Skocz do zawartości

Problemy z kondensatorami..


markot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie

 

Dziś podłączyłem do mojego systemu dwa kondensatory, jeden napędza wzmacniacz jbl 1004 a drugi 14001. Oba kondensatory są 1f firmy dietz niebieskie, pod wzmacniacz 1004 już są podłączone głośniki, a pod 14001 jeszcze nie ( w przyszłości JBL P1222). Pojawia sie problem, gdy wszystko jest włączone oba kondensatory włączają się, ale po paru minutach jeden z kondensatorów wyłącza się, przestaje świecić wyświetlacz wskazujący napięcie. gdy wyłączam wszystko i po pewnej chwili znów włączam to oba świeca. Nie wiem co robić czy kondensator jest zepsuty? - oddać go na gwarancji, czy dopiero jak podłącze głośniki P1222 pod wzmacniacz 14001 zaczną normalnie oba świecić, chodzi tu o pobór prądu?Liczę na szybką odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nic pod drugi nie jest podpięte, to tak jak mówiłeś Bochen - kondensator się ładuje, nie ma komu oddać ładunku więc się wyłącza ...

Sposób Ryszarda13 na pewno da rezultat pozytywny - tzn. drugi kondensator zachowywać się będzie podobnie po podmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak zastanawiam o czym wy piszecie?

 

ten ktory sie wylacza pewnie podlaczony jest do 14001 jesli tak to ten wzmak nie zużywa przeciez energi (w minimalnym stopniu na podswietlenie itd.) wiec kondek sie laduje i wylacza bo nie musi dzialac

 

Jak to jest mozliwe skoro sa wlaczone rowlonegle do instalacji i nie ma czegos takiego w tym wypadku ze jeden kondensator jest podlaczony do wzmcniacza a a drugi do b.

Jak dziala jeden wzmcniacz to ciagnie zarowno z jednego i drugiego kondensatora...

 

To raz a dwa to ze o ile ja dobrze pamietam to deietzy niebieskie same sie nie wylaczaja tylko sa sterowane rem +12V i od tego zalezy czy wyswietlacz dziala czy nie,bo sam kondensator dziala caly czas bez wzgledu na to szy radio jest wlaczone,czy wzmacniacz gra czy nie,czy tez ze silnik jest wylaczony i auto stoi NON STOP.

 

markot84, sprawdz czy plytka pcb z tym wyswietlaczem jest dobrze przykrecona czy nie jest luzna,ona jest scisnieta wkrecanymi wyjsciami kondensatora ze tak to nazwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziekuje za odp odlaczylem ten dzialajacy konensator i podpielem tylko ten nowy niestety zalacza sie tylko na dwie minuty i gasnie, przy wlaczeniu powinien byc dzwiek niestety nie ma, oraz gdy nastepuje spadek napiecia powinna zapalic sie niebieska dioda - nie pali sie wiec wysylam go na gwarancji do sprzedawcy. Dziekuje za odp i przepraszam za brak polskich liter ale pisze z tel. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...