facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Grand Scenic III 3-way plus Sub.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#121 wcrew

wcrew
  • Użytkownik
  • 615 postów

Napisano 06 sierpień 2021 - 23:51

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem . Sędzia ma wskazać błędy , a nie wskazywać sposoby na ich rozwiązanie .

Sędzia postąpił właściwie . A już sugestie zmian sprzętowych  ( nie systemowych ) są sprawą absolutnie naganną.

Przy piwku , pod lipą można sobie swobodnie dyskutować o wszystkim.

Tak było w poprzednich dwóch edycjach, sędzia dokładnie opisał najważniejsze babole i to się sprawdzało ale absolutnie niczego nie sugerował... szkoda że nie mogłem uczestniczyć 

KING FOR A DAY FOOL FOR A LIFETIME
DV139, A22, MENTOR 2

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#122 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 15 sierpień 2021 - 18:46

Zgadza się.

Pozostawisz obecny port, to będziesz miał strojenie 42,7Hz przy 20 ltr. netto.

Pozostanie likwidacja 6 litrów, plus minus.

F3 = 43Hz

F6 = 38Hz

Delay 11.3ms raczej równe, bez podbić i siodełek.

Psikus aż miło, zmierzyłem dzisiaj dokładnie obudowę i ma nie całe 25 L, port ma 26 cm długości. Wklepałem prawidłowe wartości budki i ustawiłem strojenie tak aby długość portu się zgadzała- 41 Hz,  to mogło by się zgadzać z tego co mówił stroiciel- według niego peek był w okolicach 44 Hz.

szkoda że nie mogłem uczestniczyć 

A no szkoda, tym bardziej że co raz więcej imprez jest odwoływanych, obecnie została tylko jedna, która odbędzie się 28.08 gdzieś koło Frankfurtu nad Menem. Mi jest to i tak za daleko i nie mam parcia na konkurencję. Osobiście traktuję to jako duży spot i taka była atmosfera.

Co do systemu...

Woofery Replay Audio Master zostały zastąpione przez Morel Virtus MW6 czyli przód jest znowu Virtusowy :) Powód to dosyć szybko opadająca charakterystyka, Morele mają jednak więcej średnicy a nie chciałem Tweetera ciąć niżej niż 3500 Hz drugim rzędem. 

Tweetery jednak powędrowały na wysokość uszu, nie wygląda to najlepiej ale za to dobrze brzmi, ukierunkowanie również się zmieniło, wcześniej były symetrycznie, prawy na prawe ucho kierowcy a lewy na lewe ucho pasażera. Teraz prawy i lewy Tweeter jest na prawe ucho kierowcy. Wreszcie nie brakuje wysokich tonów z lewej strony.

Wpadł też Helix DSP.2 ze względu na większe możliwości rozszerzenia o dodatkowe moduły niż w Mosconi 6to8, może lepszy software do obsługi- więcej zalet nie zauważyłem i uważam że stary poczciwy 6to8 równie dobrze spełnia swoje zadanie. Żeby nie to że za jakiś czas mam zamiar zmienić samochód i grać przez USB lub BT to zmiana nie jest opłacalna. Do proca dokupiłem jeszcze URC.3 tutaj punkt dla Helixa bo jest prostszy w obsłudze niż RC-mini- nic nie trzeba przyciskać i patrzeć co się dzieje gdy chce się zmienić głośność Suba, głośność systemu czy Setup, są normalne potencjometry z położeniem początkowym i końcowym a nie jak w Mosconi enkoder .

Strojenie... tym razem nauczyłem się na swoich błędach, ogólnie to moje pomiary były do tego czasu błędne. Zamiast płacić drugi raz wziąłem się za pomiary- dzięki Kondrax za motywację, masę materiałów i wytłumaczenie jak krowie na rowie co i jak :super:  :padam: Ogólnie to pomiary nie są aż takie trudne ale trzeba albo odfiltrować niepotrzebne wiadomości z poradników albo mieć kogoś kto już to zrobił. 

Co prawda wiele jeszcze przede mną i muszę znaleźć jeszcze kilka chwil na dostrojenie i pomiar systemu bo po tych wszystkich zmianach miałem mało czasu na precyzyjne ustawienie głośności każdego głośnika i ponowny pomiar po equalizacji ale jest już dobrze- lepiej niż po fachowcu. Subwoofer również gra z przodu- nie sądziłem że trzeba go aż tak opóźnić względem zestawu przedniego.

#123 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 01 listopad 2021 - 22:09

Dawno nic tu nie pisałem...:)

Morel jednak wyleciał z samochodu, zmienił właściciela a powrócił Replay Audio, tym razem w komplecie z Tweeterami- te są mniej męczące niż MT120 a i można nisko ciąć co w połączeniu z tymi Wooferami dobrze się sprawdza. Woofer można porównać trochę do Helona, na pewno dół pasma ale nie ciągnie wyżej jak 2 kHz i jest bardziej zrównoważony, Tweeter jak pisałem gra od samego dołu, 2 kHz czwartym rzędem to nie problem, obecnie 2,5 kHz drugim rzędem. Wada optyczna tych Tweeterów to anodowana obudowa, która blaknie po dłuższej ekspozycji na słońcu, a że moje przetworniki to druga generacja (są cztery) to i wygląda jak wygląda...

Może można na to coś poradzić? Psiknąć je czymś?

Planuję okleić słupki czarnym materiałem na podsufitki. Zamówiłem parę próbek i czarny wydaje się najsolidniejszy, beżowy, brązowy i jakiś brązowo szary wcale nie podchodzą pod kolor oryginalny... 

Parę fotek:

5cb814bb4d0867cdm.jpgab737c6b3f893b02m.jpg68e35eac3bf3c681m.jpg

No i takie tam brzydalstwa (pokrętła URC mają ten sam problem co Tweetery...) Pilot BT z nowym telefonem dogaduje się lepiej niż ze starym więc również wrócił na salony:
48bc34283dcceaa7m.jpgdac6e2ad2a436bf6m.jpg

Ze zmian niewidocznych, zamontowałem Hec-Bt, różnica w dźwięku miedzy Hec-Bt a USB z radia Alpine nie słyszalna, za to jest przewaga między Hec-Bt a Bt radia Alpine. Strojenie było również pod Hec-Bt.

#124 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 26 luty 2022 - 22:24

Co by nazwa tematu była adekwatna do stanu faktycznego był upgrade do trzech dróg. Średniaki to wcześniej już znane z poprzednich postów Exact SS10 8F czyli Scan Speak 10F 8 Ohm z małym magnesem. Żeby było jednolicie to zmieniłem Replay Audio tweetery na Scany 2904/600000. Do tego jakiś czas były drukowane obudowy do średniaków i wysokotówek ale się nie sprawdziły, próbowałem je okleić czarnymi leginsami ale średnio to wyszło. Koniec końców wpadły aluminiowe podsy z eBay. Z alu podsów jestem bardziej zadowolony niż z drukowanych, nic nie rezonuje, nic nie skrzeczy...

Wzmak na woofery to obecnie Eton Mini 300.2, górę i suba zasila PDX V9. 

Postanowiłem spróbować się z Joyingiem, kupiłem używane 7''  radio, starszy model. Okazało sie że jest z 20017 roku i Android 5.1 na pokładzie, niestety Spotify losowo się wyłączało, żadne znane sztuczki w sieci nie pomogły. Stwierdziłem że trzeba zamówić nowe, padło na 8'', LTE, optyczne wyjście itp. Puki co jestem zadowolony, jest szybkie, dźwięk po optyku jest lepszy niż po rca.

URC.3 zaczął szwankować- jeden potencjometr się sypnął i nie dało się ustawić precyzyjnie głośności, wymiana na nowy załatwiła sprawę, oś mogła by być tylko trochę krótsza :)

36949bb5757e695bm.jpg

#125 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 1093 postów

Napisano 26 luty 2022 - 22:35

A jak z kierunkami? Przy 2way było wszystko na prawe ucho, tak zostało?

#126 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 26 luty 2022 - 22:55

Kierunki się trochę zmieniły, nie jest na prawe ucho jak było wcześniej tylko bliżej środka ale dalej nie jest symetrycznie. Mam wrażenie ze scena jest głębsza ale i strojenie się zmieniło wiec nie jestem w stanie powiedzieć co było tego przyczyną. Wcześniej średniaki były cięte na 500 Hz
Kierunki się trochę zmieniły, nie jest na prawe ucho jak było wcześniej tylko bliżej środka ale dalej nie jest symetrycznie. Mam wrażenie ze scena jest głębsza ale i strojenie się zmieniło wiec nie jestem w stanie powiedzieć co było tego przyczyną. Wcześniej średniaki były cięte na 500 Hz a teraz 350 Hz, niżej nie tnę bo zaczyna się górka robić, pewnie przez wielkość komór- mają po 450 ml.

#127 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 1093 postów

Napisano 26 luty 2022 - 22:56

Czynników kilka to nie ma jak bezpośrednio porównać, ja małymi kroczkami zbieram się do prac nad słupkami ale ciagle coś innego…

#128 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 26 luty 2022 - 23:11

Dokładnie, będę na pewno testował inne kierunki bo mi trochę wysokich tonów jakby brakuje z lewej strony. Z pomiarów wynika ze lewa gra bardzo równo, prawa musiała zostać trochę dopasowana.

Tja, słupki. Mam już w sumie cztery komplety… jedne w samochodzie, drugie pocięte, miały być już robione ale nie pasował mi kształt, trzecie na zapas i czwarte na wypadek sprzedaży samochodu. A czasu jak nie było tak nie ma, dlatego kupiłem porządne kinkiety z przegubami i na tą chwilę odpuszczam struganie słupków.

#129 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 15 maj 2022 - 09:47

Długo nosiłem się z zamiarem powrotu do Micro Precision aż trafiła się parka w ładnym stanie, seria 7 mk2. Niestety przez to że maskownica Morel Octopus jest pod głośnik normowany DIN to nie pasuje do MP i musiała zostać zastąpiona siatką. Ładne siatki dostępne są na eBay, marka OPTION jakby ktoś pytał. Pasują dobrze i nie są tak gęste jak oryginał od Morela i Audio System, które były w zestawie z pierścieniami.

Podłączyłem woofery z powrotem pod wzmacniacz Alipne, grają lepiej pod nim niż pod Etonem. Kontrola jest jakby lepsza. Dla jednolitości wzmacniaczy w systemie dojdzie jeszcze jeden PDX V9, miał być PDX F4 ale że trafiła się pięciokanałówka i jest tych samych rozmiarów to w sumie bez różnicy. Może będzie upgrade subwooferów to dodatkowy kanał się przyda.

31b5536fdb00f04fm.jpg

#130 Dafka9

Dafka9
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano wczoraj, 12:06

Też jestem dumną właścicielką Grand Scenic 3. Powiedz mi teraz po czasie, czy udało Ci się stworzyć ten zestaw i jak tak, to jak się sprawdził? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych