Skocz do zawartości

Problem-Stuk przy odpalaniu,duży problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Alfę 159,zrobione car audio, wzmacniacz Hifonics TRX 6006 DSP. Mój problem polegał na tym,że przy włączonym radiu podczas odpalania był stuk w głośnikach(radio gasiło wzmacniacz jak kręcił rozrusznik) podejrzewam spadek napięcia i dlatego tak się działo. zakupiłem eliminator zakłóceń.Po zamontowaniu trzasku już nie ma jednak wzmacniacz na postoju i włączonym zapłonie bez odpalania silnika jest wyłączony i nie gra,(bez zapłonu jest ok).

Problem jest również podczas szybszego pokonywania zakrętów(głośniki przestają grać na 1-2s ,mega dziwne). Dodatkowo podświetlenie we wzmacniaczu nie działa. Wcześniej bez Hollywood HPST takie rzeczy nie miały miejsca jednak tak jak wspominałem był trzask przy odpalaniu. Proszę o pomoc,już nie mam pomysłu,od razu mówię nie chcę żadnej rzeźby przełączniczków itd.) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Ori navigacja alfy, zastosowałem Mosconi HLA Dual.Wszystko połączone zgodnie ze schematem.


Popraw instalacje.

Co to znaczy? Na kablach nie oszczędzałem zasilanie spawalniczy 35mm,RCA nie pamiętam ale na pewno nie niższa półka. Poprowadzone wszystko tak jak powinno jedną stroną zasilanie drugą sygnał. Żadnych zakłóceń nie ma tylko własnie ten nieszczęsny trzask... Ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten eliminator.

Masa do wzmacniacza skąd idzie?

Posprawdzaj napięcie na aku na zgaszonym i radio off, na zgaszonym i radio tak jak zawsze sluchasz, na zapalonym radio off, na zapalonym radio tak jak słuchasz, i to samo ale na zaciskach wzmacniacza. Zapisz i porównaj.

Od kiedy tak się dzieje? Więcej informacji potrzeba.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak masz podłączony remote. Jeśli z hla to może być ze to właśnie ono świruje i stąd trzask. Miałem podobnie (nie tak ekstremalnie) przy ustawionym remote na włączanie Procesora po wykryciu sygnału na rca. Może jak będziesz używał remote z radia ( o ile takie znajdziesz) to nie będzie trzasków. Gdzieś czytałem ze tętnienia w instalacji elektrycznej i te automatyczne włączanie może dawać takie efekty jak strzelanie czy zakłócenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten eliminator.

Masa do wzmacniacza skąd idzie?

Posprawdzaj napięcie na aku na zgaszonym i radio off, na zgaszonym i radio tak jak zawsze sluchasz, na zapalonym radio off, na zapalonym radio tak jak słuchasz, i to samo ale na zaciskach wzmacniacza. Zapisz i porównaj.

Od kiedy tak się dzieje? Więcej informacji potrzeba.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Masa do wzmacniacza do gołej blachy za kanapą. Napięcia posprawdzam po południu, dzieje się tak w sumie od początku jak złożyłem.

Skąd wziąłeś plus do zasilania HLA? Powinien być wzięty gdzieś ze stałego plusa, który nie znika przy odpalaniu silnika ( najlepiej byłoby +12V i masę brać bezpośrednio z zacisków wzmacniacza ).

Wydaje mi się ze w tym jest problem bo wziąłem ze stałego plusa z radia które przy odpalaniu się gasi.

Napisz jak masz podłączony remote. Jeśli z hla to może być ze to właśnie ono świruje i stąd trzask. Miałem podobnie (nie tak ekstremalnie) przy ustawionym remote na włączanie Procesora po wykryciu sygnału na rca. Może jak będziesz używał remote z radia ( o ile takie znajdziesz) to nie będzie trzasków. Gdzieś czytałem ze tętnienia w instalacji elektrycznej i te automatyczne włączanie może dawać takie efekty jak strzelanie czy zakłócenia.

Niestety w moim radiu nie ma remote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na 100% wina tego "znikającego" plusa.

Tak jak napisałem zasil ten konwerter ( + i - ) najlepiej z zacisków wzmacniacza. Dzięki temu nie będzie tworzyć się pętla masy między tym konwerterem a wejściem wzmaka ( co objawia się najczęściej piskiem alternatora w głośnikach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie instalacja bez zarzutu, poza zanikaniem dźwięku.

Czytałeś to co napisałem? Mam wrażenie,że nie. :)

 

 

To jest na 100% wina tego "znikającego" plusa.

Tak jak napisałem zasil ten konwerter ( + i - ) najlepiej z zacisków wzmacniacza. Dzięki temu nie będzie tworzyć się pętla masy między tym konwerterem a wejściem wzmaka ( co objawia się najczęściej piskiem alternatora w głośnikach ).

Zdemontowałem ten Hollywood HPST wszystko gra ok,żadnego zanikania dźwięku.Zrobiłem tak jak napisałeś podłączyłem konwerter i nadal To samo :/ Już nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz włączać radio dopiero po uruchomieniu silnika co i tak jest zalecane, wzmacniacz nie powinien się wtedy włączać i nie powinno być trzasku w głośnikach.

W większości samochodów tak jest ze wszystkie peryferia są wyłączane podczas uruchamiania silnika, w tym właśnie radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol69 czyli dla jasności teraz masz: Ori radio Alfa ---> Mosconi HLA ( podłączone do wyjść głośnikowych radia i 2xRCA do wzmaka, zasilone z zacisków wzmacniacza ) ----> Hifonics TRX ?

 

Czy ten trzask pojawia się w momencie rozpoczęcia rozruch, czy po zakończeniu, jak radio znów się załącza?  Czy wzmacniacz w ogóle wyłącza się w momencie rozruchu ( znika podświetlenie )? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz włączać radio dopiero po uruchomieniu silnika co i tak jest zalecane, wzmacniacz nie powinien się wtedy włączać i nie powinno być trzasku w głośnikach.

W większości samochodów tak jest ze wszystkie peryferia są wyłączane podczas uruchamiania silnika, w tym właśnie radio.

Tak robię jednak planuje sprzedać samochód i chce żeby to audio działało tak jak seryjne.

Castrol69 czyli dla jasności teraz masz: Ori radio Alfa ---> Mosconi HLA ( podłączone do wyjść głośnikowych radia i 2xRCA do wzmaka, zasilone z zacisków wzmacniacza ) ----> Hifonics TRX ?

 

Czy ten trzask pojawia się w momencie rozpoczęcia rozruch, czy po zakończeniu, jak radio znów się załącza?  Czy wzmacniacz w ogóle wyłącza się w momencie rozruchu ( znika podświetlenie )?

 

Dokładnie tak mam podłączone. Trzask pojawia się w momencie rozpoczęcia pracy rozrusznika, odrazu przy odpalaniu. Wydaje mi się ze wzmacniacz cały czas działa(podświetlenie swieci cały czas) ale nie jestem pewien a nie nam jak tego teraz sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stuk jest nawet po odłączeniu RCA od wzmaka ( czyli ma tylko zasilanie i Remote ) to chyba musisz mieć mega spadki na jego zasilaniu.

 

Dodatkowo w momencie wyłączenia się radia ( przy odpalaniu ), HLA powinien natychmiast wyłączyć sygnał Remote i wzmacniacz powinien się wyłączyć ( zniknie podświetlenie ). Jeśli wzmak w tym momencie "świeci" to albo uszkodzony jest HLA, albo Remote we wzmaku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...