Skocz do zawartości

DSP jest zasilane pomimo wyłączenia zapłonu: Pioneer DEQ-S1000A


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam problem z instalacją DSP Pioneer DEQ-S1000A w mojej Cytrynie C5 X7.

 

DSP pozostaje włączone nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki: niebieska dioda na urządzeniu świeci się, DSP podaje +12V na przewodzie Remote turn-on do wzmacniacza.

 

DSP zainstalowałem za deską rozdzielczą (zdjęcie w załączniku), zasilanie poprowadzone zostało z puszki bezpieczników pod kierownicą. Użyłem 2 rozdzielaczy bezpieczników: jeden prowadzi do gniazda, które zawsze podaje +12V, niezależnie od pozycji kluczyka (połączyłem go z żółtym przewodem DSP) a drugi rozdziela bezpiecznik gniazda zapalniczki (połączony z czerwonym kablem DSP): jest aktywne tylko w pozycji zapłon, potwierdziłem to multimetrem.

 

Co ciekawe, nawet gdy zupełnie odłączę czerwony przewód od DSP, dioda na urządzeniu dalej się świeci a urządzenie podaje +12V na Remote turn-on.

 

Sprawdzę konektor DSP, być może przez przypadek wyciągnąłem ten pin z wtyczki, ale wątpię. Macie jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam, Radek.

 

 


post-16999-0-05305600-1589193164_thumb.jpg

post-16999-0-89706300-1589193067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekać , sprawdzić ustawienie zwłoki w opcjach jak tez jaki został wybrany sposób wzbudzenia procka .

Czekałem 2 minuty: nic, wzmacniacz dalej pracuje, dioda DSP świeci się na niebiesko.

Potwierdziłem miernikiem: czerwony przewód względem masy ma napięcie tylko w pozycji "zapłon", żółty ma napięcie ciągle :/

 

Nie znalazłem nigdzie możliwości konfiguracji zwłoki ani też sposobu wybudzania (ustawiam poprzez dedykowaną na iPhone aplikację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja we współczesnych prockach , może się odbywać na różne sposoby .

Poprzez Acc

Poprzez wydzielenie z wejść głośnikowych składowej stałej ( lub progu poziomu ), czyli aktywacja radia powoduje samoczynny start procka. Zerknij tez w uwagi dotyczące podłączenia wejść i sugestii tam zawartych.

 

•Make sure to connect with the speaker input if your vehicle has no ACC (accessory) position. This unit activates with the power of the car stereo / navigation system.  This unit may not activate depending on the type of car stereo / navigation system.

 

 

U ciebie może być jeszcze sprawa podłączenia Remote turn-on, pozostaw je chwilowo luzem , do może się zdarzyć przy błędnym podłączeniu , ze zasilasz procka od "tylu" . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie też radio się świeci po wyłączeniu w c5x7 tak mam podłączone jak na zdjęciu do radia alpine ute-92bt sam muszę włączać i wyłączać i po wyłączeniu swieci się i pokazuje godzinę, gdzie podłączyć żeby się samo włączało i wyłączalo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wybaczcie, że odpisuję dopiero teraz. Dzięki za Wasze wiadomości.

 

W samochodach PSA (Citroen/Peugeot) jest "tryb eco".

Sprawdzałem miernikiem i rzeczywiście - napięcie gasło w momencie wyłączania zapłonu na żółtym przewodzie, z tym, że akurat badałem to napięcie gdy samochód włączał tryb Eco.

W normalnym trybie "nie-eko" gniazdo bezpiecznika, które rozdzieliłem podaje ciągle napięcie. Napięcie wygasa dopiero gdy samochód przejdzie w tryb eko (timer, nie wiem dokładnie jak długo trzeba czekać, zależne jest to chyba od poziomu naładowania akumulatora, albo ostatniego czasu pracy silnika.

 

Wpiąłem się w inny bezpiecznik (niezależny od eco, napięcie tylko na zapłonie), odczekałem chyba 2 minuty i zasilanie procka jest odcinane. Co ciekawe, otwarcie drzwi (którychkolwiek) znów załącza DSP, dlatego dalej nie mam pewności, czy to nie szum radia włącza DSP: jeśli tak to ten czerwony przewód jest zbędny (DSP podpięte pod fabryczne wyjście głośników high-level).

 

Fabryczne radio zawsze włącza się po otwarciu drzwi (robi sobie taki mini-boot, żeby po odpaleniu auta wstało szybciej) i to najwyraźniej wybudza DSP.

 

Chciałbym sprawdzić, czy istnieje możliwość wyłączenia tej funkcjonalności DSP: chcę aby to napięcie na czerwonym przewodzie dyktowało kiedy DSP (i wzmacniacz) ma się załączać.

 

Gdybym wiedział, że tak będzie to po prostu podpiąłbym "remote" wzmacniacza do tego bezpiecznika, którego używam teraz.

 

 

 

U mnie też radio się świeci po wyłączeniu w c5x7 tak mam podłączone jak na zdjęciu do radia alpine ute-92bt sam muszę włączać i wyłączać i po wyłączeniu swieci się i pokazuje godzinę, gdzie podłączyć żeby się samo włączało i wyłączalo ?

 

Nie załączyłeś zdjęcia? Tak jak napisałem wyżej, w Cytrynach i Peżotach zasilanie na radio podawane jest zawsze, niezależnie od zapłonu i to BSI samochodu (chyba przez szynę CAN?) decyduje czy włączyć tryb eko: po jego aktywowaniu radio jest usypianie i nie jest możliwe odtwarzanie audio: pomimo tego i tak działa wyświetlacz radia informujący o trybie eko.

 

Zatem do takiego nie-fabrycznego radia nie można użyć fabrycznego bezpiecznika dedykowanego radiu.
 


A panel radia wypinasz czy zostaje na radiu w standby?

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

mam radio OEM Citroena, nie da sie wypiąć panelu na szczeście :)


Kiedyś miałem temat w radiu samochodowym, że producent dołączył kostkę w której był zamieniony żółty z czerwonym. Może u Ciebie jest podobna sytuacja?

dzięki za pomysł, ale nie jest tak: po podłączeniu jedynie czerwonego przewodu DSP nie wstaje.

 

Po za tym konektor kostki ma przewody takiej samej grubości dla głośników (niestety nie miedziane, nie wiem czemu?) za to masa i zółty są znacznie grubsze i mają jakby dedykowane miejsce w kostce zaraz koło siebie :)


Aktywacja we współczesnych prockach , może się odbywać na różne sposoby .

Poprzez Acc

Poprzez wydzielenie z wejść głośnikowych składowej stałej ( lub progu poziomu ), czyli aktywacja radia powoduje samoczynny start procka. Zerknij tez w uwagi dotyczące podłączenia wejść i sugestii tam zawartych.

 

•Make sure to connect with the speaker input if your vehicle has no ACC (accessory) position. This unit activates with the power of the car stereo / navigation system.  This unit may not activate depending on the type of car stereo / navigation system.

 

 

U ciebie może być jeszcze sprawa podłączenia Remote turn-on, pozostaw je chwilowo luzem , do może się zdarzyć przy błędnym podłączeniu , ze zasilasz procka od "tylu" . 

Wychodzi na to że chyba masz rację, ten czerwony przewód jest zbędny, jednak w tej instrukcji nie jest to dostatecznie jasno powiedziane. Nie mam nawet kiedy tego dobrze zbadać, plus, mega irytuje mnie problem z szumem (jednostajny, cichy, niezależny od obrotów) i wyciem wraz ze wzrostem obrotów, ale to temat na osobny post. Wiem, że wałkowany milion razy, ale wydaje mi się, ze wszystko zrobione zgodnie ze "sztuką", zasilanie +12V prowadzone grubym kablem 25mm^2, fabryczna masa do goła objechana z ocynku w punkcie styku, osobno poprowadzone zasilanie, osobno sygnał (choć remote-turn-on biegnie wraz z sygnałem)... będę musiał wszystko od nowa rozebrać i sprawdzić każdą możliwą przyczynę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...