facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Audi A6 C5 by robson1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#61 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 13 maj 2020 - 09:45

Jak pasta Braxa nie wystarcza i masz za dużo czasu, to zamiast żywicować boczek możesz zająć się robieniem komór :-)

Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#62 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 24 maj 2020 - 18:45

Zrobiłem research dot. alternatywnych źródeł, już prawie się zdecydowałem na xDuoo XQ-50 Pro, ale nawet LDAC ssie także generalnie wireless odpuszczam. BT to zbyt biedny standard do takich zastosowań.

Będę szedł raczej w HEC'a USB do procka i kablem prosto w proc z telefonu. Ten moduł HEC BT od Helixa jest słaby. Samo aptX w tych "czasach" to malutko. Jedynie pójdę pewnie w Tidala Hi-Fi.

#63 intermis

intermis
  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 24 maj 2020 - 20:40

nawet LDAC ssie

I jesteś w stanie to usłyszeć? Kodek wydaje się dość nowoczesny, przy przepływności sięgającej 990 kbps myślę, że w dzisiejszych czasach da się przesłać sensownej jakości dźwięk, mimo tego, że to kompresja stratna. Używa ktoś na forum czegoś takiego i jest w stanie się wypowiedzieć co do jakości?

#64 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 24 maj 2020 - 20:51

Chcesz bezkompromisowo to kup sobie przykładowo FiiO M11 i wepnij się po coaxie do procka. Będziesz miał bez kompresji, możliwość korzystania z Tidala w jakości MQA, lub dowolne pliki jakie wrzucisz na ten player.

Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#65 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 25 maj 2020 - 06:44

Poczytajcie sobie o LDAC, fakt, 990 jest ok, jednak daleko mu do reklamowanego 96kHz/24bit, a poniżej 990 już sensowność się traci. Po drugie, 990 jest wymagające.

https://www.soundguy...th-guide-20026/

To oczywiście przez sam BT - te "medium" jest za słabe do takich zastosowań. Także raczej pójdę w stronę HEC'a USB i tutaj już nie ma ograniczeń. Napiszę jeszcze z ciekawości do Audioteca czy ten HEC ma jakieś ograniczenia i lepiej np. jakimś FiiO po coaxie. Sam mam E10K i spokojnie działał pod telefonem wpięty coaxem do proca.

Nie widzę akurat sensowności zakupu takich zabawek jak M11. Tam płacimy za łańcuch D/A, którego tutaj nie użyjemy.

#66 leonek

leonek
  • Użytkownik
  • 273 postów

Napisano 25 maj 2020 - 07:42

Mam w aucie Sony RSX-GS9 który wspiera kodek LDAC. Do radia mogę wejść z telefonu przewodem USB w trybie USB-DAC lub BT. Puszczając plik flac można wychwycić niewielkie różnice, przy ciszy w aucie, np. na postoju. Przy włączonym silniku, w trakcie jazdy nie ma opcji, żeby je wyłapać.

Pjonier 2din, Ałna 100000W, tuba Blaupunkta.

#67 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 25 maj 2020 - 07:50

Swoją drogą, sprawdzę jeszcze które radyjka mają LDAC w ogóle.

Mam w aucie Sony RSX-GS9 który wspiera kodek LDAC. Do radia mogę wejść z telefonu przewodem USB w trybie USB-DAC lub BT. Puszczając plik flac można wychwycić niewielkie różnice, przy ciszy w aucie, np. na postoju. Przy włączonym silniku, w trakcie jazdy nie ma opcji, żeby je wyłapać.

A z ciekawości? W którym trybie LDAC byłeś? Bo niektóre telefony domyślnie spinają się po 660 albo nawet 330 (który jest gorszy od SBC).

#68 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 25 maj 2020 - 09:33

Nie widzę akurat sensowności zakupu takich zabawek jak M11. Tam płacimy za łańcuch D/A, którego tutaj nie użyjemy.

Wiadomo, że płaci się za wiele rzeczy, z których nie będzie się korzystało, ale nie ma chyba obecnie wygodniejszego rozwiązania aby móc wrzucić w urządzenie bezstratne pliki w wysokiej rozdzielczości i sterować tym przez telefon za pomocą FiiO Link. Inne rzeczy, na których jakości nam tak nie zależy, można przesyłać z telefonu za pomocą aptXHD lub LDAC do M11, co jest fajną opcją dla ludzi nastawionych na wygodę. Niedługo przetestuje takie rozwiązanie, będę mógł więcej napisać o zaletach i wadach. 

#69 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 25 maj 2020 - 09:35

Kumam, fajna sprawa, ale pewnie zostanę przy tym Tidalu. Na razie testuję. Pewnie przestanę w ogóle aktualizować zbiory mp3.

Sprzęt FiiO jest fajny, sam mam jeden klocek do napędu słuchawek, ale za dużo to kosztuje, żeby po SPDIF słać muzę do procka :)

#70 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 25 maj 2020 - 10:05

No ja właśnie chcę korzystać z niego głównie w oparciu o Tidala, czy to bezpośrednio z M11, czy z telefonu streamować Tidala do M11. Plus dodatkowo na M11 mógłbym mieć kilka płyt we flac. 

#71 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 25 maj 2020 - 10:07

Ale z M11 do proca po spdif rozumiem?

#72 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 25 maj 2020 - 10:28

Ale z M11 do proca po spdif rozumiem?

Taki jest plan.

#73 ROBSONBERCIK

ROBSONBERCIK
  • Użytkownik
  • 700 postów

Napisano 25 maj 2020 - 10:28

[quote name="intermis" post="614254" timestamp="1590349247"]

I jesteś w stanie to usłyszeć? Kodek wydaje się dość nowoczesny, przy przepływności sięgającej 990 kbps myślę, że w dzisiejszych czasach da się przesłać sensownej jakości dźwięk, mimo tego, że to kompresja stratna. Używa ktoś na forum czegoś takiego i jest w stanie się wypowiedzieć co do jakości?[/quote]

[quote name="ROBSONBERCIK" post="614284" timestamp="1590398904"]

Hello.

Z racji tego że w ostatnim moim projekcie Talisman format BT jest używane jako główne medium
przysiadłem nad tym tematem.

Nie czytając o tym tylko jak to zwykle u mnie testując empirycznie.
Cyferki jedno a jak to działa i brzmi to drugie.
Jednak kto nie sprawdził to niech głupot nie pisze ;-)

SBC AAC Aptx to przeszłość
Aptx HD jest już to na tyle lepiej że wstydu nie ma.
Jednak Ldac (który znajduje się w smartfon owym sofcie Android 8 wzwyż) to zupełnie inna bajka.

Może stanowić pełnoprawne medium do odtwarzania muzyki wysokiej jakości.
A z całą pewnością do Spotify, Tidal lub inne streamingi.

Fakt karta rozszerzeń BT dla Helix to już za mało, stary kodek i szkoda tych 600 pln.

Jeżeli chodzi o najnowsze rozwiązania hardwerowo softwerowe minimum to
Ifi Zen Blue
który po testach u mnie w H.A sprzęcie referencyjnym.
Jedyne co mogę mu zarzucić to głębokość sceny.

Istnieje możliwość upgrade software w tym urządzeniu dzięki aplikacji GAIA control.
Toslink jest, Spidif jest analog jest.
Po cyfrze gra to odrobinę lepiej niż poprzez wbudowany chip DAC od Sabre.
A jeżeli chodzi o pytanie czy różnice słychać między kodekami to tak.
Słychać i to bardzo.

Kolejnym sprzętem jest
Audioengine b1
Lecz słaba dostępność oraz stare kodeki odsunęły mnie od tego sprzętu.

Reasumując smartfon z dobrym odbiornikiem BT może być dobra alternatywa dla sporo droższych oddzielnych grajków.

#74 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 25 maj 2020 - 11:43

Reasumując smartfon z dobrym odbiornikiem BT może być dobra alternatywa dla sporo droższych oddzielnych grajków.

Oczywiście, że tak. Natomiast kupowanie jakichś drogich zabawek żeby nam słały sygnał cyfrowy do DSP nie ma sensu. Ta "drogość" nie poprawi nam "jakości" ani "sceny".

Mnie osobiście odrzuca fakt, że nigdy nie mam 100% pewności na jakim bitrate spiął się LDAC. Generalnie wireless póki co mnie nie przekonuje i zostaję na kabelku. Właśnie zakupiłem HEC USB do Helixa :)

Ifi Zen Blue trochę za drogo, bardziej skłaniałem się ku xDuoo XQ-50 Pro, natomiast jest jeden znak zapytania (czy trzeba go "włączać" z palucha). Może kiedyś, jak mnie zdenerwuje ten kabel :)

No i po kabelku nie potrzebuję LDAC/aptX w urządzeniu, mogę podpiąć cokolwiek, nawet laptopa :)

#75 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 712 postów

Napisano 25 maj 2020 - 13:22

Prawdopodobnie tak jak tańszy X10TII będzie miał funkcje CarMode, po jej włączeniu urządzenie uruchamia się po otrzymaniu zasilania po USB i wyłącza po jego zaniku.

#76 ROBSONBERCIK

ROBSONBERCIK
  • Użytkownik
  • 700 postów

Napisano 25 maj 2020 - 18:09

Nie wiem jak gra ten Hec usb i na
jakiej kości go zrobili. Zwykle tego typu dodatki są traktowane po macoszemu, bardziej jako opcja.
Wystarczy spojrzeć na modół hec BT.

W Lagunie najlepsze efekty osiągnąłem
wychodząc z PC przez usb na konwerter od
(Lyuben Mollov I2SoverUSB) od niego już Toslink do procka Helixa.

Nie znalazłem lepszej implementacji kości XMOS. A sporo testowałem i na odpowiednim sprzęcie .

Jeżeli chodzi o uruchamianie Ifi blue to działa od razu po podaniu napięcia. Nie ma żadnych włączników.

W moich systemach używam wszystkich dostępnych połączeń.Jeździłem nawet z modyfikowanym iPod 5 Video.

Uzyskana jakosc finalna rozbija się na całą masę składowych.
Nawet kabli usb, coaxial. Nie muszę chyba wspominać o strojeniu itp.

Faktem jest jednak ze ten Ifi zen blue to pierwsze urządzenie na BT robiące wreszcie jakiś sensowny progres dla tego typu połączenia a chip CSR8675 zostaje rozjechany przez niego.
Nie będąc melomanem i pseudo audiofilem takie BT jest już wystarczające.

Dla mnie ma swoje minusy lecz wynikające bardziej z możliwości obnazenia ich podczas testowych odsłuchów na wielokrotnie droższych klockach.
W normalnym użytkowaniu nie ma o co kruszyć kopii.
Oczywiście czekam na coś jeszcze lepszego.
Bo króliczka trzeba gonić.

Powodzenia w dalszych pracach.

#77 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 26 maj 2020 - 14:04

Ja sobie zrobię research dot. przetwarzania USB > SPDIF (z I2S po drodze). Póki co ciężko mi uwierzyć w lepszość jednych chipów nad drugimi w przerzucaniu cyfrowych danych z i2s do spdif.. I nie mówmy tu proszę o lepszości kabla usb nad innym kablem usb albo przewadze coax vs toslink bo i takie czary ostatnio czytałem... Jeśli ktoś słyszy różnice między coaxem a toslinkiem to powinien najpierw zgłębić ten standard i jeśli czyta ze zrozumieniem to pojmie swoją głupotę..

Czekam na HEC USB, z ciekawości wrzucę tutaj fotkę na jakich komponentach jest zbudowany. Następnie będę ogarniał huba usb-c, żeby podpiąć DSP i ładowarkę do telefonu.

Pewnie prędzej czy później wpadnie Director, bo ten URC mi się nie podoba do takiego daily użycia. Szkoda, że to raczej się nie zmieści w formacie 1DIN...

#78 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4859 postów

Napisano 26 maj 2020 - 17:43

Ja sobie zrobię research dot. przetwarzania USB > SPDIF (z I2S po drodze). Póki co ciężko mi uwierzyć w lepszość jednych chipów nad drugimi w przerzucaniu cyfrowych danych z i2s do spdif.. I nie mówmy tu proszę o lepszości kabla usb nad innym kablem usb albo przewadze coax vs toslink bo i takie czary ostatnio czytałem... Jeśli ktoś słyszy różnice między coaxem a toslinkiem to powinien najpierw zgłębić ten standard i jeśli czyta ze zrozumieniem to pojmie swoją głupotę..

Mocne słowa , pytanie czy stoi za tym wiara czy wiedza ?

A może jesteś o tym tak głęboko przekonany , że nawet nie spróbowałeś .

Byle do przodu

#79 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 14266 postów

Napisano 26 maj 2020 - 20:40

I sie zaczyna... 

Skrzynie dla subwooferów. Pierścienie ozdobne. Usługi tokarskie Potrzebujesz najlepszych usług Car Audio w pełnym zakresie? Szukaj Raadka.

#80 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4859 postów

Napisano 26 maj 2020 - 20:44

Prościej łupnąć basem :wink2: , a odnośnie tematu masz jakieś zdanie , sprawdziłeś , słuchałeś ?

Był podobny temat z rok temu,  do niczego nie doprowadził , tylko być może grono tych którzy sprawdzili u siebie urosło o kilka osób . Je przecież nie bronię nikomu nie słyszeć :wink2:

Byle do przodu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych