Skocz do zawartości

Jak zbudować skrzynię (zabudowę) do boku bagażnika w a6c7 sedan


wallace
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym,że nie mogę nigdzie znaleźć gotowej skrzyni subwoofera do audi a6 c7 sedan zaplanowałem,że coś sam wymodzę (chyba,że ktoś wie gdzie kupić lub ma gotową skrzynię do lewego boku bagażnika audi a6 c7 sedan). Mam pytanie odnośnie zrobienia środowiska pod subwoofer a mianowicie,czy skrzynia musi być sztywna,czy wystarczy,że zrobię przestrzeń zamkniętą (szczelną) wyłożoną matami itp gdzie będzie grał subwoofer,a tylko ściana na której będzie zamocowany będzie sztywna ze sklejki ? Rozchodzi się o to,że w tym miejscu gdzie chcę zamontować głośnik są profile fabryczne ,a nie chcę tego usuwać. Ktoś coś doradzi mądrego? na zdjęciu miejsce,gdzie ma być subwoofer.

post-23160-0-69303000-1590956152_thumb.jpg

post-23160-0-75815800-1590956166_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pimpmysound.com/gehaeusesubwoofer-fuer-audi-a6-c5-avant-mit-jl-audio-10w1v3.html

 

Co prawda do kombi ale nie zaszkodzi spytać czy mają coś dla Ciebie. Ewentualnie obejrzyj zdjęcia i zobacz jak to wygląda w ich wykonaniu. Jest jeszcze gość na Youtube CAF który robi takie krok po kroku i nawet ma film z budowy (stack subwoofer box layered). Co do Twojego pytania - musi być sztywno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pimpmysound.com/gehaeusesubwoofer-fuer-audi-a6-c5-avant-mit-jl-audio-10w1v3.html

 

Co prawda do kombi ale nie zaszkodzi spytać czy mają coś dla Ciebie. Ewentualnie obejrzyj zdjęcia i zobacz jak to wygląda w ich wykonaniu. Jest jeszcze gość na Youtube CAF który robi takie krok po kroku i nawet ma film z budowy (stack subwoofer box layered). Co do Twojego pytania - musi być sztywno

Dziękuję za szybką odpowiedź,widziałem linka i filmiki tego kolesia co podesłałeś. U mnie problemem jest ten profil fabryczny widoczny na zdjęciu. Chciałbym zbudować największą przestrzeń dla głośnika i mam pytanie : czy jeśli bym wykleił wszystkie blachy matami bitumicznymi i stworzył zamkniętą przestrzeń dla głośnika a później wyłożył to piankami akustycznymi a następnie zrobił ściankę ze sklejki pod głośnik i wszystko bym uszczelnił,żeby była przestrzeń zamknięta czy by to zadziałało? Czy problem byłby w tym,że tylną ścianą zabudowy subwoofera byłby błotnik auta i mógłby rezonować i w końcu coś by się uszkodziło w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie wyjdzie, jeśli nie zrobisz pożarnej skrzyni to lepiej odpuść temat, narobisz się a efektu nie będzie. Tu chodzi o jak największa sztywność i szczelność. Masz sporo miejsca pod podłogą, nie lepiej tam?

Mam tam pełnowymiarowe koło zapasowe i akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w erze kolego [emoji6] gotowa skrzynka w boczek tą metodą z filmu, uniwersalna dobrana pod głośnik albo w podłogę. Wyjdzie Ci to na zdrowie bardziej niż rzeźba którą chciałeś się zająć

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wallace, to co planowałeś zrobić nie zadziała a pole manewru w naszych samochodach jest marne żeby nie powiedzieć że nie ma go wcale. Gdyby chodziło o małą skrzynkę 12-15L netto to można zawalczyć o te kilka litrów w nadkolu i zrobić formę z żywicy i mat plus płaska skrzynka z cienkiego mdf-u (z wzmocnieniami w środku) na zewnątrz boczka. Skrzynka na tyle płaska żeby nie blokowała podnoszenia podłogi która jest w jednym kawałku bez „złamania”. Przy takiej opcji możnaby rozważyć wycięcie sporej części samego boczka aby zyskać dodatkowych kilkanascie milimetrów.

 

W przypadku zapotrzebowania na większą objętość kwestia nadkola byłaby warta zachodu gdyby nie te łączenia blach i oczywiście zawiasy klapy wchodzące do bagażnika (czego Audi nie zmieniło w C8).

 

U mnie się skończyło klasycznie na skrzynce 20L przytulonej skosem do oparcia kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...