facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Wymiana nagłośnienia w Peugeot 206cc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gural

Gural
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 14:29

Witam, potrzebowałbym pomocy z wymianą nagłośnienia w moim kabriolecie^^

Wstępnie mam 3 pytania, mianowicie: To moj pierwszy post, proszeo wyrozumiałość :P

1. Sprawdziłęm rozmiar na tylnich głosników i wiem że mają 10cm srednicy, pytanie czym się różnią te dwa głosniki od siebie ? chodzi o to że cena ma kolosalną roznice a parametry są podobne i zastanawia mnie czy jest sens  inwestowac w droższe 

a) GŁOŚNIKI PEUGEOT 107 206 CC PODSZYBIE PRZÓD cena 40zl

b) Ground Zero GZTF 10 głośniki Peugeot 206 CC cena 240zl

https://allegro.pl/o...6-cc-7777276817

c) BOSCHMANN GŁOŚNIKI PEUGEOT 107 206 CC PRZÓD cena 110zl

https://allegro.pl/o...rzod-8517642604

2. Powyższe linki z allegro są podpisane że to glosniki do przednich drzwi, ale dlaczego skoro maja srednice 10cm a w drzwiach po maskownicy na tapicerce widze ze tam wchodzą okolo 15cm druga sprawa wiecie może jakie dokladnie glosniki  mieszczą sie w przednich drzwiach ? bo nie moge nigdzie w necie znalesc srednicy glosnika a nie chce specjalnie rozbierać calych drzwi zeby tylko sprawdzic rozmiar, chce pierw kupic na allegro  i potem brac sie za rozbieranie i montaż

3. Najważniejsze pytanie: jaki moge dopasować subwoofer do tego auta aby nie był za duży, bo wkońcu jak dach sie składa to już pół bagarznika mi zajmuje i  wtedy wysokosc bagażnika to 28cm,  za bardzo na sprzęcie car audio sie nie znam ale chciałbym juz po wszystkim poczuć ten masaż na plecach :)

Radio tez mam fabryczne ale ono tez idzie do wymiany, wzmacniacz tez dokupie, jak juz dostane od was te wskazowki to dalej bede sam działać

Jesli chodzi o glosniki na przednie drzwi to chodzi chyba o to ze 10cm wchodzi oryginalnie ale dzieki dystansom mozna zamontowac 16cm dobrze rozumiem ?

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1247 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 16:50

Wydaje się, że front 16, tył 10.

Możesz w Google wpisać:

Peugeot 206 speaker front

Masz tam linki do dyskusji na ten temat, ewentualnie filmik o nazwie:

Speaker replacement for Peugeot 206cc (Front&Rear)

#3 malutki

malutki
  • Użytkownik
  • 1400 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 20:22

@ufik do tablicy! On jeździ takim wozem

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

N7 - A/D/S - Morel - Gladen - Phoenix Gold

#4 Bartek_86

Bartek_86
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 20:40

No i u niego to gra: )
Ciekawe czy ma jeszcze te średniaki na podszybiu i wstęgi :D

#5 ufik

ufik

Infinity-Sony-DLS-Nakamichi NXS-Apple

• Użytkownik
  • 739 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 21:00

Tył 10cm ale to do odpięcia i nie używania.
Przod 165 i lepiej dac porządny dystans przy okazji zamykania ogrooomnych otworów i wygłuszania drzwi.
Skrzynka suba custom wymiar pod rolete i ofc pojemność pod dany glosnik.
Radio do wymiany obowiązkowo. Fabryczne jest tragiczne.
Wzmaku pod fotele albo w bagażniku

I to tyle co każde inne auto. Kwestia budżetu:)

No i u niego to gra: )
Ciekawe czy ma jeszcze te średniaki na podszybiu i wstęgi :D

ma :)

Pure Passive na dziwnych głośnikach i bez radia a gra :hyhy:

#6 Gural

Gural
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 28 czerwiec 2020 - 17:55

@ufik obgadamy na priv :) dzieki za odpowiedzi dam znac jak poszlo, obecnie mam radio wsadzone Pioneer MVH 170UB

#7 Gural

Gural
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 21:49

Przy kierownicy mam wajche strzalki w prawo w lewo przycisk z napisem SRC i rolke z napisem Memo, to jest twmpomat ?
Witajcie ponownie, znalazłem cos takiego, chcialbym tylko waszej opinii czy to co wybralem bedzie odpowiednie , bo nie mam za duzego budżetu
Mam radio Pioneer MVH 170UB moze ktos wie jaka jest moc tego radia bo w necie nie znalazlem info.

Glosniki w przednie drzwi
https://allegro.pl/o...100w-7949458857

Tu sie pojawia pytanie miedzy tymi matami , roznica spora w cenie a w grubosci 0,5mm co wy na to ?
Mata wygluszająca 2mm
https://allegro.pl/o...-2m2-9168565914

Mata wygluszająca 2,5mm
https://allegro.pl/o...utyl-8966928675

Skrzynia basowa Hertz
https://allegro.pl/o...30cm-8416004488

Prosiłnym o pomoc w dobraniu wzmacniacza bo nie mam pojecia jaki dobrać, w dosć godziwej cenie i jakie maja byc parametry

Jesli cos zle dobralem to prosze o info aha i jakie okablowanie mam dokupic, prosilbym o jakis link lub nazwe

#8 ROBSONBERCIK

ROBSONBERCIK
  • Użytkownik
  • 702 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 06:33

Hello.

Odnośnie mat

https://allegro.pl/o...jc1N2RlOGE3NmQ=

Cena, jakość, parametry - od ponad 8 lat głównie tym pracuje i polecam.

Z prawej strony kierownicy to raczej pilot do ori radia a nie tempomat. 

Moc radia 

Oj nie chce się nic samemu zrobić 

Shame on You! 

22 W x 4     dla 4 Om              (5% zniekształceń THD) 

Skrzynia sub - szukaj na forumowej giełdzie. 

Podpowiedzcie Panowie 

#9 Gural

Gural
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 08:15

Tylko ja pytalem jaka jest faktyczna roznica .iedzy tymi matami a ty mi dajesz linka do 3x droższej maty, a mowilem ze chce to zrobic w miare tanim kosztem

#10 kowal 2002

kowal 2002
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 08:46

Gural - twoja tańsza mata 40 PLN / m2, twoja droższa 50 PLN / m2, rekomendowana przez kolegę 62,5 PLN / m2 - gdzie te 3 x drożej?

#11 Gural

Gural
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 09:28

Skad wziales tą kwote ? Ja pokazalem mate za 80zl za 2m² a kolega 2m² za 200zl dlatego tez dalej chcialbym znac roznice w tych natach taniszych i drozszych i to samo tyczy sie grubosci jakie w praktyce ma to znaczenie i jaka jest roznica, czy jest az tak mocno odczuwalna

#12 raffiodense

raffiodense
  • Użytkownik
  • 518 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 10:39

Obiema matami nie robi się najgorzej
Ford C-Max FL 2007
Loading...

#13 Gural

Gural
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:11

Tym bardziej ze to auyo ma mi posluzyc z pol roku do roku, i sprzedaje dlatego nie chce wkladac w to duzo pieniedzy ale chce zeby przez ten rok to jakos grało, tak że peosilbym was abyscie ocenili czy dokonalem w miare dobrego wyboru powyzej i jaki do tego wzmacniacz jest potrzebny

#14 ROBSONBERCIK

ROBSONBERCIK
  • Użytkownik
  • 702 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 19:21

Gural  ty się na prawdę zastanów ,ja  Ci mówię Gural ......... zastanów się ....

Jak na chwilę  kupujesz auto , na pół roku  oj sorki na rok to może w ogóle sobie odpuść ,w tym czasie można coś innego robić .

Proszę  a gdzie podałeś info -  że ma być najtaniej bo auto tylko na rok bierzesz ? Napisałeś że budżet nie za duży. A wtedy właśnie trzeba mądrze nie oszczędzać. 

Nie ma takiego produktu na rynku jak maty co będą dobre na miesiąc pół roku czy rok . No dobra są takie co ponoć po roku twardnieją i pękają lub spływaja z blachy.

Szkoda mi czasu i to nie w moim stylu  abym   na prowadzonych przeze mnie projektach testował która najtańsza mata daje już radę . 

Sprostowanie - popełniłem kiedyś  projekt - AUDI Pałka gdzie użyto dekarki - tak DEKARKI ! . Nie spłyneła , nie pokruszyła się i na dodatek dzieki prawidłowej i przemyślanej aplikacji sprawdziła się dosyć dobrze .Uznałem jednak że komfort pracy nie jest wart tej oszczędności .

Polecona przeze mnie GMS  jest najtańszą mi znaną matą trzymającą parametry i umożliwiającą cokolwiek ogarniętemu pseudo instalatorowi o ile się przyłoży przy wałkowaniu osiągnąć 

rewelacyjne efekty.I nie naklejasz jej na rok .

Teraz merytoryczne fakty :

Sam sprzedający w opisie  podał na ile  te maty są dobre. 

CYTUJĘ 

Polecamy stosować nie dużo droższe, a skuteczniejsze maty butylowe AB-2 oraz AB-25. Często koszt rozebrania auta jest wyższy niż zakupionego materiału do wyciszania, a im tańszy materiał tym niższa jakość, żywotność i skuteczność.

Grubość: 2 mm

1 sztuka = odcinki 200 x 50 cm = 2 m2 

• Model:
    Alubutyl 2mm 400x50cm
  • Waga (z opakowaniem):
    7.2 kg

Mata wygłuszająca 2.5mmx500mmx4000mm 2m2

Aby uzyskać najlepszą - pełną izolację akustyczną stosujemy w pierwszej kolejności matę wygłuszającą butylową z aluminium o grubości 1.8mm, następnie używamy pianek gumowych(dostępnych na naszych innych aukcjach)!

Waga (z opakowaniem):
7 kg

Koniec cytatu .

Jak mata  jest dobra to nie potrzeba dodatkowo pianek gumowych .

Czyli grubsza mata waży mniej niż cieńsza ?

Oznacza to że  maja inną gęstość . A to dzięki swej jakiejś "magicznej" strukturze wewnętrznej i gęstości  uzyskujemy lepsze tłumienie - czy tak?

GMS  XL 07  1,7 mm   =    199 pln za 3,2 m2   = 9,5 kg       Powierzchnia przez masę = 0,336....       ρ = 1.75    

2mm    oraz  2,5 mm  = 109 pln za 2 m2   = 7,2 kg             Powierzchnia przez masę = 0,277....       ρ = 1.44         ( chyba że mam urojenia i coś źle policzyłem ) 

Jak dla mnie to możesz sobie smołą drzwi pomazać . I nawet może fajnie grać .

Lecz cyfry coś tam mówią  .

Skoro  chcesz   kupić najtaniej a nie dobrze  to po co pytasz na forum :-)  Wystarczyło sobie policzyć .

Rozjaśniłem trochę ?

I nie myśl sobie że napisałem to żeby się wymądrzać lub Cię zirytować .Nic bardziej mylnego .

Napisałem żebyś się czegoś dowiedział i w kolejnym aucie które zostawisz sobie na dłużej był już bogatszy o tą wiedzę .

Oczywiście jest wiele innych mat z pewnością lepszych niż ten GMS ale to już wolny wybór i portfel .

Pozdrawiam. 

#15 Gural

Gural
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 20:08

Dziękuje Robsonek, odrazu dalem dwa rodzaje i dostalem trzeci link od kolegi wiec chcialem pytac czym to sie rozni bo osobiscie jako nawicjuesz nie widzialem w tym roznicy prìcz ceny bo ta 1,6mm byla droższa niz ta 2mm a nawet czytajac opis aukcji nie wyłapie wszystkiego bo nie wiem na co dokladnie zwracac uwage bo mam małą wiedze, nie moge w ogole nie robić bo obecnie nie mam w nich glosnikow
Korniki wygryzły membrane ;) dlatego chce przejsc do działania, troche forum poczytalem i sporo sie dowiedzialem ale dalej nie moge znalesc tego tematu gdzie sa podane gdzies na foeum gotowe zestawy, troche sie zawiodlem bo nikt nie zasugerowal mi tego wzmacniacza, a jak nie chcecie pisac 100x jak to gdzies widzialem to poprostu odeślijcie mnie do jakiegos działu albo postu bo jest tego tyle ze nie idzie wszystkiego znalesc a napewno ten temat nie jest podpięty, a jak uwazacie ze ten zestaw co wybrałem jeat do d*py to napiszcie na co mam bardziej zwracac uwage , subwoofer wybralem niski aby sie zmiescil po zlozeniu dachu jeat 28cm wysokosci .
https://allegro.pl/o...source=facebook

Czy taki wzmacniacz po taniości da rade do tego zestawu ? I tego radia ? Jakaś pomoc?

#16 ufik

ufik

Infinity-Sony-DLS-Nakamichi NXS-Apple

• Użytkownik
  • 739 postów

Napisano 01 lipiec 2020 - 09:26

tak jak pisałem na pw. zamiast robic wszystko na dziadowskim sprzecie, zrob dobrze przedni system z wygluszeniem i radiem a potem dorzuc wzmak i suba jak sie budzet odbuduje. nawet gotowe słupki by sie znalazly zeby to mialo rece i nogi.
Jeśli oczekujesz ze ktos poleci ci glosniki do 200zl, wzmak do 200zl i suba do 200zl to niestety nie to forum.

Pure Passive na dziwnych głośnikach i bez radia a gra :hyhy:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych