Skocz do zawartości

Strzelajacy glosnik


naven00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, przy podlaczaniu wzmacniacza fli 900s pod glosniki frontowe signum se 5.2c oraz tw pd vibea ze zwrotka rowniez od vibea możliwe że pomyliłem na jednym kanale plus z minusem. Po czym zabralem sie za ustawianie tego ustrojstwa i jeden z glosnikow zaczął strzelac. Poprawilem to podłączenie lecz po przekroczeniu danej głośności, glosnik nadal strzela :/. Czy dobrze myślę że wlasnie sobie rozwalilem glosnik i po prostu sie karkas odkleil? Proszę o radę bo nie wiem ck robić, może ktoś z was regenerowal juz takie glosniki i albo chciałby sie podjąć ich regeneracji albo mnie poinstruuje co i jak.

Jesli pisze to w złym dziale to proszę o przeniesienie

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jesteście w stanie mi wytłumaczyć co się dzieje? Co zrobić żeby te glosniki nie strzelaly, bo głośniej mogłem puszczać pod samym radiem i nic się nie działo. Powoli już mam dość tego ca w a4 b5, wszystko pod górkę, drzwi ch*jowe, ori instalacja głośników też syf, bo nawet nie ma podziału na tw i wf jedynie po jednej parze kabli na stronę...

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain nie dziala jak pokretlo poziomu mocy a 100% to moc rms wzmaka. Wystarczylo ze zle ustawiles gain poszedl przester ze wzmaka i u....o tweeter. Skoro prawie na maxa to jestem pewny ze prxrsterowales wzmaka i rozje.. tweeter

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter jest sprawny, problem jest z midem

 

Czy on ukradł , czy jemu ukradli , to mniej ważne i tak jest w to zamieszamy :)

Na teraz nie da się odwrócić tego co zaszło , jak głośnik jest uszkodzony to trzeba wymienić / naprawić , regulacje nie przywrócą mu sprawności .  Przy zlej polaryzacji nie zachodzi sumowanie poziomu i pokusa redukcji tego zjawiska poziomem sygnału ( mocą pompowaną w głośnik ) czasami ma nieprzyjemny finał .

Jak nie masz pewności to zamień głośniki stronami i sprawdź ( zamień na próbę kable wooferów na wyjściu wzmacniacza ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko czy chociaż próbowałeś to zrobić wedle ogólnie znanych prawideł?

Próbowałem to zrobić według znanych zasad

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Czy on ukradł , czy jemu ukradli , to mniej ważne i tak jest w to zamieszamy :)

Na teraz nie da się odwrócić tego co zaszło , jak głośnik jest uszkodzony to trzeba wymienić / naprawić , regulacje nie przywrócą mu sprawności . Przy zlej polaryzacji nie zachodzi sumowanie poziomu i pokusa redukcji tego zjawiska poziomem sygnału ( mocą pompowaną w głośnik ) czasami ma nieprzyjemny finał .

Jak nie masz pewności to zamień głośniki stronami i sprawdź ( zamień na próbę kable wooferów na wyjściu wzmacniacza ).

Niestety zamiana kabli nic nie da, bo wiem że jesr teraz podłączone odpowiednio

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiony prawie na max

Nie jestem pewny, bo zakres gain'a z nieco innej wersji FLI - od 0.2V do 7V.

Jak ustawiłeś niemal na MAX., to jesteś w okolicach 0.8/1.6V, a to jest zbyt wysoko ustawione. Przester wzmaka gwarantowany przy średnim ustawieniu Vol.

MAX. oznacza 0.2V;

MIN. oznacza 7V.

Tak dla przypomnienia, a jak ustawiałeś zgodnie ze sztuką, to tylko Ty wiesz dlaczego wylądowałeś Gain'em w okolicach MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz porady , czy wiesz lepiej ?

Wiesz po co masz je zmienić ?

Uszkodzony masz jeden czy dwa głośniki , lub czy ich uszkodzenie objawia identycznie i w tym samym momencie ?

Chce porady dlatego stworzylem ten watek, nie do końca wiem po co. Jedem glosnik tak jakby strzela szybciej przy np 34 a drugi wcale.

Może to byc tez wina kabli rca? Bo wykorzystalem stare które ktoś wcześniej położył w aucie, musiałem zarabiać jedną stronę przy wzmaku, prsy radiu tez bede musial zarabiać koncowki i zastanawiam się czy puszczac ten ksbel rca gdzies indziej czy po prostu sam przewód kupić, koncowki i zarobić na nowo. Rca podczas jazdy ma straszne przebicia od altka, altek po regeneracji. Samo rca jest dość grube i ma ekran. Mam możliwość podłączenia innej pary rca i to zrobię lecz nie dziś bo nie mam nawet ochoty wychodzić teraz z domu i znowu sie z tym j*bac. Jutro jest nowy dzień i dzisiaj chciałbym sie dowiedzieć jak najwięcej żeby jutro zrobić to dobrze

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Nie jestem pewny, bo zakres gain'a z nieco innej wersji FLI - od 0.2V do 7V.

Jak ustawiłeś niemal na MAX., to jesteś w okolicach 0.8/1.6V, a to jest zbyt wysoko ustawione. Przester wzmaka gwarantowany przy średnim ustawieniu Vol.

MAX. oznacza 0.2V;

MIN. oznacza 7V.

Tak dla przypomnienia, a jak ustawiałeś zgodnie ze sztuką, to tylko Ty wiesz dlaczego wylądowałeś Gain'em w okolicach MAX.

Jutro zmniejsze gaina dzieki za informacje

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tu według mnie nue

Nie wymyślaj nowych teorii o zasadach pracy wzmacniaczy, głośnika i o szkodliwości zmian polaryzacji w zasileniu drutu w postaci cewki.

One są znane i nie podlegają zmianom... co najwyżej zostają uszkodzone przez nieznajomość ich działania i ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyślaj nowych teorii o zasadach pracy wzmacniaczy, głośnika i o szkodliwości zmian polaryzacji w zasileniu drutu w postaci cewki.

One są znane i nie podlegają zmianom... co najwyżej zostają uszkodzone przez nieznajomość ich działania i ograniczeń.

Nie chce sie tutaj z nikim kłócić czy cos, bo to sensu nie ma według mnie pojęcia dużego nie mam ale w każdy temat sie z czasem wglebiam. Nie bede tutaj zbytnio przyczyny szukal, gain jest na okolo 3/4 skrecony we wsmaku, mam wyjety głośnik. Teraz czy da radę w tym wymienic same cewki bez wymiany reszty podzespołów?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę cię zmartwić cewka nie spali się przez złą polaryzację trochę żeby ci uświadomić....

czy jeśli do żarówki  12V podłączysz prąd odwrotnie nie zgodnie czyli do plusa podasz minus i do minusa plus, spalisz ją?

czy spalisz jeśli podasz większe napięcie dajmy na to 18V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu według mnie nue chodzi o gain czy coś po prostu cewka się rsczej ujarala od odwrotnej polaryzacji z 3,4 rzedy zwoi są koloru miedzi reszta ciemna

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Litości.

Wróć na FAQ Nazara i jak przeczytasz ze zrozumieniem wróć do tematu i odpowiedź się sama nasunie.

Jak nie rozumiesz co ci nakamichi napisał to w zasadzie nie ma o czym rozmawiać dopóki nie nadrobisz zaległości.

Potem wskocz do tematu jak ustawiać gaina.

Miłej lektury.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości.

Wróć na FAQ Nazara i jak przeczytasz ze zrozumieniem wróć do tematu i odpowiedź się sama nasunie.

Jak nie rozumiesz co ci nakamichi napisał to w zasadzie nie ma o czym rozmawiać dopóki nie nadrobisz zaległości.

Potem wskocz do tematu jak ustawiać gaina.

Miłej lektury.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Niczego nowego sie nie dowiedzialem z tego faqu

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...