Skocz do zawartości

Radio Android - problem z mikrofonem...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam problem ze swoim radiem. Jest to chińczyk z Ali, dedykowany do modelu samochodu, z Android 10.

Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony, pięknie śmiga, pełno aplikacji itd. Niestety  nie mogę poradzić sobie z mikrofonem.

Pierwszy mikrofon, który był razem z radio działał kilka dni - taki zwykły na jack. Kupiłem drugi (niby lepszy, też na jack) przy montażu sprawdziłem czy ten nowy działa, działał więc wszystko złożyłem do kupy i cieszyłem się jazdą. Niestety minęło kilka dni i ten także przestał działać...

Nie wiem czego to wina, czy sprzętu czy softu... ale da się to jakoś obejść ? tzn. mikrofon na USB zadziała ? a może mikrofon po bluetooth ? I jak wtedy połączyć telefon ? Zależy mi głownie na rozmowach, ale fajnie by było jakby wyszukiwanie głosowe też hulało...

 

Proszę o porady co można z tym tematem zrobić ... ?

 

 

Takie radio posiadam: https://i0.wp.com/ae01.alicdn.com/kf/H7e83b647044e47a7a33015fa63601956c.jpg?crop=7,5,926,600&quality=3770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę z mikrofonem, ale mam pytanko - czy to radio masz podłączone do jakiegoś zestawu audio, czy bezpośrednio do głośników? Rozważam zakup takiego ale powstrzymują mnie wątpliwości co do jakości po RCA. Mógłbyś napisać co wiesz na ten temat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę z mikrofonem, ale mam pytanko - czy to radio masz podłączone do jakiegoś zestawu audio, czy bezpośrednio do głośników? Rozważam zakup takiego ale powstrzymują mnie wątpliwości co do jakości po RCA. Mógłbyś napisać co wiesz na ten temat? :)

Radio jest podpięte pod fabryczne głośniki. Z tego co wiem przy wzmacniaczu byłyby jakieś problemy z montażem... Takie info było w aukcji.

 

 

Co do mojego problemu to naprawdę nikt nic nie wie ?

Można to jakoś obejść ? np. kupić zestaw głośnomówiący i połączyć jakoś z radiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że jedynie tel. do chińczyka...

 

Napisałem do niego, ale coś nie odpisuje... :D

 

Są mikrofony na USB i bluetooth - nie zadziałają ?

Zastanawiam się także nad kombinacją telefon -> zestaw głośnomówiący -> radio. Warto próbować ? Radio ma przecież bluetooth, tylko nie działa mikrofon, który za to miałby zestaw głośnomówiący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...