Skocz do zawartości

Nitownica


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ja mam najtańszą z leroja i wystarcza do sporadycznego użytkowania, Niteo tools jakos tak.

Zrobilem nią sufity podwieszane w mieszkaniu plus jakies inne prawce z nitami i nadal dziala poprawnie

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś o nazwie "stanley" od jakiś 10lat sporadycznie się nituje, prócz zgubionego kluczyka do przekładania głowić robi robotę.. Za to znajomy pokusił się kiedyś na nitownice chyba firmy "yato" z regulowanym kątem głowicy 90-180'.. Raczej lekkie nieporozumienie bo chwila się odblokowywało/ utrudniało pracę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł miałem od lat jakąś zwykłą i ciągle wkurzało mnie że co chwilę się blokował ten drut który urywa się po zaciśnięciu nita i trzeba było czasem aż rozkładać to na drobne części by go wyjąć . Od pół roku mam Stanleya  https://www.obi.pl/szczypce-i-kombinerki/stanley-nitownica-mr33-3-koncowki/p/2531010  (można kupić ją już od 47zł) i ostatnio nitowałem od strzała z 30 nitów i za każdym razem drucik  sam wylatywał , więc śmiało mogę polecić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną to tej z postu #6 tylko z czarnymi rękojeściami. Drut jak nie chciał wypaść wystarczyło obrócić głowicą do góry i ze dwa razy zacisnąć i rozewrzeć rękojeści.. Ta z postu #9 to jakaś wersja przemysłowa.. "za skomplikowana"..;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie, ja też ostatnio kupowałem na Allegro taką z KRAFT&DELE, ale generalnie jest duży wybór ręcznych, więc na pewno coś znajdziesz nawet do 100 zł. Jeśli się na tym kompletnie nie znasz, to podrzucam też link, gdzie znajdziesz sporo wiedzy o nitownicach ręcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.02.2023 o 09:03, arni napisał:

Kup sobie przystawkę do wkrętarki... Szybko i nie będą Cię bolały rece

Przerobiłem 3 sztuki, i każda z nich skończyła w śmietniku po około 300 nitach. 

Osobiście polecam taką zwykłą za 28-30zl, metalowa, długa, prosta, z Allegro. Jak coś na PW linka mogę ci podrzucić. Co jakiś czas mam fuszke i sporo nituje bo na jednym elemencie ok.50 nitów 4,8 i idzie jak kuna ta nitownica i dłonie nie bolą. 

Także sam musisz wybrać do czego ci potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mamusa napisał:

A czy do 100-120zł da się kupić coś do nitonakrętek co posłuży chwilę dłużej niż para drzwi?

Ja mam Yato do nitonakretek od M3 do M12 i zrobiłem nią około 200 stalowych i nierdzewnych M6 i trochę M8 i M10 i działa tylko że przy nierdzewie M10 już ciężko idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...