Skocz do zawartości

Audi A6 C5 by robson1


Various
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak gra ten Hec usb i na

jakiej kości go zrobili. Zwykle tego typu dodatki są traktowane po macoszemu, bardziej jako opcja.

Wystarczy spojrzeć na modół hec BT.

 

W Lagunie najlepsze efekty osiągnąłem

wychodząc z PC przez usb na konwerter od

(Lyuben Mollov I2SoverUSB) od niego już Toslink do procka Helixa.

 

Nie znalazłem lepszej implementacji kości XMOS. A sporo testowałem i na odpowiednim sprzęcie .

 

Jeżeli chodzi o uruchamianie Ifi blue to działa od razu po podaniu napięcia. Nie ma żadnych włączników.

 

W moich systemach używam wszystkich dostępnych połączeń.Jeździłem nawet z modyfikowanym iPod 5 Video.

 

Uzyskana jakosc finalna rozbija się na całą masę składowych.

Nawet kabli usb, coaxial. Nie muszę chyba wspominać o strojeniu itp.

 

Faktem jest jednak ze ten Ifi zen blue to pierwsze urządzenie na BT robiące wreszcie jakiś sensowny progres dla tego typu połączenia a chip CSR8675 zostaje rozjechany przez niego.

Nie będąc melomanem i pseudo audiofilem takie BT jest już wystarczające.

 

Dla mnie ma swoje minusy lecz wynikające bardziej z możliwości obnazenia ich podczas testowych odsłuchów na wielokrotnie droższych klockach.

W normalnym użytkowaniu nie ma o co kruszyć kopii.

Oczywiście czekam na coś jeszcze lepszego.

Bo króliczka trzeba gonić.

 

Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja sobie zrobię research dot. przetwarzania USB > SPDIF (z I2S po drodze). Póki co ciężko mi uwierzyć w lepszość jednych chipów nad drugimi w przerzucaniu cyfrowych danych z i2s do spdif.. I nie mówmy tu proszę o lepszości kabla usb nad innym kablem usb albo przewadze coax vs toslink bo i takie czary ostatnio czytałem... Jeśli ktoś słyszy różnice między coaxem a toslinkiem to powinien najpierw zgłębić ten standard i jeśli czyta ze zrozumieniem to pojmie swoją głupotę..

 

Czekam na HEC USB, z ciekawości wrzucę tutaj fotkę na jakich komponentach jest zbudowany. Następnie będę ogarniał huba usb-c, żeby podpiąć DSP i ładowarkę do telefonu.

 

Pewnie prędzej czy później wpadnie Director, bo ten URC mi się nie podoba do takiego daily użycia. Szkoda, że to raczej się nie zmieści w formacie 1DIN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobię research dot. przetwarzania USB > SPDIF (z I2S po drodze). Póki co ciężko mi uwierzyć w lepszość jednych chipów nad drugimi w przerzucaniu cyfrowych danych z i2s do spdif.. I nie mówmy tu proszę o lepszości kabla usb nad innym kablem usb albo przewadze coax vs toslink bo i takie czary ostatnio czytałem... Jeśli ktoś słyszy różnice między coaxem a toslinkiem to powinien najpierw zgłębić ten standard i jeśli czyta ze zrozumieniem to pojmie swoją głupotę..

 

Mocne słowa , pytanie czy stoi za tym wiara czy wiedza ?

A może jesteś o tym tak głęboko przekonany , że nawet nie spróbowałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej łupnąć basem :wink2: , a odnośnie tematu masz jakieś zdanie , sprawdziłeś , słuchałeś ?

 

Był podobny temat z rok temu,  do niczego nie doprowadził , tylko być może grono tych którzy sprawdzili u siebie urosło o kilka osób . Je przecież nie bronię nikomu nie słyszeć :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak , raczej nie znajdziesz na forum nikogo kto bardziej niż ja stoi na gruncie technicznych uzasadnień , podobnie jak nie masz najmniejszych wątpliwości ,ze wiem czym jest SPDIF . Ale jak stajemy na styku teorii i doświadczenia odsłuchowego , to nie będę przeczył temu co słyszę . To raczej problem innych kiedy do tego dojdą , ja dziś i poprzednio jedynie sygnalizuję kwestię , inni dojdą do tego za miesiąc , rok , 5 lat albo nigdy . Ale im szybciej dostrzega różnicę , tym szybciej będą mogli wykorzystać ją z pożytkiem dla swoich systemów . Z tego punktu widzenia ta/ taka "dyskusja " niczego nowego w moje doświadczenie nie wniesie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy za niczym nie stoi wiara.. Tylko wiedza.

Jesli ktores z mediow dla spdif ma byc lepsze (a czesto slysze, ze niby coax lepszy) to poprosze ku temu techniczne argumenty. Nie interesuje mnie co kto slyszy bo sa tacy, co slysza kable zasilajace. A czym bardziej ktos slyszy kabel zasilajacy tym bardziej nie wie jak „konczy” prad „za” takim kablem w zasilaczu dowolnego urzadzenia..

 

Mysle, ze nie trudno bylo by zorganizowac „test” gdzie z jednej strony mamy „sluchacza” kabli „cyfrowych” a z drugiej analizator logiczny badz inny sposob na rejestracje przeslanych danych. Bo niby co innego ten analizator ma pokazac? :D zera i jedynki w toslinku sa lepsze niz te z coaxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie trudno bylo by zorganizowac „test” gdzie z jednej strony mamy „sluchacza” kabli „cyfrowych” a z drugiej analizator logiczny badz inny sposob na rejestracje przeslanych danych. Bo niby co innego ten analizator ma pokazac? :D zera i jedynki w toslinku sa lepsze niz te z coaxa?

 

 

Nie chodzi o żaden analizator , a odpowiedz na proste pytanie , czy porównałeś jedno i drugie ?

 

Ten sam transport z różnymi rodzajami wyjść cyfrowych i DAC z rożnymi rodzajami wejść przyzwoitej klasy .

 

I nie mieszaj pojęć , ja nie piszę o brzmieniu kabli cyfrowych , tylko o różnicy sonicznej transmisji Coax , Toslink .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie. Ale poprosilem o techniczne podstawy, z ktorych moze wynikac roznica. Nie fakt, ze Ty slyszales. Jesli nie jestes w stanie to konczymy na tym, ze Ty slyszysz a ja nawet nie chce sprobowac i tyle :) Za duzo manuali do protokolow, ukladow cyfrowych etc. sie naogladalem zeby rozwazac takie tematy.

Dla mnie to jak porownanie zdjecia golej laski sciagnietego raz przez wifi a drugi raz po kablu. Jak ktos mi pokaze chocby bajt roznicy to dopiero zaczne sie przygladac czy faktycznie sie roznia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie. Ale poprosilem o techniczne podstawy, z ktorych moze wynikac roznica. Nie fakt, ze Ty slyszales. Jesli nie jestes w stanie to konczymy na tym, ze Ty slyszysz a ja nawet nie chce sprobowac i tyle :) Za duzo manuali do protokolow, ukladow cyfrowych etc. sie naogladalem zeby rozwazac takie tematy.

 

Ja zdanie wyraziłem wcześniej , a ty patrz w analizator .

Raczej trudno dyskutować z kimś komu szkoda czasu na swoje hobby.

 

A tak dla przykładu , użycie trafa na SPDiF wnosi różnice soniczną , bo chyba nie ma sensu dyskutować o zmianie informacji jaka przenosi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz i dźwięk nie są tożsamym medium, które dają się porównywać w sposób jak podałeś w swoim przykładzie.

Podobnie z sygnałem "zero-jedynkowym". Ważne jest to jak zera i jedynki dokonują transferu dźwięku, a nie że mają stan raz zero, a raz jedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku coax i toslinka „zera i jedynki” transferuja dzwiek w taki sam sposob bo to te same dane tylko inne medium. Finalnie w ukladzie odbiornika koncza tak samo. W przypadku toslinka mamy konwersje „zer i jedynek” ze swiatla do postaci elektrycznej. Dane sie nie zmieniaja wiec czemu mialby zmienic sie dzwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu grają role nawet elementy wykonawcze jakie dokonują wyznaczenie "okna " dla potencjału gdzie separujemy stany , bo tu nie wystarczy samo zbocze narastające na całym odcinku , do ten odcinek bo tez czas .

Alez oczywiscie, dlatego mamy zegar, ktory tego pilnuje. Pamietajmy jak wplywa interferencja na sygnal analogowy a jak na cyfrowy i jakie sa tego skutki.. Szitowaty kabel coax nawet jak zdropuje 90% danych to to nie bedzie „kiepska scena” tylko pierdy i trzaski, typowo „cyfrowe”. W analogu slyszymy to co transferuje kabel i wszystko z tym zwiazane. A jak w cyfrze niby ma byc lepsze albo gorsze pasmo skoro probki leca swoim „tempem” niezaleznie od sygnalu. To wciaz nie argument, ktory moze spowodowac roznice a oczywiste aspekty  transmisji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest odtwarzany z sygnału w większości odbiorników .

Szkoda czasu , spróbuj , sprawdź , a może zaczniesz zadawać sobie pytania dlaczego a nie czy .

Nic nie zastąpi indywidualnego doświadczenia , jak coś słuze pomocą , nie mam problemów ani z transportami ( np CD KRELL z trzema rodzajami wyjść ) czy też jakimś DAC .


A mi tam panie Jozku chodziło tylko o kwestie grających kabli i wiecznej gownoburzy wokół tego. Nie o to że zajął pan jakieś stanowisko w dyskusji :)

Spoko , bronie tylko tych spraw do jakich jestem wewnętrznie przekonany . Zabawa z różnymi rodzajami DACów to już blisko 15 lat grzebania , to i trochę spostrzeżeń jako doświadczenie "grupowe " zdarzyło się ugruntować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S/PDIF jest ten problem, że nie ma w nim korekcji błędów zapewniającej spójność przesłanych danych, jak odbiornik otrzyma ramkę z błędem to sobie ją zinterpoluje/ekstrapoluje, transmisja nie będzie ponowiona jak w przykładzie wysłania zdjęcia przez WiFi/LAN gdzie dane muszą się zgadzać co do bita. Zapewne różnice w danym urządzeniu przy wypuszczaniu sygnału coax vs toslink mogą wynikać z tego, jaki poziom tych zniekształceń (jittera) powstaje zanim dane wyjdą coaxem a jaki toslinkiem. Jeśli poziom zniekształceń dla obu interfejsów jest różny to wtedy może być to wychwycone przez wprawione ucho. Osobiście nie robiłem takich porównań bo też nie mam za bardzo na czym, ale obawiam się, że jestem jeszcze za mało "osłuchany" aby wychwycić tak małe różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy za niczym nie stoi wiara.. Tylko wiedza.

Jesli ktores z mediow dla spdif ma byc lepsze (a czesto slysze, ze niby coax lepszy) to poprosze ku temu techniczne argumenty. Nie interesuje mnie co kto slyszy bo sa tacy, co slysza kable zasilajace. A czym bardziej ktos slyszy kabel zasilajacy tym bardziej nie wie jak „konczy” prad „za” takim kablem w zasilaczu dowolnego urzadzenia..

 

Mysle, ze nie trudno bylo by zorganizowac „test” gdzie z jednej strony mamy „sluchacza” kabli „cyfrowych” a z drugiej analizator logiczny badz inny sposob na rejestracje przeslanych danych. Bo niby co innego ten analizator ma pokazac? :D zera i jedynki w toslinku sa lepsze niz te z coaxa?

Idąc tym tokiem myślenia kup 2 płyty cd-r verbatim I maxell audio nagraj ta samą ścieżkę i posłuchaj , najlepiej coś z charakterystycznym wokalem na wejsciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Idąc tym tokiem myślenia kup 2 płyty cd-r verbatim I maxell audio nagraj ta samą ścieżkę i posłuchaj , najlepiej coś z charakterystycznym wokalem na wejsciu

Kolega chyba nie zrozumiał o czym tu rozmawiamy z tym porównaniem.. :D

 

 

 


W S/PDIF jest ten problem, że nie ma w nim korekcji błędów zapewniającej spójność przesłanych danych, jak odbiornik otrzyma ramkę z błędem to sobie ją zinterpoluje/ekstrapoluje, transmisja nie będzie ponowiona jak w przykładzie wysłania zdjęcia przez WiFi/LAN gdzie dane muszą się zgadzać co do bita.

Oczywiście. W transmisji "komputerowej" mamy korekcję błędów, ACK itd. (patrz TCP), tutaj jak sama nazwa wskazuje jest to streaming. Natomiast utrata danych/wpływ interferencji na sygnał nie odbija się tak samo jak na sygnale analogowym, gdzie typowo słyszymy te zakłócenia bo tak jak zindukują się one w przewodzie, tak dotrą do naszego ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli poziom zniekształceń dla obu interfejsów jest różny to wtedy może być to wychwycone przez wprawione ucho. Osobiście nie robiłem takich porównań bo też nie mam za bardzo na czym, ale obawiam się, że jestem jeszcze za mało "osłuchany" aby wychwycić tak małe różnice.

 

Wbrew pozorom , porównanie w czasie rzeczywistym daje dość jasny obraz zmian . Oczywiście nie przybędzie w składzie gitarzysta gdy go tam nie było , ale brzmienie wysokich rejestrów czy czytelność najniższego dołu jest dostrzegalna , pomimo iż mam prawie pewność , ze charakterystyka częstotliwościowa nie zmienia przebiegu nawet o 0,1 dB.

Co ciekawe , wynik nie zdaje się przypadkowy w odniesieniu do różnych sprzętów , a pewne cechy można przypisać do określonego rodzaju transmisji , bez względu na to czy sprzęt jest firmy X , Y czy Z . W miarę jak klasą jedziemy wyżej , te różnice się nie zacierają pomimo iż technologia /std wykonania ( czy może cena urządzeń rośnie wykładniczo ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak różowo lecą z Tidala, MQA i te sprawy, niby taka różnica w brzmieniu a tu niespodzianka.. Android i tak downsampluje wszystko w cholere..

Żeby ominąć androida trzeba puścić stream przez https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extreamsd.usbaudioplayerpro&hl=pl - wspiera Tidala i MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...