Skocz do zawartości

Instalacja zestawu do Audi TT 8N


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Przymierzam się do instalacji jakiegoś fajnego zestawu audio do swojej niedawno nabytej TTki. Fabrycznie siedział BOSE z nawigacją, ale wychodzi na to, że ktoś zdekompletował zestaw, a na pokładzie jest jednostka Alpine IDA-311RR. Jako, że od grania oczekuje czegoś więcej postanowiłem stworzyć jakaś fajną scenę od zera.

 

W jednym ze swoich poprzednich samochodów (Audi A4 B5 sedan), miałem zainstalowany pewien zestaw, ale był niezbyt przemyślany (brak doświadczenia i ograniczone fundusze) i nie byłem do końca zadowolony. Zestaw był oparty na jednostce Alpine 9855RR i zestawie przednim DEGO SP-650 pod U.S.Amps XT 800.2. Drzwi były wyklejone matami polimerowymi (teraz nie popełnię tego błędu). Cały sprzęt się sprzedał poza zestawem przednim DEGO oraz okablowaniem.

 

Jak to teraz będzie wyglądać? Plany są takie:

 

- Jednostka Alpine CDA-137BTi - jako, że zależy mi na bezproblemowym BT oraz USB, a jednostkę mam do kupienia w rodzinie.

- Woofery z zestawu DEGO SP 650 - leżą w garażu, byłem generalnie zadowolony

 

- Zabudowa wewnętrznej konstrukcji drzwi blachą aluminiową 1mm + solidne zamocowanie wooferów na metalowej konstrukcji drzwi (też przy pomocy blachy alumiiowej lub MDF)

- Wygłuszenie drzwi matami STP GOLD na dwie strony + wyklejenie tapicerki drzwi pianką STP Aeroflex 6mm

- Przewody głośnikowe 2x2,5mm2 OFC + Srebro

- Przewody zasilające 35mm2

 

W planach brakuje:

 

- Tweetery - tutaj muszę zrezygnować z tych z DEGO SP 650, gdyż wysokie tony były nie do ogarnięcia, ostro dawały po uszach w pewnych częstotliwościach.. Potrzebuję czegoś łagodnego..

 

*Propozycja: Sinuslive Neo 25 lub Neo 30, Proa Simplex 25, Helix P1T, Helix HXS1

 

- Wzmacniacz na zestaw przedni - tutaj szukam jakiejś używki

 

*Propozycja: Rockford Fosgate P400-2, U-Dimension RM V41, JL Audio Slash 300/4 w mostku, U-Dimension Jr. 5.4 w mostku

 

- Subwoofer tył -zastanawiam się czy 10" czy 12". Myślałem o 12" w zamkniętej.

 

*Propozycje: JL Audio 12W6v2, Rockford Fosgate P3D412

 

- Wzmacniacz pod subwoofer - jakiś monoblok, może od Rockford Fosgate lub JL Audio, coś co porządnie zasili powiedzmy takiego P3.. Jakieś propozycje?

 

 

Czekam na sugestie i propozycje osób mających doświadczenie w tej dziedzinie. Zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast tweetery i radio sproboj pójść w stronę wzmacniacza z dsp. Będziesz miał wtedy możliwość strojenia i być może się że nie problem jest w tweetera h a w ich ustawieniu. Bluetooth powinien lepiej działać w tym zestawieniu, a radio bym pominął w ogóle, włożyłbym oryginalne dla lepszego wyglądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem wcześniej o DSP. Nie wiem czy chcę iść w tą stronę... Muszę to przemyśleć. Póki co wolałbym pominąć ta opcję.

 

Co do tweeterow zestawu SP 650 to słyszałem opinie na forum, że są niereformowalne i kilka osób miało z nimi problemy.

 

Co do neo to fajnie by było gdzieś je odsłuchać na dołączonych zwrotkach. Ale to po złożeniu przodu do kupy. Słyszałem o nich sporo opinii pozytywnych. Plusem niewątpliwie jest cena, a w zestawie zwrotnica do kompletu. NEO 28 już nie widzę, chyba zastąpiły je NEO 30. Ciekawy jestem też tych Simplexów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tweetery będą ostrzyć, jeżeli będą źle zgrane z systemem.

no ale chyba nie chcesz napisać, że bez procesora nie da się ogarnąć przyjemnego dla ucha tweetera? ;) nie mówię, że ostatecznie nigdy go nie wrzucę, ale na ten czas wolałbym pozostać przy jednostce + pasywka. Wiem, że Alpine też ma wyraźną górę i też pewnie się do tego przyczynia. W DEGO SP tweetery (alu) podobno są specyficzne pod tym kątem. Zasilane były U.S.Amps, ale nie wiem jak zagrałyby na innym wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbujemy jeszcze ich na innym wzmaku przednim... Otóż właśnie.. Na co zwrócić uwagę? Ciężki żywot nowicjusza :P

 

Chodzi mi po głowie jakiś RF, JL, może Helix?

 

 

P.S.: Jest do kupienia RF P500.2 za 350zł... Czy seria P to coś w miarę przyzwoitego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem zdania, że w takich systemach niezbyt wysoko budżetowych lepiej zrobić equalizacje ustawieniami equalizacje w DSP, niż wymianą wzmacniaczy, głośników, kabli RCA, kabli głośnikowych, źródła i tak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyjdzie czas na DSP. Póki co chcę skompletować zestaw. Teraz najważniejszy jest piec pod DEGO SP

 

Jest do sprzedania Audio Art 200.2 XE. Z tego co czytałem to wart uwagi. Może ktoś coś o nim napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc zgodnie z opiniami na forum postanowiłem zapolować na jakiegoś Audisona i jest na OLX piecyk Audison VR 404 XR. Pisał ktoś, że nie da się puścić tego bez filtrów. Czy przy pasywce będzie to miało jakieś znaczenie? Nie znam zakresu tych filtrów. Ktoś może coś o nim napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

khazar, dlaczego wszystkim wciskasz swój pomysł na system że u nich też ma tak być bo jest najlepsze?? Kolega Obsession delikatnie w kilku postach sugeruje Ci że tego narazie nie potrzebuję, tak samo jak i to że te tweetery Dego są dla niego za ostre lub jakkolwiek inaczej nie pasujące.

Zakup sobie piec, złóż do kupy i słuchaj co ewentualnie nie pasuje. Jeżeli tw to wymień na inne. Jest ich cała masa, pytanie zasadnicze, za ile?

Ale khazar przyznam ci rację że niezestrojony system zawsze będzie miał bolączki i można non stop przekładać i nie będzie efektu jaki się oczekuje jednak w tym przypadku myślę że kolega jeszcze nie jest na tym etapie, bez obrazy, sam jestem leszczem[emoji23]

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś w drugiej części posta na pytanie do mnie z jego początku :) Skąd ma ktoś wiedzieć, czy potrzebuje DSP czy nie, gdy nie wie 9 co chodzi w tym temacie. Druga sprawa to, skąd ma ktoś wiedzieć jak brzmi dany głośnik, jak go ma niezestrojonego. A najłatwiejsza droga do dobrego że strojenia to właśnie DSP. Systemy bez DSP są zajebiscie trudne do że strojenia lub montażu, ktoś bez ogromnego doświadczenia raczej tego nie zrobi.

 

Moze to wydaje się śmieszne, ale polecam każdemu taka drogę, bo koniec końców oszczędza to pieniądze i czas. Starzy wyjadacze może zrobią to inaczej, ale nie każdy jest starym wyjadaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś w drugiej części posta na pytanie do mnie z jego początku :) Skąd ma ktoś wiedzieć, czy potrzebuje DSP czy nie, gdy nie wie 9 co chodzi w tym temacie. Druga sprawa to, skąd ma ktoś wiedzieć jak brzmi dany głośnik, jak go ma niezestrojonego. A najłatwiejsza droga do dobrego że strojenia to właśnie DSP. Systemy bez DSP są zajebiscie trudne do że strojenia lub montażu, ktoś bez ogromnego doświadczenia raczej tego nie zrobi.

 

Moze to wydaje się śmieszne, ale polecam każdemu taka drogę, bo koniec końców oszczędza to pieniądze i czas. Starzy wyjadacze może zrobią to inaczej, ale nie każdy jest starym wyjadaczem [emoji3]

Wszystko ładnie pięknie i ja to rozumiem, ale nie każdy chce ładować tyle kasy i przy tym siedzieć, jeśli komuś dać do wystrojenia to suma się powiększa, a 80% kombinuje w stylu radio, głośniki, sub piec 4ch i najlepiej w przypadku sprzedaży auta aby wszystko zabrać, także trzeba oczywiście podpowiadac, sugerować ale w obszarze zainteresowań i możliwości danego człenia. Tak to widzę.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak chce i mi nic do tego. Zanim skierowałem się do "profesjonalnego warsztatu", robiłem wszystko sam, sam konfigurowałem DSP i pamiętam jaką różnice dało włożenie tego klocka i ustawienie go na moje gumowe ucho.

 

Smieszy mnie natomiast stwierdzenie: te głośniki grają tak, a te tak, jak system jest nie wystrojony. To tak jakby na jeździć sportowym samochodem po lodzie na letnich oponach i wypowiadać się, który z nich lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazar próbuje naprawić świat car audio w każdym temacie ... chłopie wiem że kwaramtanna ale daj żyć ... komentarze i rady rodem z M jak miłość juz są nie do zniesienia , świata audio wzmacniaczem koniecznie z dsp i instalatorem nie naprawisz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę, że też bym docenił dobrodziejstwo DSP, i chciałbym go mieć, ale póki co szkoda mi na to kasy. Póki co system będzie aktywnie z UTE-92bt. Zobaczymy jak uda się to ogarnąć na DEGO. Piec spróbujemy prawdopodobnie Zapco 204 Studio.

 

Co do strojenia to doedukowałem się na forum i będę sam próbował.

 

Myslałem, żeby zbudować Komory na wf, ale drzwi w TT się nie nadają za bardzo do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Nie potrzebujesz od razu DSP.

Możesz użyć gotowych zestawów odseparowanych.

Lub jak za Twoim wyborem pozostając z SP 650 użyć FILTRÓW NA WZMACNIACZU.

 

Neo czy też Scan speak uzupełni się bez problemu z tymi woferami.

 

Zalecam duża dawkę mocy i solidne zrobienie drzwi a na pewno pokażą się z lepszej strony. U mnie dobrze dogadywały się z Mtx, PowerPrecision, Sony Xm.

W otwartych drzwiach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...