Skocz do zawartości

Jak ustawić filtry i inne "cuda" we wzmacniaczach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
chciałem zapytać, jak ustawić filtry hpf, lpf i inne na wzmacniaczach, bo aktualnie mam wszystko wyłączone, może byłoby coś lepiej gdybym się tym pobawił, warto spróbować :) 

Pierwsze pytanie to jak podłączyć konwerter hollywood hlc-4, tzn chodzi mi o przewody L- L+ R- R+ w które kable się wpiąć, lewy i prawy głośnik przód ? czy może tył, robi to jakas roznice ? 
i od czego są te dwa potencjometry na tym konwerterze, w jakiej pozycji je ustawić.

A co do filtrów
to tak, 

1'szy wzmak-   chrunch gpx1200.4:
głośniki przód- esx horizion hz-5.2C  13cm
głośniki tył- hifonics vx6.2w  16cm

2'gi wzmacniacz- ural BV 1.800: 
głośnik ural TT 10 

Gain już mam ustawiony, tylko filty LPF I HPF powyłączane, jak je ustawić ? 

Kolejna sprawa to bardzo prosze o wytlumaczenie do czego służą pokrętła w ural bv : 
subsonic ??? co to ?   

I od czego jest przełącznik slave in/ master out  i dodatkowe dwa wyjścia rca tak samo podpisane ? 

Wzmacniacz od suba kupilem razem z głośnikiem i nie ruszam pokręteł bo nie wiem od czego są, poza gainem, ustawilem jeszcze raz. 
Głośnik jest w skrzynce zamkinetej 25L :) 
prosze o takie opisy dla zielonego, bo jak narazie wiem baardzo mało, czytam co znajde :D 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zasilanie poprowadź kablem OFC 35mm2.

Konwerter Hollywood:

https://caraudiosklepy.pl/hollywood-hlc-4-konwerter-sygnalu-highlow-z-rem-p643#

Wszystko masz opisane co z czym.

Potencjometry służą do ustawienia odpowiedniego poziomu na wyjściach RCA konwertera.

Ma też wyjście REM do aktywowania wzmaków.

 

GPX 1200.4:

Wzmacniacz samochodowy CRUNCH GPX1200.4

Masz wszystko opisane co tyczy się zasilania, filtrów i.t.p.

Dodatkowo przestudiuj:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/880-faq-czyli-najcz%C4%99%C5%9Bciej-zadawane-pytania-i-odpowiedzi-faq-nazara/

 

Co do mono.

Subsonic ustaw na 15Hz - czyli minimalna wartość.

Low Pass ustaw wstępnie pomiędzy literkę "P" i "A" w tym napisie.

Switch Master/Slave ustaw na Master. Slave nie interesuje Ciebie w twoim przypadku. Sygnał RCA podajesz na prawe gniazda.

 

Kwestia Suba.

Model 2 x 2 ohm. Masz do wyboru albo spięcie w 4 ohm albo w 1 ohm.

Wiąże się to z ustawieniem oddawanej subowi mocy przez mono.

Ustawianie mocy wzmacniacza:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/61370-jak-poprawnie-ustawi%C4%87-gain-we-wzmacniaczu/

Spokojnie poczytaj, aby zdecydować czy sam będziesz działał, czy komuś jednak zlecisz wykonanie wszystkich czynności.

 

Odseparowane na przód mają 3 ohm - manual w pdf:

https://www.esxaudio.de/english/horizon-hz5.2c-component-system.html

Dlatego GPX1200.4 też będzie wymagał odpowiedniego ustawienia zgodnie ze sztuką. Jak w linku powyżej o ustawianiu Gain'a/Level.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, co do konwertera to wiem, tylko pytałem czy to jakas roznica czy wepne sie do przednich glosnikow czy tylnych. Remote nie krozystam bo w przerwie miedzy piosenkami się wzmak wylacza i zanim sie wlaczy to jest opoznienie.. 

Faq juz zabieram sie za czytanie 

Suba mam spietego w 1ohm, ustawialem  gaina na sluch- do znieksztalcen i lekko cofnąć, spróbuje w taki sposób z voltomierzem. 

A co do glosnikow 16cm i 13cm to jakiej czestotliwości używać do ustawiania gaina 100hz  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przód i tył dostaje całe pasmo, to gdzie będzie ci wygodniej.

 

Suba ustawiałeś spiętego w 1 Ohm i na słuch... :)

Zwierzątka w afro zestresowałeś ;) !

 

Crunch'a ustawiasz tak samo. Pamiętaj przy ustawianiu voltomierzem o 3 Ohm zestawu 13cm.

Odpowiednio oblicz napięcie.

Potem podetnij filtrem HPF przy 80 Hz, bo i tak one nie będą miały dobrego SPL przy 60/70Hz odsłuchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...