Skocz do zawartości

audi b5 sedan sub do bagaznika 2 x jl audio 10w3v3"


AuSeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
mam audi b5 sedan i chce tam upakowac 2x10" JL 10w3v3
mam teraz skrzynke zamknieta, a chce zrobic BR 130L
zaprojektowalem juz pare skrzynek ale zastanawiam sie w ktora strone najlepiej zrobic port a gdzie suby
na obrazku jest plan jak chce teraz, czyli glosniki do samym koncu pojazdu,w strone tylnej klapy, a port w podszybie (podszybie jest puste zaciagniete dzwieko-przepuszczlalnym materialem)
port bedzie prostokatny, na cala szerokosc skrzyni/bagaznika
myslalem tez zrobic na odwrot? ale czytalem ze powietrze z portu najlepiej jak sie odrazu nie odbija, w tym wypadku klapa

a moze znacie jakies inne, lepsze kombinacje?

post-26216-0-82487100-1592517243_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej mialem skrzynie 70l tak jak producent zaleca, ale musialem zmienic na zamknieta bo potrzebowalem miejsce w baganizku, teraz znowu moge dac BR

robilem rozne wyliczenia i 130L poprostu prezenetuje sie ciekawie bo +3db na 32hz gdzie teraz na zamknietej jest -10db, no ale wiadomo to zamknieta skrzynia

jesli chodzi o opoznienia to nie mam pojecia o co chodzi (domyslam sie ale w sumie nie wiem), jesli mozna by bylo wytlumaczyc jakims prostym jezykiem to bylo by fajnie

 

tutaj opoznienia z projektu 130L

post-26216-0-55723000-1592575712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili zerknę na ten projekt.

 

Pierwsze wrażenia:

 

Rób 2 x 33 litry i F 35Hz

Delay na poziomie 17.5 ms.

 

Będzie szybko i nisko.

F3  = 30.8 Hz.

 

Port raczej szczelinowy o kształcie litery "L" o powierzchni 80 ... 100 cm2, bo L wynosi od 513mm do 660mm, stosownie do przekroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym FAQ masz nieco teorii na temat odbić i jak to wygląda pod kątem zgodności z fazą sygnału emitowanego przez sub:

Does the placement of subs matter? - Car Audio Central

Opis daje przybliżenie problemu, nie jest naukowym wywodem :)

 

A jak mają inni suby zamontowane:

https://www.google.pl/search?q=placing+the+subwoofer+in+the+trunk+of+a+car&tbm=isch&ved=2ahUKEwjNh4THuJDqAhWvwQIHHWzSB9YQ2-cCegQIABAA&oq=placing+the+subwoofer+in+the+trunk+of+a+car&gs_lcp=CgNpbWcQA1CA3BBYgNwQYKjjEGgAcAB4AIABaIgBaJIBAzAuMZgBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1n&sclient=img&ei=bgfuXs2YC6-Di-gP7KSfsA0&bih=938&biw=1920

 

W mojej budżetowej instalacji - staruszek van z otwartym bagażnikiem - sub emituje falę z prawego boku na lewy, szczelina b-r skierowana jest do kierunku jazdy.

Na jakość niskich nie narzekam:

post-18412-0-44351900-1592659495_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a wiec wymyslilem taka skrzynie jak na obrazku, pojemnosc netto 70l, strojenie 35hz

port 40mm na 250mm dlugosc 266mm

o ile opoznienie niskie (max 18ms) to martwi mnie troche predkosc powietrza na wylocie bo siega az 55m/s przy 27hz a czytalem zeby trzymac 17m/s i mniej, nie chce zeby swiszcało, tym bardziej ze port do kabiny, co prawda rogi beda ladnie zaokroglone wiec moze troche to bedzie zredukowane ale wiem czy wystarczajaco, musial byl tu dac 2 wiekszy port a wiec i dłuższy ale wtedy nie ma jak go zawinąć nigdzie :/

co myslisz o tym projekcie?

i czy do tak "malej" skrzyni warto dawać jakies elementy wspierajace do srodka czy sama konstrukcja starczy? materiał mdf 18mm, moc 1000W

 

edit

posiedzialem chwile z programem i mam nastepujace wartosci (skrzynia z obrazka bez góry)

netto 70l

strojenie 35hz

predkosc powietrza 30ms

opoznienie 18

port 300x60mm dlugosc 517mm

port konczy sie 48mm od dolnej tylnej sciany, nie bedzie to zadnym problemem??

post-26216-0-12040400-1592942378_thumb.jpg

post-26216-0-73532900-1592946238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...