Skocz do zawartości

Accord VII - przewody w drzwiach kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Mogę spróbować tak, że wyłączę uruchamianie po highlevel a ręczenie włączę wzmacniacz na próbę ? Napisane jest, że obowiązkowo trzeba przez remote w przypadku wyłączenia "auto turn on" ale jak jednorazowo spróbuję ręcznie odpalić to chyba nic się nie stanie. 

 

Jeszcze jedna sprawa to tweetery przy dużej głośności trochę w uszy dzwonią, a na zwrotnicy mam ustawione -3db. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem jak znaleźć remote, mam power antena (niebieski), 12 + zapłon (czerwony) i 5 kabelków nieopisanych z których trzy nie mają funkcji bo w fabrycznej kostce nie ma pinów w tych miejscach. Dwa nieopisane z funkcją to niebiesko czerwony i zielono szary.

 

Pojawił się kolejny problem... Ciekawe jak ta woda tam się dostała bo widać, że nie od środka. Trzeba wymienić dystanse ale teraz to nie wiem jak to odkręcić bo żywica związała mocno. 

post-24477-0-43189100-1591695748_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, szum dalej jest czy remote czy normalnie.

 

Dystans muszę wymienić bo już głośnik nie będzie równo siedział. Teraz to nie wiem czy nie wywalić zwrotnicy z drzwi skoro woda po tej stronie ma dostęp. Wodę widać na progu drzwi (ten czarny plastik), pewnie ta woda tam stała i dystans się napił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś zrobiony "daszek" z maty nad głośnikiem? Bo taki efekt najczęściej występuje jak woda kapie z góry na magnes głośnika i potem spływa po jego koszu właśnie w to miejsce, które widać na zdjęciu. 

Sama ori blacha drzwi powinna mieć dookoła otworu głośnika taki rant, który ( gdy woda spływa bezpośrednio po wewnętrznej stronie blachy ) zapobiega jej dostawaniu się do otworu pod głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szymin89 za chęci :)

Daszka nie miałem ale głośnik właśnie był wilgotny u góry. U mnie żadnego rantu nie ma, jedynie blacha jest wyprofilowana, że głośnik jest wypchany na zewnątrz. Jednak to za mało przy aktualnych głośnikach i woda na nie spływa. 
Taki daszek to z samej maty będzie wystarczająco sztywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik ma ok. 7 cm głębokości, dystans na oko ze 3 cm więc z tyłu wystaje jakieś 4 cm. Jak weźmiesz kawałek maty 9 cm x 12 cm, zawiniesz ( pod kątem 90 st w stronę kleju ) ok. 1 cm z dłuższego boku  i nakleisz go we wnętrzu dystansu ( równo z frontem, na górze +/- 45 st w każdą stronę od pionu ) to będzie wystawał w głąb ok. 5 cm. Kształt łuku i dodatkowy rant powinien wystarczyć żeby daszek trzymał się na miejscu i chronił głośnik przed kapiącą z góry wodą. Musisz tylko dobrze wyprofilować ranty ( szczególnie na dole, po bokach tego daszku ), żeby woda skapywała na dół drzwi a nie spływała z powrotem na kosz głośnika. No i nie przesadź z jego wielkością, żeby nie zrobił się za głośnikiem "tunel".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak. Mi chodziło o coś w tym stylu ( fotka ), wchodzące do wnętrza drzwi na te 4-5 cm na górze. Ale każde rozwiązanie będzie OK, jeśli zapobiegnie ściekaniu wody centralnie na kosz/magnes głośnika. Musisz po prostu coś pokombinować... 

post-13057-0-79413000-1591809532_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...