Skocz do zawartości

Accord VII - przewody w drzwiach kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Kostek nie ruszałem, rozwierciłem to miejsce po lewej na dole.

 

Panowie bo nie doczytałem wcześniej i kupiłem piankę na boczek CTK Silencefix, która ma strukturę otwartą. Niby napisane jest, że nie chłonie wilgoci ale już sam nie wiem czy ją naklejać...

post-24477-0-77932400-1588060611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest wzmak pod fabryczne radio.

 

Edit: Dodam jeszcze, że szum nawet słychać jak nic nie gra, ale ustaje po jakichś 30 sekundach. Druga sprawa działa balans, fader i dając max na rear przy maksymalnej głośności słychać charczenie przednich głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie da się edytować posta poprzedniego. Sprawdziłem wszystko jeszcze raz dokładnie, podłączenie w porządku. Zasilanie próbowałem na dwa sposoby bo myślałem, że coś z masą. Pierwszy przez wtyczkę i przez radio, a drugi przez kable zasilające które sam kładłem. W obu przypadkach jest to samo.

Jak podłączałem sam wzmacniacz do starych głośników to działał i było słychać różnicę w dźwięku, więc chyba jest ok. Przypomniało mi się, że kiedyś na fabrycznych głośnikach była podobna sytuacja podczas jazdy tzn. pisk wzrastający z obrotami silnika. Więc może coś z radiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wgraniem softu do DSP?

Nie trzeba tego zrobić, aby całość została odpowiednio automatycznie skonfigurowana, nawet z "grubsza", bo nie ma akurat Accord'a, jest Jazz?

Tu przykład dla VW:

... oraz setup dla Hondy:

https://www.audiotec-fischer.de/matchdatabase/soundIndex

Ja bym spróbował.

Akurat gain'y i korekcja zostaną ustawione na tyle dobrze, że znikną zakłócenia i brzmienie trafi w twój gust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przewody zasilające kładłem progiem a wiązkę od wzmaka do radia środkiem. Zasilanie wzmaka i radia z jednego punktu jest właśnie przez samą wtyczkę, co już też próbowałem.

I tu może być problem, możliwe że przewody sygnałowe krzyżują się z zasilaniem np, pompy paliwa. 

Próbowałeś tą wiązkę co idzie środkiem inaczej poprowadzić? Może nawet wzmacniacz i przewody z samochodu wyciągnąć ile się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jednak będzie wina wzmacniacza, bo lekko ruszając wtyczkę przy wzmacniaczu szumy się nasilają. Te szumy występują nawet na wyłączonym silniku, w dodatku przy kręceniu pokrętłem od głośności, basu czy trebla słychać czasami przepięcia... Nie wiem czy to coś da ale pomyślałem, że może wpiąć głośniki na tylne kanały.

 

Edit: W sumie jak przy radiu ruszam wtyczka to to samo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmucie Cię ale z basem moze być nędza. Jakiś czas temu wywaliłem focale z drzwi, ale czego się spodziewałem jak ich rezonasowa wynosila 73hz. Co by nie gadać fabryka to nie jest całkowity przypadek. Plastikowe papierówy z magnesem wiekosci pokretła klimy może zawszydzić zejsciem potężnie wygladajace aftermaketowe wofery. Z drugiej strony jak ma być bas to i tak bedzie cięcie. Żeby grać naprawde nisko w drzwiach to trzeba je robic na betonowo. Ja nitowalem oklejalem porzadnie butylem, spienionym kauczukiem a i tak sa rezonanse.

 

O jakim sofcie mówicie? Do accorda 7 mozna cos wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz będzie własnie z przodu. 

 

Dzisiaj bawiłem się strojeniem i dając gain & output channel na 5 dB głośność szumów także wzrastała. Teraz to mi chyba tylko zostaje podmianka radia i podmianka wzmaka. Ciekawe czy takie wzmacniacze się naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam ponownie, wszystko podmieniane, radio wzmacniacz, przewody, szum dalej występuje. Dzwoniłem do dealera od tego sprzętu to mi zaproponowali wymianę na instalacje aktywną, a gdy zapytałem czy to przez zwrotnice są szumy to dostałem odpowiedź "wątpię". Na 100% nie przez zwrotnicę bo na starych głośnikach też jest szum, z tym wzmacniaczem, ale według mnie to nie wzmacniacz generuje szumy a tylko potęguje te które bez wzmacniacza nie były słyszalne.

 

Macie panowie jeszcze jakieś kminy co to może być ?

 

Dzięki za pomoc do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...