Skocz do zawartości

Passat B4 problem z nagłośnieniem


dawid1300r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tylko ja wyłapałem że kolega stroi przy radiu ustawionym na vol max? Ustaw radio na 28, ujmij troche gainu jeszcze na wszelki wypadek i wtedy zwiększaj vol na radiu do max jak już koniecznie musisz tak słuchać muzyki. Znajdziesz przynajmniej granice gainu jakiej możesz użyć żeby radio dało vol max bez przesterów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja wyłapałem że kolega stroi przy radiu ustawionym na vol max? Ustaw radio na 28, ujmij troche gainu jeszcze na wszelki wypadek i wtedy zwiększaj vol na radiu do max jak już koniecznie musisz tak słuchać muzyki. Znajdziesz przynajmniej granice gainu jakiej możesz użyć żeby radio dało vol max bez przesterów

Ja jak mialem wzmacniacz podpięty pod radio to tez ustawialem gain do wartości max na radiu i nie mialem przesteru. Może ma coś z radiem. Teraz używam procesora i tez mam ustawiony gain do wartości max na procesorze i wszystko śmiga.

Jestem. Rca we wzmaku przerzuciłem z 1 i 2 na 3 i 4 i jest tak samo. Co do sztucznych ulepszeń w radio mam wszystko na zero bo nie lubię akurat tych funkcji. to chyba wina leży po stronie radia skoro tak to wygląda.

Ustaw vol w radiu na max wartość bez charczenia i do tego ustaw gain. Oczywiście pamiętaj żeby nie przekraczac tej wartości. Powinno działać bez problemu[emoji846]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w garażu?

Masz jakąś niedużą wieżę lub wzmacniacz home audio z możliwością podłączenia sygnału przez RCA?

Możesz zejść do garażu i odpalić radio podając z jego RCA sygnał na wieżę/wzmacniacz i na słuchawkach ocenić zakłócenia.

Bo raczej oscyloskopu nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie miłośników i znawców CA.

Otóż mam to tak podłączone i tak zaaranżowane. A więc ustawiłem radio na 25 czyli o 10 mniej jak maks i wyregulowałem gainem i gra soczyście i w miarę przyzwoicie tylko nadal nie tak głośno jakbym tego oczekiwał. Zastanawia mnie czy gdybym dokupił kabel rca i podłączył na wszystkich kanałach ale w mostku na 4 Ohmy bo wzmak inaczej nie pozwala czy zagrałoby to głośniej i lepiej?


Nie wiem dlaczego ale zdjęcia załadowały się jakoś bokiem.  Przepraszam za to

post-23038-0-57659600-1584961289_thumb.jpg

post-23038-0-59379800-1584961331_thumb.jpg

post-23038-0-07695800-1584961337_thumb.jpg

post-23038-0-72024400-1584961346_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na razie sprawdź bez mostka. Bo w sumie masz do dyspozycji 100W rms na kanał.

Jak Alpina nie daje przesterowania przy 25 vol., to sprawdź gainy wzmaka i ustaw to na powiedzmy 80W.

Pamiętaj, że Morele musisz wygrzać - uformować elastyczność zawieszenia.

Nie katuj ich przez kilkanaście godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki wzmacniacz byś polecił pod takie głośniki? Nie ukrywam, że tył drzwi też mam w planach dorzucić. A w kwietniu może bass wrzucę. Też może mała podpowiedź? Dodam, że to sedan...


To najpierw wygrzewam ale i tak się nie spodziewałem, że tyle basu z samych drzwi można uzyskać, oczywiście mowa o wygłuszonych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię za ile tylko jaki czterokanałowy wzmacniacz musiałby tutaj być, aby zagrało to dobrze i na poziomie skoro ten carpower jest za słaby bo ma na wyjsciu 60-70 rms. A pod suba będę się rozglądać za monoblokiem lub coś w dwóch kanałach aby grało na mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od tyłu. Na suba zdecydowanie polecam monoblok z płynną regulacją fazy, np. Ural bv800.1, mały, wydajny, praktyczny, dobrze grający i nowy. Na przód np Hifonics Thor VIII, jest nawet za naprawdę dobre dulary w stosunku do tego co oferuje na o-el. Gain do 8v to ustawisz z każdym radiem. Z czystym sumieniem mogę polecić te piece.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki wzmacniacz byś polecił pod takie głośniki? Nie ukrywam, że tył drzwi też mam w planach dorzucić. A w kwietniu może bass wrzucę. Też może mała podpowiedź? Dodam, że to sedan...

To najpierw wygrzewam ale i tak się nie spodziewałem, że tyle basu z samych drzwi można uzyskać, oczywiście mowa o wygłuszonych drzwiach.

Tylko uważaj żeby od tego nadmiaru basu z drzwi tapicerka sama NIE POODPADAŁA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...