Skocz do zawartości

Wybór subwoofera do sq


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hej. To są bardzo różne głośniki, no i granie też będzie odmienne.

AS HX10sq szybki, chudy, detaliczny bas. Zejścia nie oczekuj.

Rockford HX2 jest "cięższym" głośnikiem. Nie zagra tak szybko i punktowo jak AS 10SQ, lecz odwdzięczy się obfitym, mocniejszym uderzeniem, mięskiem i zejściem.

Wszystko zależy od tego jakie masz woofery, bez tej informacji, ja raczej wstrzymał się bym z poleceniami co będzie dla Ciebie lepsze. Albowiem kluczową kwestią jest zestrojenie woofera z subem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobry pomysł. Ale Helix także do lekkich nie należy i trzeba mu dać trochę prądu i DF, żeby zagrał szybko i punktowo. Zresztą z HX2 to sama historia. Najmniej wymagający prądowo będzie AS.

jest nawet na naszej gieldzie , 410 zl ze skrzynka , tylko brac

 

Ze skrzynką za 550 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobry pomysł. Ale Helix także do lekkich nie należy i trzeba mu dać trochę prądu i DF, żeby zagrał szybko i punktowo. Zresztą z HX2 to sama historia. Najmniej wymagający prądowo będzie AS.

 

Ze skrzynką za 550 ;)

U mnie dostawal zaledwie 250 z kac500f i dawal sobie swietnie rade :) teraz mam Gl-S12 2x4 ohm i z racji tego ze nie moge dopasc zadnego sensownego mono aby pedzic Rainbowa spietego w 2ohm, dostaje 2x140 w z Kraftwerka i jest naprawde ok do normalnego sluchania a nawet mozna troche odkrecic i tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dostawal zaledwie 250 z kac500f i dawal sobie swietnie rade :) teraz mam Gl-S12 2x4 ohm i z racji tego ze nie moge dopasc zadnego sensownego mono aby pedzic Rainbowa spietego w 2ohm, dostaje 2x140 w z Kraftwerka i jest naprawde ok do normalnego sluchania a nawet mozna troche odkrecic i tez jest ok.

To nie słuchasz tego GL-S12 pod iPaulem 2000dm co jest w stopce?

 

pardon za offtop

 

co do tematu to z gitarami jakoś kojarzy mi się cerwin vega 104/124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos pomiedzy nimi czyli troche amerykanskiego tlustego basu ale i szybko, precyzyjnie -> Helix P10W nie zawiedziesz sie :)

 

 

jest nawet na naszej gieldzie , 410 zl ze skrzynka , tylko brac :)

U mnie dostawal zaledwie 250 z kac500f i dawal sobie swietnie rade teraz mam Gl-S12 2x4 ohm i z racji tego ze nie moge dopasc zadnego sensownego mono aby pedzic Rainbowa spietego w 2ohm, dostaje 2x140 w z Kraftwerka

 

Moim zdaniem tej mocy i kontroli jest zdecydowanie za mało dla realizacji możliwości i potencjału tych głośników. A tymbardziej w 2 ohmach.

Moc znamionowa wzmacniacza nie powinna być niższa od mocy, którą może przyjąć głośnik. Im wyższa, tym lepiej/tym mniej zniekształceń będzie się wydobywać z głośnika.

Naprawdę zdziwiłbyś się jak byś im zapodał conajmniej dwukrotną moc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Helixa P10W i na prawdę fajny głośnik. Ja go zasilam Kenwoodem PS-300T więc mocy trochę więcej i gra przyjemnie. Chociaż siedzeniami nie rusza za bardzo :) Ale nie do tego jest stworzony. Chyba że jakieś małe autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...