a nie chce specjalnie rozbierać calych drzwi zeby tylko sprawdzic rozmiar, chce pierw kupic na allegro  i potem brac sie za rozbieranie i montaż

 

3. Najważniejsze pytanie: jaki moge dopasować subwoofer do tego auta aby nie był za duży, bo wkońcu jak dach sie składa to już pół bagarznika mi zajmuje i  wtedy wysokosc bagażnika to 28cm,  za bardzo na sprzęcie car audio sie nie znam ale chciałbym juz po wszystkim poczuć ten masaż na plecach :)

 

Radio tez mam fabryczne ale ono tez idzie do wymiany, wzmacniacz tez dokupie, jak juz dostane od was te wskazowki to dalej bede sam działać


Jesli chodzi o glosniki na przednie drzwi to chodzi chyba o to ze 10cm wchodzi oryginalnie ale dzieki dystansom mozna zamontowac 16cm dobrze rozumiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył 10cm ale to do odpięcia i nie używania.

Przod 165 i lepiej dac porządny dystans przy okazji zamykania ogrooomnych otworów i wygłuszania drzwi.

Skrzynka suba custom wymiar pod rolete i ofc pojemność pod dany glosnik.

Radio do wymiany obowiązkowo. Fabryczne jest tragiczne.

Wzmaku pod fotele albo w bagażniku

 

I to tyle co każde inne auto. Kwestia budżetu:)

 

 

No i u niego to gra: )

Ciekawe czy ma jeszcze te średniaki na podszybiu i wstęgi :D

ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kierownicy mam wajche strzalki w prawo w lewo przycisk z napisem SRC i rolke z napisem Memo, to jest twmpomat ?

Witajcie ponownie, znalazłem cos takiego, chcialbym tylko waszej opinii czy to co wybralem bedzie odpowiednie , bo nie mam za duzego budżetu

Mam radio Pioneer MVH 170UB moze ktos wie jaka jest moc tego radia bo w necie nie znalazlem info.

 

Glosniki w przednie drzwi

https://allegro.pl/oferta/crunch-gti6-2wt-glosniki-odseparowane-165mm-100w-7949458857

 

Tu sie pojawia pytanie miedzy tymi matami , roznica spora w cenie a w grubosci 0,5mm co wy na to ?

Mata wygluszająca 2mm

https://allegro.pl/oferta/mata-wygluszajaca-2mm-butylowa-alubutyl-400x50-2m2-9168565914

 

Mata wygluszająca 2,5mm

https://allegro.pl/oferta/mata-wygluszajaca-2-5mm-butylowa-bitum-alubutyl-8966928675

 

Skrzynia basowa Hertz

https://allegro.pl/oferta/skrzynia-basowa-subwoofer-hertz-dbx-30-3-30cm-8416004488

 

Prosiłnym o pomoc w dobraniu wzmacniacza bo nie mam pojecia jaki dobrać, w dosć godziwej cenie i jakie maja byc parametry

 

Jesli cos zle dobralem to prosze o info aha i jakie okablowanie mam dokupic, prosilbym o jakis link lub nazwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Odnośnie mat

 

https://allegro.pl/oferta/gms-07-xl-new-c3-mata-wygluszajaca-butylowa-3-2-m2-6221721603?snapshot=MjAyMC0wNi0xOFQwODowMTozMi4yODFaO2J1eWVyOzM1MmJiYWQ0YTQ1Y2Q4ZDc0ZTkzZjg5MWM3NThhZjVlMzJkOWU3MjVkN2Q2NTYwMGZjNzM0Mjc1N2RlOGE3NmQ%3D

 

Cena, jakość, parametry - od ponad 8 lat głównie tym pracuje i polecam.

 

Z prawej strony kierownicy to raczej pilot do ori radia a nie tempomat. 

 

Moc radia 

 

Oj nie chce się nic samemu zrobić 

Shame on You! 

 

22 W x 4     dla 4 Om              (5% zniekształceń THD) 

 

Skrzynia sub - szukaj na forumowej giełdzie. 

 

Podpowiedzcie Panowie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wziales tą kwote ? Ja pokazalem mate za 80zl za 2m² a kolega 2m² za 200zl dlatego tez dalej chcialbym znac roznice w tych natach taniszych i drozszych i to samo tyczy sie grubosci jakie w praktyce ma to znaczenie i jaka jest roznica, czy jest az tak mocno odczuwalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ze to auyo ma mi posluzyc z pol roku do roku, i sprzedaje dlatego nie chce wkladac w to duzo pieniedzy ale chce zeby przez ten rok to jakos grało, tak że peosilbym was abyscie ocenili czy dokonalem w miare dobrego wyboru powyzej i jaki do tego wzmacniacz jest potrzebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gural  ty się na prawdę zastanów ,ja  Ci mówię Gural ......... zastanów się ....

 

Jak na chwilę  kupujesz auto , na pół roku  oj sorki na rok to może w ogóle sobie odpuść ,w tym czasie można coś innego robić .

Proszę  a gdzie podałeś info -  że ma być najtaniej bo auto tylko na rok bierzesz ? Napisałeś że budżet nie za duży. A wtedy właśnie trzeba mądrze nie oszczędzać. 

 

Nie ma takiego produktu na rynku jak maty co będą dobre na miesiąc pół roku czy rok . No dobra są takie co ponoć po roku twardnieją i pękają lub spływaja z blachy.

 

Szkoda mi czasu i to nie w moim stylu  abym   na prowadzonych przeze mnie projektach testował która najtańsza mata daje już radę . 

 

Sprostowanie - popełniłem kiedyś  projekt - AUDI Pałka gdzie użyto dekarki - tak DEKARKI ! . Nie spłyneła , nie pokruszyła się i na dodatek dzieki prawidłowej i przemyślanej aplikacji sprawdziła się dosyć dobrze .Uznałem jednak że komfort pracy nie jest wart tej oszczędności .

 

Polecona przeze mnie GMS  jest najtańszą mi znaną matą trzymającą parametry i umożliwiającą cokolwiek ogarniętemu pseudo instalatorowi o ile się przyłoży przy wałkowaniu osiągnąć 

rewelacyjne efekty.I nie naklejasz jej na rok .

 

 

Teraz merytoryczne fakty :

 

Sam sprzedający w opisie  podał na ile  te maty są dobre. 

 

CYTUJĘ 

 

 

 

Polecamy stosować nie dużo droższe, a skuteczniejsze maty butylowe AB-2 oraz AB-25. Często koszt rozebrania auta jest wyższy niż zakupionego materiału do wyciszania, a im tańszy materiał tym niższa jakość, żywotność i skuteczność.

 

Grubość: 2 mm

1 sztuka = odcinki 200 x 50 cm = 2 m2 

 

 

  • Model:
    Alubutyl 2mm 400x50cm
  • Waga (z opakowaniem):
    7.2 kg

 

 

 

Mata wygłuszająca 2.5mmx500mmx4000mm 2m2

 

Aby uzyskać najlepszą - pełną izolację akustyczną stosujemy w pierwszej kolejności matę wygłuszającą butylową z aluminium o grubości 1.8mm, następnie używamy pianek gumowych(dostępnych na naszych innych aukcjach)!

 

 

Waga (z opakowaniem):
7 kg

 

Koniec cytatu .

 

 

Jak mata  jest dobra to nie potrzeba dodatkowo pianek gumowych .

 

Czyli grubsza mata waży mniej niż cieńsza ?

 

 

Oznacza to że  maja inną gęstość . A to dzięki swej jakiejś "magicznej" strukturze wewnętrznej i gęstości  uzyskujemy lepsze tłumienie - czy tak?

 

 

GMS  XL 07  1,7 mm   =    199 pln za 3,2 m2   = 9,5 kg       Powierzchnia przez masę = 0,336....       ρ = 1.75    

 2mm    oraz  2,5 mm  = 109 pln za 2 m2   = 7,2 kg             Powierzchnia przez masę = 0,277....       ρ = 1.44         ( chyba że mam urojenia i coś źle policzyłem ) 

 

 

Jak dla mnie to możesz sobie smołą drzwi pomazać . I nawet może fajnie grać .

Lecz cyfry coś tam mówią  .

Skoro  chcesz   kupić najtaniej a nie dobrze  to po co pytasz na forum :-)  Wystarczyło sobie policzyć .

 

Rozjaśniłem trochę ?

 

I nie myśl sobie że napisałem to żeby się wymądrzać lub Cię zirytować .Nic bardziej mylnego .

Napisałem żebyś się czegoś dowiedział i w kolejnym aucie które zostawisz sobie na dłużej był już bogatszy o tą wiedzę .

Oczywiście jest wiele innych mat z pewnością lepszych niż ten GMS ale to już wolny wybór i portfel .

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Robsonek, odrazu dalem dwa rodzaje i dostalem trzeci link od kolegi wiec chcialem pytac czym to sie rozni bo osobiscie jako nawicjuesz nie widzialem w tym roznicy prìcz ceny bo ta 1,6mm byla droższa niz ta 2mm a nawet czytajac opis aukcji nie wyłapie wszystkiego bo nie wiem na co dokladnie zwracac uwage bo mam małą wiedze, nie moge w ogole nie robić bo obecnie nie mam w nich glosnikow

Korniki wygryzły membrane ;) dlatego chce przejsc do działania, troche forum poczytalem i sporo sie dowiedzialem ale dalej nie moge znalesc tego tematu gdzie sa podane gdzies na foeum gotowe zestawy, troche sie zawiodlem bo nikt nie zasugerowal mi tego wzmacniacza, a jak nie chcecie pisac 100x jak to gdzies widzialem to poprostu odeślijcie mnie do jakiegos działu albo postu bo jest tego tyle ze nie idzie wszystkiego znalesc a napewno ten temat nie jest podpięty, a jak uwazacie ze ten zestaw co wybrałem jeat do d*py to napiszcie na co mam bardziej zwracac uwage , subwoofer wybralem niski aby sie zmiescil po zlozeniu dachu jeat 28cm wysokosci .

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-samochodowy-1000-watt-vk-240-4-kanaly-7588919213?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Czy taki wzmacniacz po taniości da rade do tego zestawu ? I tego radia ? Jakaś pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem na pw. zamiast robic wszystko na dziadowskim sprzecie, zrob dobrze przedni system z wygluszeniem i radiem a potem dorzuc wzmak i suba jak sie budzet odbuduje. nawet gotowe słupki by sie znalazly zeby to mialo rece i nogi.

Jeśli oczekujesz ze ktos poleci ci glosniki do 200zl, wzmak do 200zl i suba do 200zl to niestety nie to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...